voi herranjumala miten sekaisin voi ihmiset tuolla olla.. tapasin hämeenlinnassa asuvan kolmikymppisen sairaanhoitaja naisen tuolta, enkä ihmettele että on sinkku. jutut pelkkää eksä sitä ja tätä, henkisesti epätasapainoinen pullukka joka esittelee itsensä että haaveilee perheestä ja omikotitalosta ja kasvimaasta, vaan eksästään haaveilee ja joka ukon sänkyynsä ottaa, jonka jälkeen onkin yllättäen "masennus"..
samoin tapasin riihimäeltä olevan konttoristin joka livenä paljastui ylipainoiseksi itkeskelijäksi jota masensi sen läskit.
kaiken huippu oli tukevaksi paljastunut kyypparityttö lahdesta joka aloitti kertoilemalla mitä lääkkeitä syö ahdistukseen..
ei enää ikinä.
suomi24 naiset masentuneita?
6
378
Vastaukset
- Normimies41
Olen samaa mieltä. Tervettä normaalia naista on vaikea löytää.
- intruderi
olen muuten köyrinyt samaa sairaanhoitajaa :DD tuntomerkit täsmää töysin :DD
- KaipaanTervettäNaista
Aika paljon tuntuu kyllä olevan noita "henkisesti heikkolahjaisia" 24:n markkinoilla tyrkyllä.
Osa ihan diagnoosin kanssa, mutta aika helvetisti näitä ei virallisesti mutta todellisesti-tasoa olevia.
Parhaimmassa tapauksessa kertovat sen ennen eka treffejä, mutta yleensä tuo puoli tulee ilmi vasta muutaman tapaamisen ja mahdollisesti petipuuhien jälkeen.
"Niin muuten, mulla ei ole asiat ihan kunnossa, joten ymmärrän kyllä jos et halua nähdä enää...". Niin monet kerrat kuullut tuon.. - rakkauseilöydäkaikkia
Mistähän se masennus on mahtanut tullakkaan. Ei ihme tuollaisten ilkimys ja tunteettomien miesten jälkeen.. siis aha vai panee joka ukkoa? miten tuollaisen asian voi tietää vai pitääkö joka panon jäljeen miehen laittaa fb: ehen tiedot siitä kohteesta?. Aikamoista lapsellisuutta ja oman itsetunnon heikkoutta laittaa tietoja suhteestaan toisille miehille. Kyllä mua hävettäisi olla mies siinäkin tapauksessa että esittelee tietoja "kohteistaan". Ei olla kuultu mitään herrasmiesmäisyydestä eikä muistakaan käytöstavoista? Olis syytä katsoa siis vähän omaan napaankin eikä hymistellä ja kauhistella oman tai toisen tunne kylmän miehen käyttäytymisen ja tekemisten aiheuttamia traumoja vastakkaisesta sukupuolesta! Maailma ei tule selviämään vain tunneköyhyydellä jota miehet harjoittavat.. Oikea mies ei puhu naisesta tunteettomasti ja kylmästi vaan jos ei löydä hyvää ja
kaunista sanottavaa niin vaikenee. - jotenmenkäätseenne
Onneksi palstalla tuntuu olevan runsaati Lahjakkaan itserakkaita, miespuolisia, jotka kuvittelevat olevansa jotain mahtavaa. Nimimerkille;KaipaanTervettäNaista sanoisin: Ehkä mimmi sanoi sulle noin, koska ei halunnut tavata sua toiste.
Tuskin muuta hait... - KaipaanTervettäNaista
En nyt kuvittele olevani mikään ihannesaalis. Ihan tavallinen ja keskiverto suomalaismies olen.
Niin hyvässä kuin pahassa. Mutta eipä mulla ole myöskään mitään terveysongelmia ja olen nyt yleisesti ottaen tyytyväinen elämääni.
Ja kyllä tuo ilmoitus omista mielenterveysongelmista on useammin tullut ennen eka treffejä kuin jälkeen päin.
Ja eiköhän se toinen ole etsinyt tuota tarkoittamaasi, mitä nyt tarkoititkin tuolla "tuskin muuta hait.."-kommentilla. Eli seksiä. Siis silloin, kun on tullut tuo ilmoitus omasta huonosta terveydentilasta.
Vaikka eipä siinä sinänsä mitään.. Eikä mua nyt muuten kenenkään terveysongelmat haittaa.
Mielen sairaus on ihan sama mun maailmassa kuin esimerkiksi syöpä. Se on sairaus muiden joukossa ja jokainen siihen voi sairastua. Minä myöskin siinä, missä muutkin.
Tosiaan, terveen naisen haluaisin, joka kuitenkin tietää mitä haluaa, niin kuin minäkin. Olisi helpompi sitten aloittaa se yhteinen taival, kun toinen ei makaa sohvan pohjalla masennuksen/depression tms vaivan kourissa jne. Sillehän ei sitten voi mitään, jos tosiaan suhteen aikana jompi kumpi sairastuu. Ja silloinhan se kuuluukin sitten terveen pitää huolta siitä sairaasta.
Tosin, sen verran vielä, ennen kuin tulee "tuomio" tästä kirjoituksesta.. Eli mielestäni kyllä sairaskin ansaitsee saada rakkautta ja parisuhteen ihan siinä missä tervekin.
Että näin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721954
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,761412Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821374Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta101107Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita391026Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!209951- 94814
- 38795
- 85795
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49755