Haluan muslimimiehen

Nina_-

Olen nuori hyvännäköinen ja viehättävä suomalainen nainen. Jos menen esim.baariin niin minulla riittää kyllä vientiä.Pääni kääntävät kuitenkin lähinnä muslimit,niin tummaihoiset kuin turkkilaiset ym. Asun pikkukaupungissa joten eipä niitä ihan hirveästi siellä ole.

Olen ollut yhden iranilaisen kanssa. Hän oli uskomattoman hauska ja kiva. Hän ei todellakaan ollut mikään baarissa tavattu vaan vanha koulukaveri. Hän paljastui kuitenkin aikamoiseksi idiootiksi,koska esim.jätti minut humalassa yksin tyttöystäväni kanssa keskelle Helsingin keskustaa. Hän suoraan sanottuna varmaan halusi vain kellistää minut....

Niin eli asiaan.Mikä niissä muslimimiehissä viehättää? Ulkonäkö on hyvä,isot vehkeet ja tumma iho/muu tummuus.(Siis tykkään sekä tummaihoisista että euroopan muslimeista). Mutta tässä ei todellakaan ole kysymys pelkästä ulkonäöstä.

Flirtti on yleisesti ottaen muslimeilla paljon hauskempaa kuin suomalaisilla.Se viehättää, mutta ei sekään ole se tärkein. Sitäpaitsi tiedän kyllä,että sitten kun mennään naimisiin niin ei sitä samanlaista flirttiä enää ole. Mutta niinhän se on kaikilla,suomalaisillakin!

En ole mitenkään erityisen innostunut nuorista muslimimiehistä,ketkä asuvat euroopassa ja ovat omaksuneet kaikenlaisia kyseenalaisia käytöstapoja. Tarkoitan esim.näitä miehiä ketkä roikkuvat baarissa ja kuvittelevat saavansa jokaiselta naiselta!

Mitä minä haluaisin mieheltäni? Haluaisin miehen pitävän minusta huolta ja suojelevan minua. En halua kuitenkaan olla mikään alistettu. Jossain määrin mitä olen lukenut muslimien käsityksestä naisten ja miesten välisistä eroista olen samaa mieltä. Ja eikö olekin niin että kulttuuri ja uskonto ovat eri juttu.Eli kulttuurin takia naisia alistetaan ja uskonnon takia ei välttämättä.

Miksi puhun naisten alistamisesta? Siis en halua olla alistettu,mutta koen että suomalaiselta mieheltä ei voi saada sitä samanlaista suojelua kuin muslimilta.Haluan saada lapsia ja mennä naimisiin.En halua olla mikään kynnysmatto silti.

Olen ehkä jonkun naisen mielestä rakentanut harvinaisen ruusuisen kuvan muslimien naisten kohtelusta.No kyllä minä ymmärrän että en halua olla mikään päästä varpaisiin hunnutettu nainen, joka ei saa poistua kotoa.

Ja muuten tämä iranilainen nuori mies sanoi että nainen on fifty-fifty koiran kanssa? No ainakin hän piti minua paremmin kuin jotain koiraa. (Olen siis itse hyvin eläinrakas)Tai piti alussa, mutta sitten hänestä paljastuikin kaikenlaista..

Haluaisin miehen, joka antaa minun nähdä ystäviäni ja harrastaa.Ymmärtää jossain mielin että käytän alkoholia ja poltan,mutta ei minulle viina ole mikään maailman tärkein asia.

Käyn töissä ja hän on se ns.perheen pää, joka on pääasiallinen tienaaja.Hän huolehtii minusta,sillä olenhan hänen lapsiensa äiti. Ja hän ymmärtää,että olen tunteellinen.Monet naiset ovat mutta feministit haluavat sen monesti kieltää!

Haluan miehen,jota voin kunnioittaa.Ja hänkin tietysti minua,vaikka kunnioitus onkin erilaista.

Eräs egyptiläinen sanoi kerran minulle,että olen hyvin fiksu nainen.Keskustelimme suomalaisesta yhteiskunnasta.Sen jälkeen hän sanoi "Minä haluan sinua.Tule tänään minun luo."

Tuollaisia nuo nuoret muslimimiehet tuntuvat monesti olevan.Haluaisin kuitenkin jotain syvällisempää...Minä en halua mitään seksiä muslimien kanssa vaan haluan muslimimiehen joka huolehtii minusta. Eikö paras mitä mies voi tehdä lapsilleen on huolehtia lapsien äidistä?

No tuntuu että vuodatan tätä ilman päätä ja häntää.Mikä on edes pointti? En varmaan itsekään tiedä.Tiedän vain ehkä löytäväni aviomieheni joskus...toivottavasti..Ja uskon hänen olevan muslimi,joka osaa huolehtia naisestaan.

12

303

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oot-kakara

      heippa kakara, menes runoilemaan lasten osastolle.

    • NytHerätys

      Hauska provo. Ei kukaan oikeasti noin ajattele.

    • Oiettäihanaa

      Mä oon vanha susiruma nainen. Kun menen baariin oleskeluluvattomat piirittää ja vientiä riittää ja heitin mielestä olen viksu. Ja niin kaunis. Mennään jo kun oot maksanut.

    • Rasismivapaa_alue

      Burka jo ostettuna?

    • Suomalaiset naiset älkää seokko noihin mamuihin.Niiden kanssa vasta elmä on helvettiä.Nenäytää muka rakautennsa mutta kun on mukula ja naimisissa olet niiden alistamana.

      • adsdd

        sinulla taitaa olla 15 vuotiaan parran kasvu ja poieni penis


      • SuomiBoyyy

        kalpea valko kalkkuna mies haiven naama mini muna :DD


      • sUOMIpaSKA

        PERKELE p?


      • adsdd kirjoitti:

        sinulla taitaa olla 15 vuotiaan parran kasvu ja poieni penis

        Mulla on severran elämän kokemusta nyt jo ,et me kotios kasvaa nulikka.


      • adsdd kirjoitti:

        sinulla taitaa olla 15 vuotiaan parran kasvu ja poieni penis

        Mulla on severran elämän kokemusta nyt jo ,et me kotios kasvaa nulikka.


      • sUOMIpaSKA kirjoitti:

        PERKELE p?

        Voit mennä sotilas karkuri sotiin isänmaan puolesta.


      • ltortm
        rakula kirjoitti:

        Mulla on severran elämän kokemusta nyt jo ,et me kotios kasvaa nulikka.

        Elämänkokemus ei ole opettanut sinulle näköjään kirjoitustaitoa. Nyt takaisin kouluun!


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4852
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3962
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3870
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1386
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1354
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      170
      1343
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1259
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1145
    Aihe