Olen huomannut, että Eurooppaan saapuneet muslimimamut ovat todella hankalia tapauksia. Muut mamut sopeutuvat tai ainakin pyrkivät sopeutumaan uuden maan tapoihin ja kulttuuriin.
Mutta muslimit eivät useimmiten niin tee. He tulevat Eurooppaan kuin Euroopan omistajat! Ja ovat kärkkäimpiä vaatimaan etuisuuksia ja oikeuksia. Euroopan kantaväestöjen pitäisi sopeutua heihin!?
On mielenkiintoinen kysymys, miksi VAIN Islam uskontona luo tuollaista käyttäytymistä ja asennetta?
Mutta muslimit eivät useimmiten niin tee. He tulevat Eurooppaan kuin Euroopan omistajat! Ja ovat kärkkäimpiä vaatimaan etuisuuksia ja oikeuksia. Euroopan kantaväestöjen pitäisi sopeutua heihin!?
On mielenkiintoinen kysymys, miksi VAIN Islam uskontona luo tuollaista käyttäytymistä ja asennetta?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Olen katsonut paljon YouTube- ja muitakin videoita Euroopan muslimimamuista. Ne ovat suorastaan pelottavaa katsottavaa!
Suurten kaupunkien kokonaiset kaupunginosat ovat muuttuneet muita uskontoja ja kulttuureita suvaitsemattomiksi muslimibasaareiksi.
Ihan kuin nuo kaupungit olisi jo osin vallattu! Ja kyse on vaan siitä, koska vallataan koko kaupunki.
Ei se halusta kiinni ole vaan aivokapasiteetin puuttumisesta. Ovat aivan uskomattoman apinantasolla.
Islamiin kuuluu olennaisesti epäuskoisten halveksunta ja käskyt tappaa heidät, mikäli eivät "palaa islamiin". Meidän onneksemme suuri osa Eurooppaan tulleista muslimeista ei tottele näitä käskyjä.
Kenenkään ei kannata olla huolissaan suomalaisten suvaitsevuudesta. Nyt täytyy keskittyä siihen, että muslimit imaameja myöten alkavat opetella suvaitsevaisiksi. Suomessa heidänkin lapsensa saavat itse päättää uskontonsa tai olla ateisteja. Homoseksuaaleja ei saa täällä uhkailla, ei vaikka kyseessä olisi oma lapsi.
En ole kunnioita islamia ennen kuin sen arvomaailma on uudistettu. Samalla tavalla pidän tiettyjä kristillisiä suuntauksia takaperoisina ja suvaitsemattomina.
Vasemmisto ja naisasialiikkeet: alkakaapa nyt vaatimaan sitä tasa-arvoa ja suvaitsevaisuutta näiltä muslimimiehiltä. Ja muslimit: uskontoonne suhtaudutaan penseästi niin kauan kuin se tekee teistä suvaitsemattomia.
Uskontoanne ei toistaiseksi hyväksytä lainkaan. Meille ihmisille te oletta terveisiä helvetistä. Painukaa vittuun euroopasta jos täällä vallitseva kulttuuri ei miellytä. Tällä pelillä teitäKIN aletaan tappaa!!!
"En ole kunnioita islamia ennen kuin sen arvomaailma on uudistettu. "
Saat odottaa maailmanloppuun asti.
Kuinka kauhistuttavia ovatkaan kiroukset, jotka muhamettilaisuus langettaa kannattajilleen! Ei ole ainoastaan fanaattista kiihkoa, joka ihmisessä on yhtä vaarallista kuin vesikauhu koirassa, vaan myös tämä hirveä fatalistinen apatia. Vaikutukset ovat ilmiselviä monissa maissa. Ajattelemattomia tapoja, huolimattomia maanviljelysjärjestelmiä, laiskoja kaupankäyntimenetelmiä ja omaisuuden turvattomuutta tapaa kaikkialla, missä profeetan seuraajat hallitsevat tai asuvat. Alhainen sensualismi riistää tältä elämältä sen viehkeyden ja sivistyneisyyden; tulevalta sen arvokkuuden ja pyhyyden. Se tosiasia, että muhamettilaisen lain mukaan jokaisen naisen on kuuluttava jollekin miehelle tämän absoluuttisena omaisuutena, joko lapsena, vaimona tai jalkavaimona, viivästyttää väistämättä orjuuden lopullista häviämistä aina siihen asti, kunnes islamin usko on lakannut olemasta suuri voima ihmisten keskuudessa. Yksittäiset muslimit saattavat toki osoittaa loistavia ominaisuuksia, mutta tämän uskonnon vaikutus halvaannuttaa sen seuraajien sosiaalisen kehityksen. Maailmassa ei ole voimakkaampaa taannuttavaa voimaa. Muhamettilaisuus on taistelunhaluinen ja käännytystä harjoittava uskonto, joka on kaikkea muuta kuin kuolemaisillaan. Se on jo levinnyt kautta Keski-Afrikan tuottaen pelottomia taistelijoita joka askelmallaan. Ja jos kristinuskoa eivät suojelisi tieteen vahvat käsivarret — tieteen, jota vastaan se oli turhaan taistellut — modernin Euroopan sivilisaatio saattaisi romahtaa, samoin kuin romahti muinaisen Rooman sivilisaatio.".
