Ei teitä kukaan koskaan oikeasti halunnut.
DDR-ÄMMÄT joutais jo multiin
Yrjö.George
11135
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Veitpä sanat suustani. Siitä ei sovi puhua. Ei koske Suomea.
eu on DDR- toisinto
eu:ssa on paljon kommunistisia piirteitä
ja samalla se on 4.s valtakunta
Eikö teistä ketään okseta, että suomen omat päättäjät vievät
100:n draivilla Suomea salaa sen uumeniin?
Suomen kansa vastustaa unionia ja sen pakotusta
ja samalla joku orpo antaa kv- lehteen haastattelun jossa
se pelottekee kuin pahan kätyri, että breksitistä tehdään "kivun mallia
jotta kukaan muu ei uskalla edes haaveilla erosta"...
Vaikka eu on tuonut pelkkää surua, kaaosta ja murhetta?
Kuulostaa perheväkivallalta.
Miksi ihmiset lähtevät siihen mukaan?
"Eikö teistä ketään okseta, että suomen omat päättäjät vievät
100:n draivilla Suomea salaa sen uumeniin?"
Tietäisitpä miten paljon. On tällä saitilla siitä tietokin, jutta joiltakin osin porukka ei uskalla puhua. Heiajastamme tilannetta Brexitin kautta, tiedämme, ettemme saa Fixitiä. On koettelemus, mutta "rukoilemme" kaiken aikaa. Meitä jopa uhitellaan täällä sen vuoksi, että on työlästä seurata. Halpamakkara virkoja, 50 nettipoliisia on avannut ainakin 2 vuoden kännykkätiedot, vaikka ne on kertaalleen tuhottu. Kukahan hakee ja mitä? Joku voisi kertoa, jos tietää. Profiileja rakennellaan toisinajattelijoille, ne 50 poliisia tekee niitä, kuulemma ulkomailla ovat, sieltä saa mm. UK:n vakoilemat tiedot katsella.
suomi on näin tiukasti unionin jäsen vain siksi
että siitä asiasta päättävät ihmiset suomessa on
pehmitetty sen kannattajiksi.
Eikä poliisi voi kaivella tai vainota ketään poliittisen mielipiteen vuoksi!!
ollaan todella törkeyden ytimessä, jos suomessa on päästy siihen pisteeseen.
Se on perustuslain vastaista.
Poliittisen päättäjän virka on rahaa, eikä
laki voi mennä puolustamaan jonkun rahavirkaa- vain rahan vuoksi.
"Miksi ihmiset lähtevät siihen mukaan? "
Media aivopesi suomalaiset vuosien kuluessa, elvytysrahalla on nostettu elintasoa, joka katoaa, kun elvytys loppuu. Sijoittajat hyötyvät taloudellisesti eu:n bondikaupasta, joka peritään veronmaksajilta, sijoittaja ei aina maksa veroja.
Laitan muutaman suunnittelijan, jotka ovat federalisoimassa, kun tekee hakuja, löytyy syitä. Suomen tyypit menee täysillä kun ulkomaalainen kehuu, ehkä rahaat ulee G & S:lta homma on korruptoitu. Jopa englantilaiset kommentoivat siitä, että EU on niin pitkälle lahjonnan varassa, että on vaikea edes hahmottaa, v. 1998 kaikki komissaarit joutuivat eroamaan sen vuoksi, mutta EU-parlamentti päätti olla syyttämättä. Suomi on velkaanut ja pää pysyy enää pinnalla, kun porskutaa paikalla suon silmäkkeessä.
Pascal Lamu ent. wto-joht. sitä ennen EU-komission esikuntapäällikkö, nimitys "Belamoryrin peto"
https://www.instituteforgovernment.org.uk/events/pascal-lamy-brexit-trade-and-wto
Pascal Lamy-EU-WTO-sosialisti. Pukki kaalimaan vartijana?
"Read our comment on this event – Pascal Lamy: Brexit trade deal is not possible in two years"
https://www.instituteforgovernment.org.uk/blog/pascal-lamy-brexit-trade-deal-not-possible-two-years [en löydä enää tätä juttua, niille tuli hätä, kun sitä luettiin]
Pascal Lamy: Brexit, trade and the WTO
https://www.instituteforgovernment.org.uk/events/pascal-lamy-brexit-trade-and-wto
"Pascal Lamy, WTO Director-General, 2005-2013
Mr Pascal Lamy was Director-General of the WTO from September 2005 to August 2013."
https://www.wto.org/english/thewto_e/dg_e/pl_e.htm
Pascal Lamy
https://en.wikipedia.org/wiki/Pascal_Lamy
Liian lyhyt:
https://fi.wikipedia.org/wiki/Pascal_Lamy
Sen seuraaja, joka nyt aiheuttaa ilm. lähes kaiken kaunan ja vihan.
