Useita vuosia aikaa avioerosta, uskalsin viimeinkin haeskella uutta kumppania, deitti-ilmoitus (kuvaton)nettiin, kun ei kiinnosta baaripörrääminen. Yhteydenottoja on tullut n.30, omasta mielestä profiilini on asiallinen ja kerron selvästi, millaista kumppania olen hakemassa. Eikö miehet lue kriteerejä? Viestejä ja flirttejä kuitenkin tulee yli/ali-ikäisiltä, varatuilta, seksin vonkaajilta,jollaine on eroprosessi menossa ja toinen selittelee elämänolosuhteiden muutoksella vaikka saman katon alla asutaan ym ym, lisäksi piilotellaan pituutta, painoa ym ym ....ja lopuksi sitten ilkeillään, että ihanko 20km etäisyydellä haet miestä !!! Tottakai kai, koska ruepa etäsuhteeseem, vaan haluan normaalin parisuhteen, jossa kumpikin asuu samassa kaupungissa. Ja kyllä, omistan auton, muttaa en aio tuhlata bensaa enkä aikaani epämääräisen säädön perässä ajelelemiseen. On tää deittielämä melkoista. Mihin on kadonneet normaalit ja toista arvostavat hyvät käytöstavat? Jos tää kumppanin etsintä ja tervejärkisen kumppanin löytäminen on näin hankalaa, annan olla.
45-52 vuotiaat miehet Pohjois-Savossa
6
924
Vastaukset
- Jmiesnuapurisa
Ihan sama juttu naisillakin on,naiset eivät pituutta,painoa ym kerro,jos kuvan pyytää rippikuva saa..ihan ihmeellistä touhua on.
ei tuolta treffeiltä terve järkisii naisiakaan löysy..valehtelevat vaan.. - Pintaonpinta
Ei siellä tunnu rehellisyydelläkäåän pärjäävän. Kovin on pintaliitoista väkeä, jotka hakee...mitä hakee
- Koivutko
Aika moni mies on sen perseen perässä, vaikka profiili kertoisikin muuta. Harmi kun pitää valehdella.
- Kerrokerrokuvastin
Jokainenhan voi hakea juuri sitä, mitä haluaa... Mutta valehtelu ulkonäöstä jne on kyllä turhaa, jos aikoo jossain vaiheessa tavata livenäkin. Kannattaa lähettää itsestään keskivertokuva ja purjehtia treffeille sitten kuvaansa kauniimpana.
- onkokemusta
panomiehen netistä saa, ei muuta, kaikki alapään perässä.
- Riiiiiiiii
Ei ne sitä profiilia lue, pääsääntöisesti. On koettu, ja sen takia en jaksa enää pyöriä netissä.
20 kilometriä on liian pieni säde. Edes isommassa kaupungissa en laittaisi noin pientä hakualuetta ja täällä on sentään enemmän väkeä. Jos kumppani löytyy voittehan sitten muuttaa yhteen asumaan tai nähdä vaikka kolme kertaa viikossa ennen mitään yhteenmuuttoja?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1486362Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto735274Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143695Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213300Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1262530Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712296Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12058Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271628Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191436- 811228