Jos olet vähemmän haluava osapuoli seksissä (sanotaan vaikka, että kerta viikkoon riittää) ja nainen on enempi haluava (3-5krt/vko), niin pidätkö naisen lämmittely-yrityksiä rasittavana?
Välillä käy mielessä, että miesystävä ei vain kehtaa sanoa, että häntä häiritsee kun yritän ehdittaa, vaikkei häntä haluta. Enkä halua, että toinen ahdistuu sen takia.
Välillä käy mielessä, että miesystävä ei vain kehtaa sanoa, että häntä häiritsee kun yritän ehdittaa, vaikkei häntä haluta. Enkä halua, että toinen ahdistuu sen takia.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Pidän, olen aina sanonut, että jatkuva vonkaus on epäviehättävintä, mitä tiedän. Aikonaan oli tällainen nainen mullakin, kerta kaikkiaan tympi jatkuva vihjailu ja kouriminen. Naisen vetovoima hävisi ja hän muuttui lopulta vastenmieliseksi.
Olimpa kuinka vanhanaikainen tahansa, haluan itse vietellä naiseni.
Riippuu ihan siitä mitä minulta odotetaan ja vaaditaan. Jos nainen olettaa että jokaisesta lämmittelystä aina innostun itse täysillä niin se voi olla rasittavaa. Mutta jos nainen pyytää vain että pidän häntä hyvänä sellaisella tavalla johon itse olen silloin valmis ja jaksan, asia on varsin ok. En minä itse pidä pahana sitä että puolin ja toisin vain helpotetaan toisen paineita silloin kun toinen ei jaksa "koko settiä". Se on vain välittämisen osoitus ja toisen huomioon ottamista.
Meillä on ainakin puolin ja toisin annettu sopivaa "hoitoa" tarvittaessa.