Turha miettiä jälkeenpäin olisiko

pitänyt tehdä jotain itsekin suhteen eteen. Ei kukaan ikuisesti odota.....................
6163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kukaan nainen tuskin sinua kaipailee:D Jatka elämääs

Äänestä

SE ON SE H..... nainen joka yritti tuhota perheemme ja kun mieheni ei eronnutkaan niin täällä taas itkee!!

Äänestä

Samaa täällä miettien miten lapseni aikuisena tulee kohtelemaan puolisoaan kun näin nuorena sai tuon asian tietoonsa vielä omasta isästään. Miten suhteilla todella. Onko nyt miehellä ja tuolla kakkosella hyvä olo kun asian tulo ilmi tuli väärin? Milloin aikuiset ihmiset oppivat miten suhteillaan ja mikä on oikein. Minua ensin syytettiin asian ilmi tulosta ja että olisin kertonut. Minäkin olen siis saanut osani tuosta pakasta suhteesta. Se päivä kun lapseni on aikuinen ja ottaa puolison mietin sydän kylmänä miten se sitä kohtelee. Toki se tietää ja näkee isänsä masentuneen ja kaljottelevan sen takia. Nyt on vain tilanne se ettei mies pysty minulle näyttämään äkäisyyttä edes kun lapsi puolustaa minua. Tiedämme kun saa vitsejä puhelimeen kuinka raivona menee ulos ja purkaa pahaoloaan tallissa. Tiedän että vieläkin tuo kakkonen kiusaa sitä viestillään. Tuskin on uskaltanut kertoa tuolle kakkoselle totuutta miten ilmi tuli. Sen tiedän ettei uskalla enään suhdetta jatkaa koska silloin lapseni ja tuon kakkosen oma lapsi ovat nolossa tilanteessa. Mutta viestejä näkyy tulevan sen näkee käytöksestä. Ihan tiedoksi kakkonen joka olet varatussa roikkuva niin tilanne on tämä. Eikö ole mahtava tilanne meillä kotona.

Äänestä
  • Jatkakaa siis toisillenne valehtelua viesitellen ja asian ilmi tuloon. Se ei uskalla kertoa sulle totuutta asiassa. Uskon sen satuilevan selkeästi sulle jotain muuta. Oletko huomannut omassa lapsessasi muutosta? Onko yhtä rehellinen sinua kohtaan kuten omani on minua kohtaan. Toki sinä asiaan sekaaantuneena voi olla ettei lapsesi häpeäkseen uskalla kertoa sulle " jutusta" muista että se seuraa sun tekemisiä ja itse aikuisena toimii miten? Kauanko aiot jatkaa " salasuhdettasi" ? Tiedän ettet voi olla niin sairas ettet välitä edes omista lapsistasi. Eli miten tosiaan suhteilla kannattaa.

    Äänestä

Olen ap ja tässä oli kyse siitä, että odotin vapaana olevaa lapsetonta poikamiestä, mutta hän ei osannut tehdä ratkaisua ja muuttaa äidinsä hoivista.

Äänestä

Aina vain hullummaksi menee! Sairasta porukkaa. Minkälainen käänne seuraavaksi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


elämässä.eteenpäin kirjoitti:

pitänyt tehdä jotain itsekin suhteen eteen. Ei kukaan ikuisesti odota.....................

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu