APUA KÄSIKARVOIHIN!

käsikarvainen

Oon 10v tyttö ja mua vaivaa kovasti mun pitkät ja tuuheat käsikarvat :( en viitti olla t-paidoilla koulussa kun on enemmän karvoja ku luokan pojilla.. en halua sheivata karvoja koska tein niin jaloille ja jalat on kuin kaksi kaktusta! Sanokaa nyt helppiä miten vaalrntaa käsikarvoja vai pitäskö mun oppia elään niitten kaa?

2

314

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • karvat.kunniaan

      Meitä miehiä, jotka pitävät karvaisista au.naturel tytöistä, on paljon.

    • 13v.tyttö

      Itelläni on samankaltaisia ongelmia, mutta sun ikäsenä en välittänyt niistä. Ei sunkaan tarvii. Sheivaus toimii jaloissa (ainakin mulla), mutta älä kokeile käsiin. Voisit kokeilla sokerointia ja itsekin olen sitä harkinnut. 10-vuotiaana ei kannata murehtia. Ehdit myöhemminkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      130
      1896
    2. 121
      1375
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1150
    4. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      59
      1061
    5. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1049
    6. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      280
      1046
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      136
      1024
    8. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      86
      857
    9. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      58
      819
    10. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      77
      816
    Aihe