Ei tunnusteta

abcasema

Ranskan uusi presidentti Macron, ei aio yksipuolisesti tunnustaa Palestiinan valtiota. Voisi olettaa, että liberaalina poliitikkona hän helposti hyppäisi edistämään palestiinalaisten agendaa, mutta niin hän ei aio tehdä. Mieluummin hän, omien sanojensa mukaan ylläpitää hyviä suhteita Israelin kanssa. Itse asiassa hänen mielestään anti-sionismi (Israelin valtion vastaisuus) johtaa aina myös anti-semitismiin. Aikaisemmin palestiinalaiset toivoivat Ranskan ottavan keskeisen roolin oman agendansa ajamiseksi, mutta nyt näyttää, että heidän kansainvälinen tukensa käy koko ajan vain ohuemmaksi... voivoi.

4

249

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jubba

      Ranskalaiset vaativat Israelilta rauhanmarsseja ja loputtomia neuvotteluja itsensä puolustamisen sijaan siihen asti kun terroristit aloittivat iskunsa Ranskassa. Nyt Ranskassa on herätty siihen, että rauhanmarssit ja neuvottelut eivät pysäytä terroristeja.

    • Presidentti Trump osoittaa hyvää pelisilmää vierailemalla sekä Israelissa, että palestiinalaisalueella. Toivottavasti hän saa aikaan tulokselliset rauhanneuvottelut.

    • 9987897987

      Onhan se ihan loogista, että liberaalit tukevat Israelia. Israel on nimittäin lähi-idän liberaalein maa, mm. lähi-idän homokulttuurin keskus. Palestiinan valtio olisi toteutuessaan patavanhoillinen muslimivaltio.

      • plkokoko

        Tällä hetkellä Hamas luokitellaan terrorijärjestöksi ja se n iitä pahoja tekoja tekeekin ei vain suunnittele.Toteutuakseen Hamas saattaisi voittaa vaalit Palestiinassa ja täten maasta tulisi terrorin keskus jota ei oikeastaan toivo kukaan ei edes suurin osa muslimivaltioista.
        Jos Hamas ei voita niin Palestiinaa kohtaisi vielä suurempi korruptio ja avustusvarojen väärinkäyttö kuin nyt.Yleisesti maata ei voi tunnustaa jos se toimii pääasiallisesti ulkomaisten avustusten turvin. Siinä ei ole mitään mieltä.


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      74
      1290
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      43
      921
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      360
      753
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      127
      709
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      53
      683
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      656
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      615
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      602
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      584
    Aihe