Mitä näille tapahtui? Katso kuvat ja ihmettele.

6120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

"Olisiko jollakin tietoa, että mitä ihmettä näille vekkuleille kuuluu tänä päivänä?"

Hoitavat tiettävästi Suomessa adventtikirkon pastorin virkaa ja kusettavat sinua?
Joukosta tosin puuttuvat ne vihkimättömät pastorit, eli "susiparit"?

Äänestä
  • Vastauksesi on väärä.

    Äänestä

  • Voin kertoa, että apinaihmiset ja ihmisapinat, nämä kuuluisat välimuodot on tieteellisesti kumottu jo ajat sitten. Niitä ei ole koskaan ollutkaan olemassa, vaan kaikki on ollut evolutistien valheellista peukalointia. Välimuotoja ei ole. Tiede on kaikki välimuodot kumonnut.

    Äänestä

Ei sinun kannata Yksi-usko elämöidä luomisusko vs. evoluutio-asian kanssa tällä palstalla. Sinulla ei riitä osaaminen eikä ymmärrys evoluutiosta keskustelemiseen niiden kanssa, jotka täällä kirjoittelevat. Ilmiselvästi myös tieteen kriittinen arviointi on sinulle tuntematon asia, kun väität, että luominen olisi tieteellisesti todistettu. Ei kaikki netistä löytyvä ole faktaa. Siihen ei yksi tai kaksi heppoista videota riitä todistajaksi.

Minusta parempi kysymys olisi, että mitä Yksi-uskolle on tapahtunut kun hän on ruvennut hihhuloimaan luomisen puolesta noin vahvasti... Tuntuu menevän jopa niin vahvasti yli, että tulee mieleen, että hänellä olisi hypomaaninen jakso menossa.

Äänestä
  • >>> Minusta parempi kysymys olisi, että mitä Yksi-uskolle on tapahtunut kun hän on ruvennut hihhuloimaan luomisen puolesta noin vahvasti >>>

    Hänellä on hyvin vaikea kognitiivinen dissonanssi, eli hänen maailmankuvansa on romahtamassa täällä käytyjen keskustelujen johdosta. Hän on saanut niin vakuuttavat todisteet sille, että hän uskoo valheisiin, että hänellä on karannut mopo käsistä.

    Mutta hän ei halua hyväksyä maailmankuvansa täydellistä perustumista valheisiin, niin sitten hän suoltaa tänne viestiä kiihtyvällä vauhdilla, joista valitettavasti jokainen hänen viestinsä todistaa, että hänen maailmankuvansa perustuu valheille.

    Hän tukeutuu nyt tohtoreihin, joiden on osoitettu olevan huijareita ja videioihin, joiden sisältö on todennettu niiden kyseisten huijareiden laatimiksi.

    Hänellä on tasan kaksi linkkiä, joita hän kopioi tänne riippumatta siitä, että mitä edellisessä kirjoituksessa luki.

    Kun joku pyytää häneltä linkkiä tieteelliseen tutkimukseen, hän antaa kaksi linkkiä uskonnollisen televisiokanavan kahteen ohjelmaan, joiden sisällön ovat laatineet jossain leikkiyliopistossa opiskelleet huijarit.

    Eli hänen maailmankuvansa on romahtanut ja nyt vain odottelemme sitä, että hänestä emme enää kuule.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yksi-usko kirjoitti:

Olisiko jollakin tietoa, että mitä ihmettä näille vekkuleille kuuluu tänä päivänä?

https://www.bing.com/images/search?view=detailV2&ccid=bASKfTCw&id=DD5D0184E0489517C04083CF966275F161605BB1&thid=OIP.bASKfTCw8veViLzmxFj3zgEsEZ&q=evolution&simid=607993334226946536&selectedIndex=100&ajaxhist=0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu