Tasokysymys palstasedille :)

Nonni pääsette esittelemään tasotietämystänne :D

Ajattelin kerätä rohkeutta ja tehdä aloitteen lähellä asuvalle miehelle!

Mies: nelikymppinen, ehkä vähän alle 175cm ja hoikka mutta ikäisekseen hyväkuntoisen näköinen. Toimistotyössä, en tiedä mitä tienaa mutta veikataan alle 3 000 EUR/kk. Tosi fiksu ja huumorintajuinen, tuntuisi olevan melko suosittu vaikkei ollenkaan alfan tyyppinen vaan just sellainen kiva ja vaatimattoman oloinen. Harrastaa Lapin vaelluksia, niin kuin minäkin :) Kaveri sanoo ettei ole tiettävästi ollut tyttöystävää?

https://previews.123rf.com/images/dubova/dubova1203/dubova120300082/12672409-handsome-35-years-old-man-with-glasses-Stock-Photo-man-mature-face.jpg

Minä: kurppa 37v, normaalivartaloinen ja hyväkuntoinen mutta ei ole megalolloja eikä kuplapeffaa ja paikatkaan ei ole semmoiset kuin parikymppisillä. Työelämässä, ammatilla ja palkalla ei vissiin ollut naisilla väliä (ei strippari eikä prostituoitu hahaaa). Olen mielestäni iloinen ja kiltti, ujo aluksi mutta kun tutustutaan niin juttua riittää. Kahden miehen käyttämä, poikaystävä nuorena ja aviomies joka ei ole enää joukossamme. Ei lapsia, koira löytyy :)

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/9f/e8/ea/9fe8eab9a1844e4a2ea2b0211b875203.jpg

(...kuvat ei omia vaan suuntaa-antavia...)
28418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Joo, kyllä luultavasti kelpaat. Varmistat asian jos vain teet nätit voikkarit ja leivot pari pullaa eväiksi joita voitte sitten eka treffien nuotiokahveilla natustaa :)

2Äänestä
  • Ahaa... Sittenkö nainen vois miettiä niitä miehen resursseja tarjoilla seuraavat kahvit jossain Bahamalla? Ei kun nythän sen pitää mennä toisin päin, mies arvoi naisen resursseja tarjota seuraavat eväät Ankkabulcossa. Pääasia kuitenkin, että ajatus on negatiivinen ja lyttää koko yrityksen alkuunsa.

    Äänestä

  • LinerT.2 kirjoitti:

    Ahaa... Sittenkö nainen vois miettiä niitä miehen resursseja tarjoilla seuraavat kahvit jossain Bahamalla? Ei kun nythän sen pitää mennä toisin päin, mies arvoi naisen resursseja tarjota seuraavat eväät Ankkabulcossa. Pääasia kuitenkin, että ajatus on negatiivinen ja lyttää koko yrityksen alkuunsa.

    Äläs nyt heti lyttää kun kerrankin olen postiivinen ja luottavainen että homma toimii kuin junan vessa. Siksi uskon onnistumiseen kun tässä on perustavanlaatuinen ero yleiseen linjaan eli se että nainen tekee aloitteen, ei voi mennä kovin pahasti kiville kun me miehethän ei olla hypergamisia siinä määrin kuin naiset.

    Äänestä

  • Harmaaritari kirjoitti:

    Äläs nyt heti lyttää kun kerrankin olen postiivinen ja luottavainen että homma toimii kuin junan vessa. Siksi uskon onnistumiseen kun tässä on perustavanlaatuinen ero yleiseen linjaan eli se että nainen tekee aloitteen, ei voi mennä kovin pahasti kiville kun me miehethän ei olla hypergamisia siinä määrin kuin naiset.

    Kiva huomata että oot jo paremmalla tuulella ;)

    Äänestä

  • LinerT.2 kirjoitti:

    Kiva huomata että oot jo paremmalla tuulella ;)

    Ainahan minä melkein olen :) Teksteistä moni ehkä saa väärän kuvan kun otatte kaiken aina niin tosissanne täällä.

    Äänestä

Jos tuonikäisellä miehellä ei ole ikinä ole ollut tyttöystävää, niin ATM.

Kuvan nainen on oikein nätti. Parisuhdehistoriasi on lähes neitseellinen, niin kuin sillä nyt olisi edes väliä. YKTN.

Äänestä

Lisätään vielä se että jos molemmat tykkäävät Lapin vaelluksista niin tuohan on match made in heaven. Jos minä olisin tuo heppu, niin en panisi ollenkaan pahakseni tuollaisen naisen tekemää aloitetta.

Äänestä

Minä en näistä tasoista mitään tiedä, mutta varmaan äijä innostus. Ja kyllä mäkin. Mutta lapin reissut jäis talveen työn takia. 😁

Äänestä

Ei kelpaa alle 170 cm mies tällekkään hutsulle.

Äänestä

Olisitte varmaan ihastuttava pari!

