Hei, osaisiko joku antaa informaatiota siitä kuinka haitallista vesiohenteisten talomaalien hengittäminen on. Aloitin tänä kesänä maalarina työskentelyn ja kun maalin haju on jatkuvasti nenässä alkaa väkisinkin mietityttämään mitä se aiheuttaa erityisesti aivoille.
Olisin erittäin kiitollinen mikäli joku osaa auttaa asiassa sillä en haluaisi murehtia asiaa jatkuvasti mutta en myöskään uhrata terveyttäni työn takia.
Olisin erittäin kiitollinen mikäli joku osaa auttaa asiassa sillä en haluaisi murehtia asiaa jatkuvasti mutta en myöskään uhrata terveyttäni työn takia.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sinun aivosolujasi kuolee ihan vittuna.. kaveri joutui kyseisitä puuhista aivoinfraktiin ja melkein kuoli.. nyt on pää niin hidas että kun kysyy paljon kelllo niin siinä mumisemisessa menee 2-6minuuttia ennenkuin vastaus saadaan aikaiseksi... kannattaa kattoa että hengitys suoja on mukana.
Joo minunkin yksi tuttu sai aivoinfraktin ja hitailla hän käy... kannattaa pitää hengitys suojausta !!!
Pallin reikä teropiäksänmäeltä imi tuota ja sai infraktin ja pieni paise kasvoi aivoissa ... kuoli viime viikolla kyseiseen maaliin .. lopettaisin työt heti