Näistä Wiinston Churchillin viisaista varoituksen sanoista on kulunut yli sata vuotta, maailma on kehittynyt niistä ajoista, mutta muslimit elävät yhä eläimellistä kivikauttaan kehittymättä koskaan.
Uskonnon antama oikeus.
Muiden vaihtoehdot.
1. Käänny islamiin!
2. Alistu rengin ja piian rooliin!
3. Taistele! Kuole tai voita.
Marokossa puoli vuotta marokkolaisen miehensä kanssa asunut ja gradunsa tehnyt entinen työkaverini sanoi, että arabi poika kasvatetaan ( aivopestään ) vauvasta alkaen käsitykseen, että hän on kunkku myös perheen naisten suhteen, muista puhumattakaan.
Hitler jugendin valistus oli lasten leikkiä ja harrastelua tuohon muslimien kasvatukseen verrattuna.
Länsimaisen on vaikea ymmärtää tuota ehdottomuutta.
Täällä kuvitellaan, että nähtyään täällä meidän mielestämme hyvän ja vapaan elämän, muslimit ihastuvat tähän ja kotoutuvat oitis. Väärin.
Jopa täällä syntyneet, koulutetut ja keskiluokkaiset muslimit ovat sidoksissa uskontonsa periaatteisiin ja posauttelevat pommeja ja opettelevat autolilemaan.
Herätkää hölmöt!
Mikä tekee islamista sellaisen että sitä suositaan kaikista eniten? Kristinuskoa ei suosita, vaan sitä poljetaan kaikkialla. Vaikka kristinusko kehottaa hyvyyteen ja parannukseen pahoista teoista, niin silti sitä vihataan juutalaisten ohella eniten. Tässä se juuri onkin syy kristinuskon vihaamisen, eli se että se kehottaa luopumaan pahuudesta eli synnistä. Harvapa nyt synneistä haluaisi luopua.
Kukaan ei todellakaan ole kotoutumassa tai edes sopeutumassa,! koko kaapuihin, niihin missä vain silmät näkyvät , pukeutuvat vain lisääntyy ja muutkin muslimi symboolit, kuten miesten pitkä hame ja parta yleistyneet katukuvassa. Kauheinta minusta on huomata kuinka suomalaiset naiset ihastuksen huumassa alistuvat muslimimiehen alaisuuteen! Peittävät naiseutensa, uhraavat saavutetun tasaarvon ja jopa pienet tyttärensä tähän toisaaltaan huvittavaan roolileikkiin. Kokemus on osoittanut kaikkialla ,mitä seuraa kun se ihastus laantuu, ja länsimaisuus nostaa taas päätään vaikkapa vain suvaitsemattomuutena toista tai toisia ns. vaimoja kohtaan.
ruotsissa on nyt 53 no go aluetta
ranskassa 1000
saksassa satoja
Islam ei sopeudu, vaan tavoitteena on syrjäyttää kaikki muu keinoja kaihtamatta kuin itse Pääpiru.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14591458/kymmenen-kaskya-helvetista
Mistä sinä olet huomannut? Tuopin pohjalta??
Puhutko omasta kokemuksesta vai leikitkö vain tyhmää?
Ihan vaan vittuillakseni kyselen. On niin tyhmä aloitus. Kuulostaa tuopinpohja-analyysiltä.
Nyt on puhe muslimeista, eikä venäläisistä tai ruotsalaisista.