Viikko sitten lopetin pullan ja ksrkkien syönnin, eli vähensin sokerin syöntiä reilusti (70-90%), muuten en huomaa o.ossa muutoksia mutra maha aikas sekaisin, uloste limasta, vatsa täynnä jaasua eli pierettää, ja armoton mekkalointi mahassa..eikös nää oireet ole niitä minkä takia sokerinsyönti usein lopetetaa.. Niin siis ennen tätä mulla ei ollut mitään vatsaoireita. Voiko nuo oireet johtua sokerittomuudesta, onko mulla suplistobakteeristo alkanut jotnkin muuttua???
Lopetinsokerin
Kikkakakkone
253
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kuonat lähtee liikkeelle. Sokeri pitää jättää kokonaan pois. Huomaathan, että vehnä muuttuu elimistössä välittömästi sokeriksi, eli kaikki vehnä pois, mieluiten kaikki viljatuotteet. Parin viikon kuluttua olo on kuin eri miehellä.
Ihmisen elimistö tarvitsee vähän hiilihydraattiakin. Terveellinen leipä (tai kaurapuuro) on hyvä, ei kannata jättää pois.