Berlaymontin "hirviö" - ‘Monster’ at the Berlaymont
David M. Herszenhorn
17.11.16, 5:33 CET
Päivitetty 22.11.16, 15.53 CET
http://www.politico.eu/article/monster-at-the-berlaymont-martin-selmayr-european-commission-jean-claude-juncker/
Junckeria piiskaa takana kulisseissa Merkel, jota piiskaa mm. Saksan ottama luottokortti velka EU:lle omalla takauksellaan (?) FED:lta, suurin sotien rahoittaja ja vihan lietsoin on G & S.
Matt Taibbi Dissents On Immigration: Gets Repressed
http://www.vdare.com/posts/matt-taibbi-dissents-on-immigration-gets-repressed
Tuesday, 24 September 2013
The “Merkel Miracle”: Third Term for Germany’s Machiavellian “Mum”
Written by William F. Jasper
http://www.thenewamerican.com/world-news/europe/item/16608-the-merkel-miracle-third-term-for-germany-s-machiavellian-mum
http://mirrorspectrum.com/spectrum/vladimir-putin-george-soros-is-wanted-dead-or-alive
Hae tällä saitilla:"Matt Taibb", "Mougherini", "poliittinen islam" (=> edeliinen kai uskoo, että sen avulla saisi diktatuurin tänne?).
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14838211/schengen-takaisin-voimaan
http://www.dailymail.co.uk/news/article-4467144/Brussels-tells-EU-countries-reopen-borders-November.html
Muistuuko mieleen tämä?
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14751882/dailymail-muutaman-vuoden-sisalla-20-milj-afrikast
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14832619/miten-eu-konflikti-pattyy
Linkeissä, jotka laiton tähän on linkkejä olennaisiin asiohin, parin päivän aikana taas kaiken maailman sekoboltsia uutisia, mm. express.co.uk.
"Laitan muutaman suunnittelijan, jotka ovat federalisoimassa, kun tekee hakuja,"
Micheal Barnier, Guy Verhofstadt, kaikki komissaarit. Eilen tieto, että ehkä Tusk on myöt täysi valehteljia, nimittäin Stubb paljasti, jostain syystä vaikka on haukkunut EU-erot maan rakoon, että EU aikoo nakella kapuloita vielä pitkään (monta vuotta?) Brexit-rattaaseen.
Eurokraattien lisäksi on Britannian omat maanpetturit, oletan, että Sturgeonille on luvattu rahaa EU:sta, koska aikoo polttaa 17 milj. vaaleihin. Häntä kannustaa jäämään EU:hun ehkä Obama, EU-pomot jne.
Former Finnish PM warns EU manipulated Brexit talks to punish British | UK | News | Express.co.uk
http://www.express.co.uk/news/uk/800623/Finnish-PM-EU-manipulated-Brexit-punish-British
EU-federalistit muistuttavat kovasti Neuvostoliiton bolshevikkejä, jotka tuhosivat venäläisiä. Samanlainen "vallankaappaus" sivistyneessä maailmassa, nyt rahalla.
minusta tuo "15-20 miljoonaa afrikasta" -siirtolaista eurooppaan
kuulostaa sodalta....
Mitä se ratkaisee? Afrikka on maa, jossa vielä poltetaan ihmisiä noituudesta.
sinne on lapattu kehitysapua miljardeja kaikin mahdollisin tavoin, eikä
se näytä auttaneen mitään/ yhtään ongelmaa siellä.
Missio näyttää täältä katsottuna selvältä, mutta
tahtoisin kuulla sen eu päättäjältä.....
Mitä ne tahtoo?
Miksi EU eu paina valkoisia eurooppalaisia laivaan ja vie niitä väkisin afrikkaan?
- miten se eroaa nykyisestä massaliikunnoilta?
"Missio näyttää täältä katsottuna selvältä, mutta
tahtoisin kuulla sen eu päättäjältä.....
Mitä ne tahtoo?"
En löytänyt enää, se voi olla kuitenkin vielä olemassa. Pascal Lamy ihmetteli eläkkeellä, että kun EU:ta ei voinut mitenkään muuten kehittää kuin lisäämäällä integraatiota "more europe".
