Tätä on uskonnollisuus oikeasti. Länsimaissa se on vain peitetty kaapuun, mutta kiihkouskovaisten sisällä on pahat ajatukset ja lähimmäisen viha päällimmäisenä. Tälläkin palstalla eräs henkilö tämän tästä toivottaa lähimäisiään poltettavaksi.
http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/jumalanpilkasta-miehelle-kuolemantuomio-pakistanissa/6466544
http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/jumalanpilkasta-miehelle-kuolemantuomio-pakistanissa/6466544
Vastaukset 4
Vanhimmat
Siellä noin ja sitäpaitsi islamia. Oikeasti esim. kristinuskossa on nimenomaan jätetty teloittamatta ja rankaisematta eli armahdettu enemmän. Ja budhalaisuus kieltää tappamisen yksiselitteisesti. Se miten ihmiset noudattavat periaatteita ei ole uskontojen vaan siis ihmisluonnon vika. Haukut väärää puuta. Ei ne vihat haihdu olemalla ateisti.
Kristinusko on ylivoimaisesti maailman väkivaltaisin uskonto. Islam ei pääse edes lähelle, vaikka onkin hyvänä kakkosena.
Se siitä armahtavasta kristinuskosta.
http://hairikot.voima.fi/wordpress/wp-content/uploads/2016/09/Kiva--a--ri-RaamattuKoraani-meemi-672x372.jpg
Valheesi ei merkitse mitään.
Ateistinen järjestelmähän se vasta ihmisiä tappoikin. Vrt. Neuvostoliitto ja Stalin, Maon kulttuurivallankumous ja vaikka PPot. Kambotshassa. Olivatko muka kristittyjä?