Ekojen treffien jälkeen

NytPitääPelataHyvin

Ekat treffit takana, jotka meni tosi hyvin ja molemmat tykkäsi selvästi ja varsinkin mulla sydän pomppii siihen suuntaan. Välimatkaa meillä on noin 200km johtuen molempien tämän hetken työtilanteesta ja sen uskon vaikuttavan jonkin verran tämän naisen aktiivisuuteen minua kohtaan, jos minä en ole aloitteellisempi.

Nyt vinkkejä. Miten aktiivisesti minun kannattaisi olla yhteydessä tähän uuteen tuttavuuteen, jotta hänellä ei menisi innostus liiallisen innokkuden takia. Kannattaisiko vain kertoa suoraan, että on niin innoissaan, että ei meinaa housuissa pysyä, vai yritänkö edetä hitaasti, jolloin ei tulisi liian epätoivoista kuvaa naiselle.

M32, N29, kumpikin eronneita vasta.

8

2598

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rakastumisiin

      Mitäpä jps kysyt ihan häneltä itseltään sen toivotun tahdin. Ja mikäs sen mukavampaa naisen kuulla kuin, että toinen innoissaan, joten kerro sekin ja kysy häiritseekö se häntä.

      • NytPitääPelataHyvin

        Kuulostaa hyvältä ja järkevältä. Nimenomaan kysyy häiritseekö se ajatus, että toinen on innoissaan. Minusta ainakin se tuntuisi aika hyvältä, jos toinen ilmoittaa ilman painostusta ja liikaa innokkuutta olevansa ihan vakavalla mielellä.


    • Avoinkeskustelu

      Avoin ja selkeä keskustelu alusta asti, rohkeasti kerrot oman kantasi tavata uudelleen ja kysyt ehdottomasti suoraan hänen mielipidettä asiasta. Voit ehdottaa myöskin miettimis aikaa , jos tarve niin vaatii.(Teillä molemilla tuoreet erot takana, toivottavasti olette käsitelleet ne mielessänne pois uuden suhteen tieltä.)

      • ihanmikavainsopii

        No, voin omasta kokemuksesta kertoa, että hidastelu on pahasta. Jos odottaa liikaa, toinen luulee, ettei ole kiinnostunut. Ja jos on nettituttavuudesta kyse, niin varasijolilta on joku varmasti jo lyönyt kiilaa väliin, jos itse hidastelee.


    • Parastaollaitsensä

      Ole oma itsesi äläkä kysele kuinka sinun tulisi olla.
      Muutoinhan olet jotain muuta kuin mitä olet.

      • Tämä! On aivan turha yrittää esittää mitään. ole niin tavallisesti kuin osaat, niin voit onnistuakin. Ei kukaan halua teeskentelijää. 👍


    • Näinsemeneeyleensä

      Ei tuu uutta kesää, kun ootte vastaeronneita, eheydytte yhdessä ja harrastatte valtavasti seksiä, minkä jälkeen päätätte jatkaa kumpikin tahoillaan elämäänsä eteenpäin pelkästään kavereina.

    • Öyenssöyen

      Emmätiiä.

      Annoitko sinä itse jo treffeillä vaikutelman, että olet kiinnostunut naisesta? Jos annoit, niin silloin naisen kyllä pitäisi tajuta ottaa itse yhteyttä, jos puolestaan hän on sinusta kiinnostunut. Näin modernissa maailmassa eletään.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      133
      2299
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      62
      2227
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1895
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      66
      1586
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      97
      1451
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1427
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      111
      1299
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1190
    9. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1171
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1040
    Aihe