Ritva Kike esitti todisteita siitä, että kaappaus oli todellinen. Ville Tavio leimasi ne vain huonon häviäjän puheiksi. Ei savua ilman tulta?
Elomaa vs. Tavio YLE:n ykkösaamussa
truth.out.there
11172
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
savut ja tulet. Rikollisena tietää, miten talo poltetaan niin että saadaan hyvät vakuutusrahat.
Ja osaa aina valehdella omaksi edukseen.
Se oli demokraattinen vaali, ei mikään kaappaus... tulos ei miellyttänyt Soinia.
Nyt alkoi tylsääkin tylsempi selittelyjen aika. Äänestetty on ja tulos tiedetään, Halla-aho voitti ja soinilaiset hävis mutta eivät raukkamaisesti kestä häviötä ja vallan menetystä. Puolue on nyt kahtiajakautunut ja loikkarit selittävät selittämistä päästyään. Aitopersujen kannattaa nyt jatkaa hyvin alkanutta vaalityötään ja antaa selittäjien mesota rauhassa.
Samalla tavalla on muissa puolueissa johtajisto vaihtunut. Kukaaan ei puhunut "kaappauksesta" kun esim. Ahtisaari juntattiin aikoinaan SDP:n presidenttiehdokkaaksi ( eikä puolue tähän hajonnut).
Tässä on kysymys muista asioita kuin "jakamattoman ihmisarvon puolustamisesta", joka nyt on otettu jankutettavaksi mainoslauseeksi.
Tavio on uskomaton taukki.
Kaappaus? Vaalipetos? Missä todisteet?
Se että jotkut kampanjoi jonkun puolesta ei ole kaappaus. Se että ei äänestetä Soinin ehdokasta ei ole kaappaus.
Täähän alkaa muistuttamaan usa:n vaaleja pienessä mittakaavassa. Kun demokratia ei olekaan hyvä niin aloitetaan kääntelemään kaikki kivet ja kannot että "syylliset" (johonkin) saadaan kiinni. Eli ammutaan umpimähkään ja toivotaan toivotaan että joku kuti osuisi.
Onneksi näiden natsittelijoiden viha puheisiin puututtiin heti ja saavat oikeustoimet niskaansa. Loppuu se vihan syytäminen alkuunsa.
Nyt puhui Raimo Vistbacka Pohjanmaan radiossa ja kertoi, että todella härskisti oli jotain nimilistoja tuotu sinne kokoukseen . Aika paljastava haastattelu.
Etelä-Pohjanmaan lista oli ihan tuntemattomia nimiä täynnä..............hmmm..
Kertokaa miksi vaalityötä tehdään, jos sillä ei pyritä hankkimaan omalle ehdokkaalle kannatusta?
Tavi o vainaja
NYT LOPETTAkaa SAATANA TOI
MIKÄ IHMEEN HYBRIDIKESKUS HELSINKIIN?
Hallintoon ujuttautui puolue jota ei ole olemassa
ja SOINI PAAHTAA OTSA EDELLÄ KAIKKIEN OHI
MITÄ NE ON NORKOILEMASSA?
MIKÄ ON SE KARKKI TAI JALOKIVI MIKÄ PAISTAA NIIDEN SILMÄÄN NIIN KIRKKAASTI?
Tämä liittyy kai jotenkin siihen, että suomi on viety salaa syvemmälle ja
tänne ollaan tuomassa NATOA ja EU valkoilukeskusta
???