Miltä se tuntuu olla aina viikonloppuisin yksin?
Viikonlopun yksinäisyys
Kyselijä-
5163
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ahdistavalta, pahalta, masentavalta. Kukaan ei kaipaa seuraani.
Juuri mitään ei tule tehtyä kun ei ole mielekästä lähteä minnekään yksin.
Viduttaa saakelisti kun tälläkin hetkellä monet jännämiehet ähkii naisten päällä ja naiset antaa rakkautta ja huolenpitoa lyöntien lisäksi.
Ei se enä haittaa vaikka usemmiten olen nykyisin viikonloppuna yksin. Nuorena se harmitti. Viikolla näkee työkavereita joten viikonloppuna kaipaakin rauhaa. Tosin olen nytkin kohta lähdössä yksin kuuntelemaan yhtä bändiä.
Ei ainakaan aina mukavalta tunnu. Olisi kiva lähteä toisen kanssa metsään, ulkoilemaan, elokuviin, konserttiin tai johonkin reissuun. Kaksin aina mukavampi. Mitä kauemmin yksin, niin varmaan kohta tulee kynnys lähteä ollenkaan. Se ei hyväksi kuitenkaan.
Mieluummin olen yksin kuin sellaisen naisen kanssa joka on harrastanut seksiä suomalaisen miehen kanssa.