Ystäväni vaimo on seonnut lisää

AvoPualisko

Hei! Haluan kertoa ystävästäni!

Tai oikeamminkin hänen vaimostaan. Mietimme säännöllisesti yhteistuumin ma-pe 08:00-16:00 vaimojemme (avo) vaivoja ja vertailemme niitä. Molempien vaimot on osittain tai kokonaan sovinisteja. Ystäväni vaimo vihaa minua, kun taas oma vaimoni vihaa minua. Ystävääni ei vihaa kukaan tai korkeintaan hänen vaimonsa joka vihaa kuitenkin minua enemmän kuin mitään.

Hänen vaimonsa viimeisin villitys on sellainen että hän ei puhu ystävälleni lainkaan. Tässä taannoin annoin hyvän vinkin kusipotan käytöstä, jonka epäilen olevan syynä nykyiseen olotilaan. Kusipotta toimii niin että miehellä on oma kusipotta sängyn vieressä ja nainen asioi öisin normaalisti WC tiloissa. Aamulla taas nainen tyhjentää oman rakkonsa normaalisti pytyllä mutta hoitaa myös kusipotan tyhjennyksen, kuitenkin siten että potta tyhjennetään ensin olipa hätä kuinka kova tahansa. Näin nainen löytää paikkansa ennemmin tai myöhemmin. Joskus tähän menee muutamia viikkoja mutta kun yhteinen sävel löytyy niin kaikki alkaa menemään totutusti ja rutiinin omaisesti. Rutiinit tuovat tunnetusti turvallisuudentunnetta joka on parisuhteen kivijalka. Muutenkin parisuhteessa voidaan hyvin jos mies voi hyvin. Tälläinen vähäpätöinen teko miehen hyväksi loppupelissä auttaa molempia hyväksymään oman paikkansa perheessä.

Omassa perheessäni tämä toimii hienosti, mutta ystävälläni on ollut hieman vaikeuksia käynnistää koulutusta. Ystäväni vaimo ei taas ole puhunut pitkään aikaan mitään, joten pitäisikö ystäväni ottaa nyt toden teolla käyttöön tuo pottakoulutus?

2

489

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JacquesUrea

      Hei. Olen myös tuon pottakoulutuksen kannalla, se on todellakin vaivan väärtti. Tunnettiinhan esim. Ranska jossa on pitkälle kehittynyt pottakulttuuri, suorastaan rakkauden tyyssijana, oikeana erotiikan mekkana. Siellä todella ymmärretään, kiitos pottakulttuurin, onnellisen parisuhteen päälle ja onhan ranskalaisilla myös euroopan kookkaimmat penikset. Tämänkin on lämpimässä makuuhuoneessa onnellinen lorottelu saanut aikaan kun ei ole tarvinnut suorittaa virtsausta kylmässä ulkohuoneessa. Ja ajatelkaa Napoleonin menestystä sotatantereella, se mies todella ymmärsi potan päälle. Hänen menestyksensä oli vertaansa vailla ja koko eurooppa vapisi. Kiihkosta vapisi myös hänen rakastajattarensä käsi aina kun hän ohjasi herra Bonaparten penistä kohti tuota ihmeellistä emali-astiaa. Toinen harkitsemisen arvoinen keino on vuoteenkastelu jonka nimeen ystävänikin vannoo. Jo uljaat musketööritkin jopa jättivät kaksintaisteluita kesken koska muistivat vuoteenkastelun jääneen tekemättä ja riensivät oitis rakastajattariensa luokse suorittamaan näitä uljaita tekojaan. Silloin mies oli mies meilläkin, nykyään vain uskollisen pottakulttuurin säilyttäneissä maissa, sekä innokkaiden vuoteenkastelijoiden vähäinen joukko. Vielä lisäyksenä: Naisen vihaa ei pidä hyväksyä vaan heti tällaista havaittuaan, hänellä pitää osoittaa täysinäistä yöastiaa taikka tarvetta päästä sille tahi kasteltua vuodetta.

    • 45612

      Taidat olla ihan sairas. Huh.huh. Hae apua

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1279
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      34
      811
    3. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      587
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      580
    5. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      27
      556
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      538
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      526
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      501
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      15
      472
    10. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      14
      471
    Aihe