Tämähän on se valuvika, jossa köyhempien maiden tilanne on lähtökohtaisesti liian köyhä euroyhteisöön. Saksa taas saa edullisen valuutan suhteessa tuotantoon. Kun maat kehittyvät eri tahtiin, kasvukäyrät alkavat lenkiä ylös ja alas. Toinen rikastuu ja ylijäämä on suuri, mutta monet velkaantuvat ja G & S (tai AIG ja Lehman Brothers yms.) on ennekin kaapannut valitoita lainoittamalla maksukyvyttömiä. Sen jälkeen EU voi ne pakolla lunastaa, koska velka siirtyy yhteiseen pottiin. EKP:n draghi alkoi omin nokkineen lisätä rahaa talouteen suuria määriä, euroaluetta on ylläpidetty vuosia keinotekoisesti. Maat on hirtetty kiinni EU:hun velalla , Perkinsin Ecoomic hitman-kirjat ja videot.
Tuo raha ei ole ainut, vaan sen lisäksi juutalaissyntyinen Soros, joka oli töissä natsiarkistossa on ottanut käyttöön niiltä massa maahanmuuton ja karjalaumat suurina kuljetuksina kertaheitolla jonnekin.
Päälle pikkuvaltioiden rahanhimoiset nousukkaat.
Politico-lehden juttu. Tämä äijä alkoi koviksena federalisoida, Junckerin aikakausi 16 v. ennen nykyhommaa oli salamyhkäistä vp-muurareiden juttua (Obama pressaki, federalismi, EU:n laajentuminen yms. valtion hallinnon lisääminen kauppapoliittiseen järjestöön, joka on saivaratelua ja ylikuumentumista tms. )
Pascal Lamy, muotoutumaton integraatio
"Lisää Eurooppaa" on ratkaisu, sanoo Delorsin vanha neuvonantaja, ei ongelma.
Tekijä Maïa de La Baume
2/3/16, 5:30 AM CET
Päivitetty 18.5.16, 16:02 CET
"Pascal Lamy, pitkään harkittu EU: n eliittien eliittien ja avainhenkilöiden joukossa Euroopan suurimpien poliittisten voittojen takia, saattaa pian tulla toisinajattelijoiksi: hän on osa tätä heikentävää ihmisryhmää, joka uskoo unionin liikkumisen lähemmäksi toisiaan.
"Minä olen niiden joukossa, jotka ajattelevat, että unioni ei aio murtautua", Lamy sanoo. "On järkytys, että pystymme ylittämään vain integroimalla enemmän." "
http://www.politico.eu/article/an-eu-mandarins-call-for-more-integration-pascal-lamy/
*
Pascal Lamy, unfashionable integrationist
‘More Europe’ is the solution, says Delors’ old adviser, not the problem.
By Maïa de La Baume
2/3/16, 5:30 AM CET
Updated 5/18/16, 4:02 PM CET
"Pascal Lamy, long considered among the elite of EU elites and a key figure behind some of Europe’s biggest political triumphs, may soon become a dissident: He’s part of that dwindling group of people who believe the Union should move ever closer together.
“I am among those who think that the Union is not going to pieces,” says Lamy. “It is a shock that we will be able to surmount only by integrating more.”"
Kyllä se on hienoa kun lopullisesti päästään niin Tarja Halosesta, Satu Hassista, Aulikki Oksasesta, Sinikka Sokasta kuin Kaisa Korhosestakin...polttakoon helvetin tuli jokaisesn entisen suomisyöjän/stallarin...
Eilen Expressin kommenteissa eräs ihmetteli, miten aikoinaan EU:ssa sekaannuttiin kursailematta mm. Usan pressanvaaleihin äijät päättivät vaan mennä tukemaan Obamaa, eikä siitä tullut loppua. Sitä samaa olen itse ihmetellyt kokkareista, jotka tuota aikoinaan hokivat, mitä tekemistä meillä Suomessa oli sen kanssa, ei tietenkään mitään, se oli EU:n poliittista ohjausta, mm. tämä Pascal Lamy.
Ranska on sosialistinen, olen nyt miettinyt, tuliko lähes kaikki sosialismi juuri ransakalaisten kautta, kaikkihan ovat poliittisesti sossuja tai kommareita. Sitä miettinyt, miksi Merkel ei jo jää pois, mutta voi olla, ettei ole ketään tilalle ja sitä voidaan kiristää, entisellä elämällä tai korruptiolla.
https://wikileaks.org/wiki/Julius_Baer_to_Angela_Merkel