Annan naiselle arvosanaksi (ikäluokassaan) 8, mies ehkä 7,5.

Äänestä

Aika samaa tasoa.

Nainen KTN. Perusnätti...hoikka muttei hot...ikää 37v.

Mies tavallisen näköinen. Ammatti...meh, sosiaalisuudesta plussaa. KTM tai jos ei kokemusta naisista, YATM eli jos pääsee seurustelemaan -> KTM.

Naisen kuva edustavampi (meikki ja hymy), mies näyttää ikäistään nuoremmalta.

Äänestä
  • Ai tuo kuvan mieskö näyttää reilusti alle nelikymppiseltä?
    No ei kyllä tasan näytä!

    1Äänestä

Ei Välttis kannata tehdä aloitetta Kauhean Korkealta tai Huteralta tasolta.. Uskoisin, että ihan LattiaTasolta on Paras Tehrä aloite.. ;P

Millaisen aloitteen ajattelit Tehrä?.. ;P

.. PeliNainen et selvästi ole, jos Tierot Pittää paikkansa.. Joten kait se ihan Turvas on Sunkaa.. ;D

Äänestä

Ette koskaan löydä rakkautta kun mietitte vaan tasoja. Kun sitä tutustuu ihmisen persoonaan niin kaikki tasot unohtuu kun näkee miten mukava ja miten toisen kanssa viihtyy. Olette oikein pässien kuningaita tasojenne kanssa.

Äänestä
  • Aloittaja kysyi mitä tasoja, ja me vastattiin kun pyydettiin. Vastauksista suurin osa oli positiivisia ja ehkä jopa parempia kun ap odotti. Miksi se on sinulle ongelma?

    Äänestä

  • Ei miehen edes tarvitse miettiä tasoja kun tasojen olemassaolon huomaa joka päivä tosielämässä esim vaikka koulussa tai töissä epäviehättävä nainen suostuu juttelemaan sun kanssa ja kysyy kysymyksiä, viehättävä nainen ei halua vaihtaa sanaakaan.
    Tinderissä epäviehättävä nainen on innokas ja haluaa lähteä treffeille, viehättävä nainen on välinpitämätön ja sanoo tekosyitä miksi ei voi lähteä treffeille.

    Äänestä

totta kai pyydät ulos niin hieno asia ja löysit itsellesi hyvän miehen ja kuvan nainen on todella kaunis 10 pin nainen niin täydellinen pari olisitte niin älä päästä onneasi ohi niin pidän peukkuja ja kerro miten kävi

Äänestä

Megalollojen puute tarkoittaa että nainen sopii paremmin ylemmän tason miehelle, sillä on tutkittu että suuria rintoja arvostaa puolisossaan eniten työläismiehet, kun taas korkeampi sosiaaliluokka valitsee pienempi rintaisia naisia.
Jos tuon paperilla ihanneparin väliin tulee jotain, niin se olisi luultavasti tuo naisen koira. Fiksut miehet kiertävät koiran omistavia naisia, sillä uskovat että nainen on valinnut eläimen kumppanikseen ja siihen seuraan ei ole syytä hakeutua.

1Äänestä
  • Ehkäpä toi johtuu siitä, että ne työläisnaiset ottavat silikoneja, varakkaamman/sivistyneemmän väestön toimiessa toisin.

    Äänestä

Ethän sä oikeastaan kysynyt mitään. Taso on käsite, jota voi käyttää teoreettisesti, mutta ei sen kuulu ohjata yksilön käyttäytymistä. Yksilöiden valinnat vaan jauhavat markkinoilla lopputuloksen, jossa yleensä tasot kohtaa.

Äänestä

Paperilla, kuten Avio.ATMies kirjoitti, match made in heaven. Tasopuolen tasoanalyytikko summasi hyvin.

Naisen taso on helppo arvioida: KTN. Kuvauksen perusteella hyvä ja parisuhdekelpoinen sellainen.

Miehen taso on periaatteessa KTM - mutta jos kyseessä on neitsytsetä (ei kokemusta naisista), kyseessä on potentiaalinen KTM. Ap:lle tällä ei liene merkitystä koska suhteessa kokemus tietysti karttuisi.

Tämä kertoo paljon nykypäivän p/s-markkinoista. Normaalipainoisuudella, terveessä kunnossa pysymisellä ja fiksusti elämällä on tuossa iässä laatukamaa. Suurin osa naisista hankkii painoa ja panoja, entiset betaelättäjät kippaavat autotallissaan olutta ja näyttävät tuossa iässä kaljamahaisilta juopoilta.

Onnea ap:lle aloitteen tekoon. Missään tapauksessa ei kannata pelätä ettetkö olisi riittävän tasokas lähestymään kuvaamaasi miestä.

