1200 kalotin dieetti

Terve! Kyselisin että natsaako seuraava..painoin 1,5 viikkoa sitten tasan 80kg ja tiukalla syömisellä paino nyt 76,6. Syön joka päivä aamulla 2 keitettyä munaa,ruisleivän puolikkaan ja kahvin.lounaaksi töissä yleensä kana\lohisalaatti tai yksi kokonainen leipä.välipala töiden jälkeen 1-2 banaania ja illalla salaattia tai muuta sen tapaista.tavoite on max1200kaloria per pvä.tämä on liian hyvää ollakseen totta joten kyselisin ajatuksia tätä "dieettiäni" kohtaan.190cm 19v ja mahaa vähän.sitä haen pois tässä.
7311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Täh??? Et ole ylipainoinen edes lähtökohtaisesti. En ymmärrä laihduttamistasi. Syö kunnolla, et tarvitse painoa laskea. Jos haluat vatsaasi parempaan kuntoon, tee se jumpalla ja vahvistamalla vatsalihaksiasi

Äänestä

Hyvin pudotettu ja elossa olet! Minäkin voisin yrittää tuota tyyliä.
Mutta lisäisin ehdottomasti vähän voimaliikkeitä mukaan,
ettei lihakset katoaisi.
Olen täyttänyt eri kokoisia pulloja kahvoineen painoina itselleni.
TV:n edessä nostelen 1l klooripulloja vedellä täytettynä.
2l maitopullot odottavat vuoroaan. Kuminauhat ovat myös tehokkaat.
Ei vie tilaa, halpaa ja voi harjoittaa koko kehoa samalla kun katsoo filmiä.
Mutta ilman painovoimistelua vatsa vaatisi enemmän ruokaa.
Nyt saan enemmän mielihyvää voimistelusta kuin ruoasta.
Googlaa core-harjoituksia, ettei jää löysää nahkaa riippumaan.
Onnea jatkoon!

Äänestä
  • Kai ymmärsit että kaveri on 19-vuotias mies, 190cm pitkä. 80 kiloa alkaa olla alarajoilla. Ylipainoa ei ole lainkaan, päinvastoin!!

    Äänestä

  • Jep! Itse kyllä nostelen 4 päivänä viikossa 2 kertaa päivässä 5 kg painoilla 4x25 ja myös vatsoja teen.

    Äänestä

  • 78687tyuytuyt66887687 kirjoitti:

    Kai ymmärsit että kaveri on 19-vuotias mies, 190cm pitkä. 80 kiloa alkaa olla alarajoilla. Ylipainoa ei ole lainkaan, päinvastoin!!

    Hyvä, että tulit puhumaan järkeä! Katsos, kun kauhistuin pojun alhaista kcl määrää!
    Siksi kannustin lihaksien kasvattamiseen. Minulle sopisi hänen järkevä dieettinsä parin fläsä-rullaadin poistoon ja se oli lähinnä mielessäni. Terveellistä ravintoa.

    Tietääkseni normaalisti keho tarvitsee 1400kcal peruskulutukseen.
    Mutta nuoret istuvat tänään paljon, autoissa, kouluissa, koneillaan.
    En tiennyt hänen muista terveydellisistä syistään.
    Dr. Michel Mouslei väittää TV:ssä ja kirjoissaan alhaisella kcal-määrällä parannettavan monia sairauksia. Silloin tuo 1200kcal on puolustettavissa. Itse pakko yrittää sitä.

    Äänestä

Ohhoh😂 siis korjaan 180cm olen.

Äänestä
  • Hiiden pelle! Taidat olla trolli!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Dieettipoika19 kirjoitti:

Terve! Kyselisin että natsaako seuraava..painoin 1,5 viikkoa sitten tasan 80kg ja tiukalla syömisellä paino nyt 76,6. Syön joka päivä aamulla 2 keitettyä munaa,ruisleivän puolikkaan ja kahvin.lounaaksi töissä yleensä kana\lohisalaatti tai yksi kokonainen leipä.välipala töiden jälkeen 1-2 banaania ja illalla salaattia tai muuta sen tapaista.tavoite on max1200kaloria per pvä.tämä on liian hyvää ollakseen totta joten kyselisin ajatuksia tätä "dieettiäni" kohtaan.190cm 19v ja mahaa vähän.sitä haen pois tässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu