Katsoitteko maanantain 31.1.MOT-ohjelman. Siinä taas kerran nähtiin kuinka EU-varoja voidaan käyttää härskisti hyvin toimivien pörssiyhtiöiden hyväksi ja näin rahat menevät rikkaiden taskuihin ja pienyritykset konkursseihin.
Ohjelman nähdään tänään uusintana tv1 klo 16.30.
Kaikenlainen vääryys on EU:ssa sallittua.
Ohjelman nähdään tänään uusintana tv1 klo 16.30.
Kaikenlainen vääryys on EU:ssa sallittua.
Vastaukset 4
Vanhimmat
MOT on kaunaisten vasemmistolaisten tiedon vääristely ohjelma. Asiat esitetään siinä dramatisoituna yksipuolisessa valossa.
Ennen tätä metodia kutsuttiin propagandaksi, joka toki on tuttu asia näille Neuvostoliittoa kaiholla muisteleville kommunistitoimittajille.
Onhan se kiva käyttää valtakunnanverkkoa kaiken maailman paskapuheiden levittämiseen, varsinkin kun YLE (yhteiskunta) maksaa siitä vielä kohtuuttoman suuren korvauksen.
Saunan taakse koko MOT ja Karpo mukaan.
kun totuus kerrotaankin juuri sillä tavalla kuin se on. Neuvostoliitossa aikanaan ei saatu totuutta kertoa missään muodossa joten toimittaja ei voi sinnepäin ainakaan olla mitenkään kallellaan.
Mutta ymmärrän kyllä että "Patruunaa" harmittaa kun käykin ilmi kuka se onkaan Suomessa suurin välistävetäjä ja kusettaja. Vaikka yritetään kuinka työtöntä siitä asiasta syyllistää. Hahhahhaa sulle vaan.
Siinä samassa rytäkässä voi arvoisa johtajakin lentää saunan taakse.
Eikö saisi vääryyksiä tuoda ilmi ? Ikävä kun ei Veikko Vennamon kaltaisia vääryyden paljastajia enää ole.
Siksi Suomikin on aika korruptoitunut maa, mutta sitä ei kansalaistet tiedä.
Ollaan kuin pyhät pojat vaikka kaikenlainen vääryys rehottaa. On hyvä että on sentään MOT ja Karpo. Kiitos niistä!
, mutta voisivat siltikin ottaa sen rahan jonka tarvitsevat ja lähteä pois muiden elämästä.