Jollakin on luurankoja kaapissa.
Trump antoi potkut FBI-pomolle
JeeJee_Jerry_Cotton
15223
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kova uutinen, oh hoh. Mutta miten homma jatkuu. Assange-uutinen kertoi, että CIA on nyt käyttökelvoton , toimimaton tms.
Comey on itsekin rosvo.
oma mies tilalle, niin hommat sujuu paremmin
Sinne pitää saada oma Noutaja-Neville kuten Jerry Cottonissa.
Samanlaisia diktaattorin elkeitä jo kuin turkissa ja venäjällä. Kenkää tulee jos olet eri mieltä jostain.
Kenkää tulee, mikäli olet harhainen hullu tai et muuten hoida tehtäviäsi asianmukaisesti.
Comey oli kansallinen häpeäpilkku. Liittovaltion ylimmällä poliisijohtajalla luulisi olevan muitakin tehtäviä kuin juoksennella demokraattien huhumyllyn sepittelemien valheiden perässä jotka eivät johda mihinkään.
Comey olisi pitänyt vaihtaa välittömästi Trumpin astuessa vallankahvaan.
Sokea Reettakin näkee että potkut tuli koska tutkivat presidentin venäjä-yhteyksiä ja homma alkoi poltella liikaa.
Kansainväliset ja henkilökohtaiset ystävyyssuhteet ovat tärkeitä. Käsittämätöntä sontaa väittää että yhteyksistä on haittaa. Pitäähän Saulikin yhteyksiä Putiniin eikä kenellekkään huolahda mieleen että siinä on kansallinen turvallisuus vaarassa.
Älkää olko yhtä puusilmäisen typeriä kuin USA:n demarijohto jolle demokraattisesti hävityt vaalit ovat ylitsepääsemätön este. Kas kun eivät ala tekemään poliittisia murhia kuten edeltäjänsäkin tekivät tappaessaan Kennedyn.
Trump on kaikkien aikojen paras presidentti!
Sensuuri poistanee pian tämänkin mielipiteen.
Narsisti Trump kiitti Comeytä valintansa jälkeen Hilaryn " lokaamisesta" mutta Comey olikin vain rehellinen mies eikä tajunnut jatkaa tuota linjaa 🤔
Joten Trump perskarvat tulessa päättikin heittä lisää bensaa liekkeihi, ja erotti hänet.
Joillekkin hyökkäys on paras puolustus, aika näyttää😳
No olisi Comey saannut kenkää Hilaryltäkin, mutta hieman eri perustein. Eli, paskaamisesta ei paskan peittelyn puutteesta ☹️
Valkoisen talon mukaan Comeyn erottamista esittivät oikeusministeri Jeff Sessions ja varaoikeusministeri Rod Rosenstein. Että silleen.
--- ja kukahan mahtoi nämä kaksi virkaansa nimittää?
Trumpilla on jäänyt "you're fired" jumittamaan.
Presidentti nimittää ministerit jenkeissä. Sulla on se on jääny trumpetti levy soimaan ootko huomannu?
Minä tiedän jo kuka on Komin seuraaja. Se on Andrew G. "Andy" McCabe. Olen näissä asioissa sisäpiiriläinen. Ette varmaan vaistoa tässä false flagia, koska tehän tiedätte aina kaikesta kaiken jälkikäteen. Miksi Komi sai lähteä. Sitä ette saa koskaan selville. Te omahyväiset besserwisserit! Kertokaas kuka murhasi Palmen, kun olette niin tietäväisiä! Ette tiedä! Minäpä kerron. Ei kukaan!