Viher-vasemmistolle oma vaakuna Helsinkiin, vihreä-punainen vaaleissa sateenkaariväen sävyissä.
Viher-vasemmisto on tuhonnut Helsinkiä jo pitkän aikaa. Autolla ei saa liikkua Helsingissä eikä pysäköidä. Pysäköintipaikan etsiminen saastuttaa, kun joutuu pyörimaan viher-vasemmisto kuplassa ympyrää. Onneksi Helsinkiin on harvoin mitään asiaa.
Asunnot sumputetaan epä-egologisesti pienelle alueelle ruuhkia ja saastetta aiheuttaen pienillä saastuttavilla kattonopeuksilla, jotka kuluttaa autoja ja lisää siten maapallon kuormitusta.
Julkista liikennettä rakennetaan kalliisti pienelle reservaattialueelle, minne ihmiset pakotetaan kalliin rakentamisen maksumiehiksi ilman länsi-maista valinnan vapautta. Silti on kalliinpaa liikkua julkisilla, kuin omalla autolla, kun julkinen liikenne tiheästi saastuttaa ilmaa tiheillä vuoroväleillä tyhjilla joukkoliikennevälineillä.
Turhia polkupyöräteitä tehdään autoilijoiden maksamilla veroilla ja maksuilla.
Polkupyöräilijöille pitäisi määrätä käyttömaksu ja samoin jalankulkijoille ja muille kuntoilijoille, jotka käyttävät autoilijoiden maksamia teitä ja palveluja
http://mvlehti.net/2017/05/31/helsingin-uusi-vaakuna-suoraan-pesuaineputelin-kyljesta/
Helsingin uusi vaakuna on viher-vasemmisto-vaakuna
15
334
Vastaukset
- 56828
Helsingissä oli hyvä joukkoliikenne jo ennen vihreitä. Vihreiden suurin saavutus on vain typerä kiusanteko autoilijoille. Vaikka kadulla olisi hyvä suojatiet kulkea, ihan piruuttaan pitää silti sulkea se autoilta.
- Alilauta
Vihreät on Helsingin toiseksi suurin puolue, jonka suosio on kaupungissa äänestävien kesuudessa tasaisesti noussut. Eli Helsinki valtava sini-vihreä kupla, koska niin helsinkiläiset haluavat.
- hyvävaakuna
Vihervasurit ottaisi vaakunan jossa komeilee parta lapset.
- Yrrrrjö
Kaikki mamut, muutakaa Helsinkiin, siellä teillä on lököoltavat. Sen vakaa Helsigin vihreät.
- SeSiniVihreempiVissiin
Sori nuivat, siinä ei vieläkään ole hakaristin kuvaa.
Ketuttaako? - Ilmastonmuutoshuijaus
Ilmaston muutos huijaus menee uskovaiseen vihreään kuin häkä.
Kokoomus taas yrittää hyödyttää eliittiä halvemmilla ökyautoilla, autovero pois, ja käyttömaksut ylös.
Keskiluokka ja köyhät maksaa vihersinertävän aatteen kulut.
Kepu-kokoomus tekee paskalaki - ilmasto - tuulimylly bisnestä ja tyhmät vihervasemistolaiset tukevat tätä pyhää vasemmisto-oikeisto liittoa.
http://leppis1949.puheenvuoro.uusisuomi.fi/196798-ilmastonmuutos-jesse-venturan-nakemana-suuri-huijaus - El-Sinki
Vaakunaa olisi pitänyt muuttaa vastaamaan nykyistä Helsinkiä: se entinen muuten, mutta vene täyteen mustia ja ruskeita tikku-ukkoja.
- mieli.kuva
Naisten terveyssiteet tuli jostain syystä heti mieleen.
- ja_niitä_riittää
Vain idiootit lukevat mv-paskaa ja kuvittelevat stadin vaihtavan virallisesti vaakunaa.
- Kiitosmuistutuksesta
Hyvä kun mainitsit, en ole vielä tänään ehtinyt tutustua päivä uutisiin.
- tappakaaviherpunikitry
Ennen Helsinki nyt Tzadi.
- Kälättäjä
Tuosta vaakunan korvikkeesta ei suvakkien nuljut erotu
- Uuslande
Onneksi pääsin eläkkeelle, ihan oikealle, en millekään varhaissellaiselle. Muutin heti pois pk-seudulta, vaikka syntyjäni rööperiläinen olenkin. Nyt asun maaseudun rauhassa ja voin viihdyttää itseäni näitä punavihervasurikuplajuttuja välilä lueskellen. Homobaareja tms. täällä ei ole, mutta ei niitä kukaan kaipaakaan. Kauppareissut sujuvat mukavasti omalla autolla eikä pysäköintiongelmia ole. Ruuhkista ei ole tietoakaan.
Koettakaapa uushelsinkiläiset pärjäillä siellä sateenkaaren värisessä onnelassanne ja ajelkaa polkupyörillänne ristiin rastiin! - YourFriend
Vastaan Uuslandelle:
Vihreä liike on luotu Itä-Saksassa ennen Neuvostoliiton romahtamista, tarkoituksenaan tuhota Länsi-Saksan kukoistava teollisuus.Tämä Vihreä Liike tekee sitä samaa kaikkialla, minne se on pesiytynyt: muka ympäristösyihin vedoten haluaa/yrittää tuhota maan tuottavaa teollisuutta.
Suomessa esim. heti tulee mieleen Satu Hassi, rikkidirektiiveineen ja hänen sallimisensa venäläisomistukseen Suomen elintärkeän huoltoreitin varrella...- Tölikästä
Hassin mainitsit. Hän on taistolaiskommunisti, kuten vihreätkin.
Luulisin, että moni vihreitä kannattava/äänestänyt kauhistuisi mikäli ymmärtäisi kannattavansa kommunisteja. Johtunee siitä, että monen nuoren poliittinen tietämys on hyvin alkeellisella tasolla ja vihreät ovat valloittaneet median, joten sitä huomaamatta tyrkytetään ja paljon.
Nykyisillä vihreillä ei ole mitään tekemistä mm. alkuperäisen Koijärvi- ja vihreän liikkeen kanssa. Eräs originaali onkin sanonut ettei siedä nykyisiä sosialistivihreitä.
En laita linkkiä, kun S24 on allerginen linkeille, mutta Wikipediasta selviää Hassi.
Ps. Tölikäläisenä kateeksi käy Uuslanden nykyiset kuviot.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1832364
Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1722080Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I442053Ikäero suhteessa
Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia741742- 1281710
Liian paljon hylättyjä ääniä
Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus1971560Tiedän kyllä sen
Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen771281Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni821209Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat
Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P321164- 711123