Äänestä

Naiset pitää oma tasoaan aina ylimitoitettuna. Rumat naiset on omasta mielestään taviksia ja tavikset kauniita. Keskittykää miehen luonteeseen, tutustukaa vaikka naamavärkki olisi ruma kun mikä. Ei se unelmienne komea mies ole välttämättä hyvä kumppani vaan kohtelee teitä paskasti. Ruma mies voi kohdella taas teitä hyvin kun vaan annatte tilaisuudet.

1Äänestä

Naisella on ainakin leveän puoleinen nenä, se on varsinkin vanhemmiten tosi-ilkeän näköinen. Toki jos naisen ammatti olisi tuo hänen mainitsemansa strippari ja bodi sen ammatin vaatimusten mukainen, niin sillä kyllä kompensoisi tuota naaman näköä. Hyvät stripparit osaavat myös esiintyä ja pukeutua seksikkäästi. Tavalliset vakio-yökerhostripparit eivät kyllä ole esityksineen ja pukeutumisineen mitään hyvän tai seksikkään näköisiä niissä jutuissaan, mutta ammattitaitoa niillä kyllä on.

Kyllä se tositiukkalla on josko tämä nainen tuolle miehelle kelpaa, toki satunnaiseksi panoseuraksi voi hyvinkin kelvata.

Äänestä

Ilahduttavaa huomata että opit on menneet perille, kerrankin nainen ei korostanut koulutusta ja ammattia :)
Huvittavaa kun naiset aloittaa aina lauseet että "olen akateeminen" tai "olen maisteri se ja se", ei miehiä kiinnosta :D

2Äänestä

Koira laskee naisen tasoa merkittävästi.

Kuitenkin jos nainen haluaa tuon miehen, joka voi olla hyvä valinta, niin suullisiin taitoihin kannattaa satsata. Olla aloitteellinen ja treenata.

Äänestä
  • No tietenkin jos nainen koiran kanssa on touhunut niin se on sitten jo tasoton. Ei auta vaikka ulkonäköäkin vielä olisi, mitä tosin tuskin tällaisilla naisilla on mitään.

    Äänestä

Saanko minäkin kysyä???

Jos kuvitellaan että mies ON neitsytsetä.
Otetaan vähän iästä pois.
Lisätään hiuksia.
Palkkaa muutama saturainen lisää.

Nainen ehkä 35v, tavallisessa työssä, yksinhuoltaja...ei tietoa "historiasta"
http://media.gettyimages.com/photos/beautiful-thirty-years-old-woman-portait-picture-id157525305?s=170667a

Entäs tämä? Nelikymppinen, töissä ja tienaa varmaankin 4 000-5 000...ei lapsia...varmaankin sellainen nainen joka ei tykkää "seikkailla" kun ollut vissiinkin aina suhteessa
https://previews.123rf.com/images/mrpants/mrpants1302/mrpants130200005/18220090-Forty-year-old-woman-standing-with-arms-crossed-on-white-background-Stock-Photo.jpg

:)

Äänestä

Vähän huuhkajan näköisiä molemmat(siis ei sellaisia nättejä siroja kivan näköisiä ja oloisia ), mutta jos näistä valita pitäisi niin tuo ensimmäinen sittenkin vaikka yh onkin paha miinus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kurppakurpittaakurpiten kirjoitti:

Nonni pääsette esittelemään tasotietämystänne :D

Ajattelin kerätä rohkeutta ja tehdä aloitteen lähellä asuvalle miehelle!

Mies: nelikymppinen, ehkä vähän alle 175cm ja hoikka mutta ikäisekseen hyväkuntoisen näköinen. Toimistotyössä, en tiedä mitä tienaa mutta veikataan alle 3 000 EUR/kk. Tosi fiksu ja huumorintajuinen, tuntuisi olevan melko suosittu vaikkei ollenkaan alfan tyyppinen vaan just sellainen kiva ja vaatimattoman oloinen. Harrastaa Lapin vaelluksia, niin kuin minäkin :) Kaveri sanoo ettei ole tiettävästi ollut tyttöystävää?

https://previews.123rf.com/images/dubova/dubova1203/dubova120300082/12672409-handsome-35-years-old-man-with-glasses-Stock-Photo-man-mature-face.jpg

Minä: kurppa 37v, normaalivartaloinen ja hyväkuntoinen mutta ei ole megalolloja eikä kuplapeffaa ja paikatkaan ei ole semmoiset kuin parikymppisillä. Työelämässä, ammatilla ja palkalla ei vissiin ollut naisilla väliä (ei strippari eikä prostituoitu hahaaa). Olen mielestäni iloinen ja kiltti, ujo aluksi mutta kun tutustutaan niin juttua riittää. Kahden miehen käyttämä, poikaystävä nuorena ja aviomies joka ei ole enää joukossamme. Ei lapsia, koira löytyy :)

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/9f/e8/ea/9fe8eab9a1844e4a2ea2b0211b875203.jpg

(...kuvat ei omia vaan suuntaa-antavia...)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu