Koko ajan karismaattiet tuomitsi meitä varottajat kun me sanoimme että voitelu on Luciferin voima koska ei Jumala voi käyttää saasta niin kuin nyt tuli ihan julkisesti ilmi että Patrick on.. Oletteko löytäneet Rakkaat karismaattiset teidän Raamatussa että Jumala käyttää homot ja että Jeesus olisi lähettänyt homot kaikkien maalimaan tekemään kaikki hänen opetuslapseksi??
Karismattisten Voitelu ?????
12
391
Vastaukset
- Voitelussa
Karismaattisten vouhutus on hiljentynyt ! Mutta vielä vain aniharvassa on noussut Jumala Pelko että missä oikein uidaan ja on lähtenyt hakemaan Pelastusta siitä Voimasta mitä kaataa uskovaiset ja saa heidät aivan mielisairaan näköisiä! Kumma juttu mun mielestä ettei pelastus ja vapautus Jeesuksen Nimessä ja Veressä Luciferin voimasta !!
- sekavaasoppaa
mitä oikein selität!??
- Voitelussa
sekavaasoppaa kirjoitti:
mitä oikein selität!??
Totuuden joka ei taida mielyttä sun henkesi ja herrasi ??
- saviseutulainen
Nm. "Voitelussa",
teki varsin hyvän ja tärkeän aloituksen ja tuo sitä seuraavassa viestissään selkeästi esille mistä karismaattisessa KAAOKSESSA on kyse.
>>Mutta vielä vain aniharvassa on noussut Jumala Pelko että missä oikein uidaan ja on lähtenyt hakemaan Pelastusta siitä Voimasta mitä kaataa uskovaiset ja saa heidät aivan mielisairaan näköisiä!<<
Juuri näin!
Kundaliinivoimasta eli valhe henkien riivaajavoimasta on kyse. - TotuuttaRakkaudessa
Niin on. Totuuden& Rakkauden Hengellä täyttyneet, havahtukaa että Herramme Jeesus koettelee kaikkien sydämen asenteita, Hänen sallimansa hengellisen KAAOKSEN keskellä! Osottautukaamme Hänen palvelijoikseen, autetaan ja nostetaan toisiamme siten miten Herra voimia ja kestävyyttä antaa! Ei anneta perkeleelle voittoja toinentoisensa perästä! Siunausta.
- SatunnainenOhilukijainen
Meidän Jumala on järjestyksen Jumala ja Jeesuksen todelliset opetuslapset maailma tunnistaa siitä että heillä on rakkaus keskuudessaan.
Kyllä Patrick Tiainen oli Jumalan käytössä ja Pyhä Henki vaikutti hänen kauttaan. Jotkut saattoivat hengessään havaita, että hän taisteli haureellisuutta vastaan, mutta se ei tehnyt häntä luciferin voitelemaksi. Oli selvästi nähtävissä, että Patrick taisteli tätä kiusaustaan vastaan ja halusi palvella Herraa kokosydämisesti.
Opissa saattoi olla joidenkin mielestä virheellistä painotusta, mutta Pyhä Henki selkeästi vaikutti hänen palvelustyössään ja hedelmänä oli monien uskoontulo ja sairaiden paranemisia.
Jokainen voi myös mennä itseensä ja nähdä, että itselläkin on kiusaus jollakin elämän alueella - Patrick siis ei ole poikkeus. Kun henkilö on vielä paljon Jumalan käytössä, niin saatana sitäkin aggressiivisemmin hyökkää ja tekee kaikkensa, ettei Jumalan työ edistyisi, eikä ihmisiä tulisi uskoon. Meidän tehtävä ei siis ole syytellä, vaan rukoilla Jumalan valtakunnan työntekijöiden puolesta. Ymmärtää myös, että he ovat aivan erityisen kovalla taistelurintamalla ja todellisen saatanan hyökkäyksen kohteena. Saatana etsii ne heikot alueet ja hyökkää niihin hyvin voimakkaasti.
Parasta, mitä nyt voisimme tehdä, olisi rukoilla Patrickin puolesta, että hän pääsisi ylös lakeemuksestaan, eikä jäisi siihen.- AnythingGoes
Mitä vieläkin rajumpaa tarvittaisiin, että heräisit eksytysten lumoista?
- Oikea.Mielenlaatu
Vanhurskaita ovat nm uusi.luomus sanailusi!
- älkää.uskoko.tiaista
Patric Tiainen ei ole koskaan ollut Jumalan valtakunnan työntekijä, vaan eksyttäjä ja harhaanjohtaja, jonka Jumala on paljastanut, jotta Hänen lampaansa kavahtaisivat laumaa raatelevaa sutta.
- mnähh
Ei yhtään Jumalan pelkoa elää synnissä ja saarnaa. Itse kyllä pelkäisin henkeni puolesta jos toimisin noin. Yhä vaan häntä palvotaan ja väitetään itse Jumalan olevan puolellaan voi kauhistus.
- EläHöpise
Uusi luomus: "Et voi olla tosissasi!"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p465269Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "511730Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1331700Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella151619- 141335
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v41230No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol24116081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171077Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771028Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60877