Karismattisten Voitelu ?????

voitelussa

Koko ajan karismaattiet tuomitsi meitä varottajat kun me sanoimme että voitelu on Luciferin voima koska ei Jumala voi käyttää saasta niin kuin nyt tuli ihan julkisesti ilmi että Patrick on.. Oletteko löytäneet Rakkaat karismaattiset teidän Raamatussa että Jumala käyttää homot ja että Jeesus olisi lähettänyt homot kaikkien maalimaan tekemään kaikki hänen opetuslapseksi??

12

403

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voitelussa

      Karismaattisten vouhutus on hiljentynyt ! Mutta vielä vain aniharvassa on noussut Jumala Pelko että missä oikein uidaan ja on lähtenyt hakemaan Pelastusta siitä Voimasta mitä kaataa uskovaiset ja saa heidät aivan mielisairaan näköisiä! Kumma juttu mun mielestä ettei pelastus ja vapautus Jeesuksen Nimessä ja Veressä Luciferin voimasta !!

      • sekavaasoppaa

        mitä oikein selität!??


      • Voitelussa
        sekavaasoppaa kirjoitti:

        mitä oikein selität!??

        Totuuden joka ei taida mielyttä sun henkesi ja herrasi ??


      • saviseutulainen

        Nm. "Voitelussa",

        teki varsin hyvän ja tärkeän aloituksen ja tuo sitä seuraavassa viestissään selkeästi esille mistä karismaattisessa KAAOKSESSA on kyse.

        >>Mutta vielä vain aniharvassa on noussut Jumala Pelko että missä oikein uidaan ja on lähtenyt hakemaan Pelastusta siitä Voimasta mitä kaataa uskovaiset ja saa heidät aivan mielisairaan näköisiä!<<

        Juuri näin!
        Kundaliinivoimasta eli valhe henkien riivaajavoimasta on kyse.


      • TotuuttaRakkaudessa

        Niin on. Totuuden& Rakkauden Hengellä täyttyneet, havahtukaa että Herramme Jeesus koettelee kaikkien sydämen asenteita, Hänen sallimansa hengellisen KAAOKSEN keskellä! Osottautukaamme Hänen palvelijoikseen, autetaan ja nostetaan toisiamme siten miten Herra voimia ja kestävyyttä antaa! Ei anneta perkeleelle voittoja toinentoisensa perästä! Siunausta.


    • SatunnainenOhilukijainen

      Meidän Jumala on järjestyksen Jumala ja Jeesuksen todelliset opetuslapset maailma tunnistaa siitä että heillä on rakkaus keskuudessaan.

    • Kyllä Patrick Tiainen oli Jumalan käytössä ja Pyhä Henki vaikutti hänen kauttaan. Jotkut saattoivat hengessään havaita, että hän taisteli haureellisuutta vastaan, mutta se ei tehnyt häntä luciferin voitelemaksi. Oli selvästi nähtävissä, että Patrick taisteli tätä kiusaustaan vastaan ja halusi palvella Herraa kokosydämisesti.

      Opissa saattoi olla joidenkin mielestä virheellistä painotusta, mutta Pyhä Henki selkeästi vaikutti hänen palvelustyössään ja hedelmänä oli monien uskoontulo ja sairaiden paranemisia.

      Jokainen voi myös mennä itseensä ja nähdä, että itselläkin on kiusaus jollakin elämän alueella - Patrick siis ei ole poikkeus. Kun henkilö on vielä paljon Jumalan käytössä, niin saatana sitäkin aggressiivisemmin hyökkää ja tekee kaikkensa, ettei Jumalan työ edistyisi, eikä ihmisiä tulisi uskoon. Meidän tehtävä ei siis ole syytellä, vaan rukoilla Jumalan valtakunnan työntekijöiden puolesta. Ymmärtää myös, että he ovat aivan erityisen kovalla taistelurintamalla ja todellisen saatanan hyökkäyksen kohteena. Saatana etsii ne heikot alueet ja hyökkää niihin hyvin voimakkaasti.

      Parasta, mitä nyt voisimme tehdä, olisi rukoilla Patrickin puolesta, että hän pääsisi ylös lakeemuksestaan, eikä jäisi siihen.

      • AnythingGoes

        Mitä vieläkin rajumpaa tarvittaisiin, että heräisit eksytysten lumoista?


      • Oikea.Mielenlaatu

        Vanhurskaita ovat nm uusi.luomus sanailusi!


      • älkää.uskoko.tiaista

        Patric Tiainen ei ole koskaan ollut Jumalan valtakunnan työntekijä, vaan eksyttäjä ja harhaanjohtaja, jonka Jumala on paljastanut, jotta Hänen lampaansa kavahtaisivat laumaa raatelevaa sutta.


    • mnähh

      Ei yhtään Jumalan pelkoa elää synnissä ja saarnaa. Itse kyllä pelkäisin henkeni puolesta jos toimisin noin. Yhä vaan häntä palvotaan ja väitetään itse Jumalan olevan puolellaan voi kauhistus.

    • EläHöpise

      Uusi luomus: "Et voi olla tosissasi!"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      67
      2260
    2. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      89
      1481
    3. La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta

      La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt
      Tv-sarjat
      14
      1334
    4. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      111
      1163
    5. Paljonko meidän ikäero on?

      Ois kiva tietää.
      Ikävä
      101
      1082
    6. Nainen onko kaikki

      Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
      Ikävä
      109
      857
    7. Nyt kun olen vähän huppelissa niin uskallan sanoa

      Mikä minua oikein närästää... Tiedän että meillä on ollut vaikeaa mutta miten kauan sulla on ollut toinen mies vai oliko
      Ikävä
      54
      712
    8. Työttömät risusavottaan

      Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus
      Maailman menoa
      270
      639
    9. Mies onko sinulla

      Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
      Ikävä
      42
      630
    10. Toivotetaanko toisillemme

      Juhannuksia vai ollaanko vihoissa
      Ikävä
      62
      602
    Aihe