kotouttamisen niin hyvin kuin osaa, vaikka oma kenttä narisee.
Ihan jenkeissä asti pitänyt lahjusmatkalla käydä:
"Työministeri Jari Lindström vastaa maahanmuuttajien kotoutumisesta. Hän kävi vastikään Yhdysvalloissa yhdessä Kirkon ulkomaanavun kanssa tutustumassa sikäläisiin käytäntöihin."
http://www.savonsanomat.fi/kotimaa/Jari-Lindström-aikoo-hoitaa-maahanmuuttajien-kotouttamisen-niin-hyvin-kuin-osaa-vaikka-oma-kenttä-narisee/
Kysyiköhän Donald Trumpilta neuvoja?
Ihan jenkeissä asti pitänyt lahjusmatkalla käydä:
"Työministeri Jari Lindström vastaa maahanmuuttajien kotoutumisesta. Hän kävi vastikään Yhdysvalloissa yhdessä Kirkon ulkomaanavun kanssa tutustumassa sikäläisiin käytäntöihin."
http://www.savonsanomat.fi/kotimaa/Jari-Lindström-aikoo-hoitaa-maahanmuuttajien-kotouttamisen-niin-hyvin-kuin-osaa-vaikka-oma-kenttä-narisee/
Kysyiköhän Donald Trumpilta neuvoja?
Vastaukset 12
Vanhimmat
Se on hyvä että hoitaa työnsä hyvin.
Menköön Jari Lindström opettamaan Suomea Lieksan kunnanvaltuutetulle, että sille ei tarvitse veronmaksajien kustantaa tulkkia. Että silleen.
Vetäkää nyt poskeen tympikset. Viekään "setelimaahanmuuttajanne" sun hemmettiin työpaikkoja viemästä. Yhtä vitun "valtionhoitoa", aivan kuin meitä ei olisi kokskaan ollutkaan, vaan pelkät poliitikota ja matut.
Olen tuota kautta-aikojen pitänyt täytenä pellenä.
Mistä vitusta ne toi teille rahaa, kun ne ovat täysiä "rättikeräläisiä, keskiajalta". Nykyajan koulutus, yhteiskunta kaikki hävitykseen muutaman ukon rahastuksen takia. Sekin raha on saatu vääryydellä, viemällä joistakin maista kokonaan mahdollisuus sossuturvaan. Se on niputettu ja annettu EU:n kautta tai Merkelin kautta Sipilälle, joka jakaa sitä tälle "koplalle". Jos nyt vähänkin miettii, ne rahat ovat näiden tulijoiden siossuturvaa siellä omassa maassa, eivätkä kuulu "koplan", mukamas "kilteille pelastajille".
Kehtaatte tulla tänne sen "ryysyläissakin" kanssa, painukaa helvettiin joka sorkka. Kaikki tajuaa, että ovat liian kaukana kotoaan, ei täällä ole niille mitään. Piste.
Lindström, kotouta ne takaisin omiin maihinsa, kepu luo nille maakunatitsehalinnon.
KEPU SAA TYHJÄKÄYNTINSÄ PURETTUA, KUN SUOMI LUO NOIHIN MAIHIN KEPUN HAAVEILEMAN MAAKUNTAITSEHALLINNON. Kepu touhuaa liikaa, mitään ei tarvirta,. Kaikkosen aktiivisuus huvittaa. Maataloustukikin on jo kymmenen kertaa muita maita suuempi.
Tehkää oikeita asioita, tänne noita on aivan turha völjätä, siinä ei ole mistään muusta kyse kuin poliitikkojen rahastuksesta.
Miksi nämä alienit ei nosta mekkalaa korruptiosta, heidän maastaanhan ne rahat "ketkuille" lähetetään? Täällä ei tarvi tapella, mutta pyytäkää jääriltä rahat ja menkää takaisin kotimaahanne.
Haukka soitti vähän.
Matala otsa ja nätti perse. Ihana Jari, tavataan pian.
T. Blerchley Park II - Horeoes of.....
Kävi ryyppäämässä verovaroja ja loisimassa.
Jos meillä olisi Trump, niin pihvi ja sipipaska olisivat hakkamassa sepeliä maantietä varten.
Näistä takapuoli-sekstaajista ei ole yhteikunnan kehittäjiksi. TIEDE HYLÄTTY , TILAKK´LLE OTETTU FUNDAMENTALISMI, RAHA JA PESEPANO.
Kuka viitsii siitä kiinnostua, ei näillä ole tulevaisuutta ja koko eurokraattilauma "persepanee". Lapsettomat, rahanahneet ja "pervot". Muslimiämmät luuleVt tulleensä "tasa-arvoon" ja sosiaaliturvan TURVASATAMAAN, mutta niiden kelvoton ukko myikin jollekin pereen? Ei millään voi arvostaa KOTIMAANSAJÄTTÄJIÄ.
Veikkaan, muuten, että Sampo T. palaa entiseen ryhmään jossain vaiheessa, pää ei kestä "pervoja", iltapäivällä tuntui siltä, jostain syystä. Myöhemmin Saarakkala ehkä muuttaa kepuun tai Ipuun? Sitä kysyttiin jo vuosi sitten.
Loikkarit jatkavat kohta matkaa, kun Simo Elon kannatus kortit ei mene kaupaksi.
no nyt saadaan korkea aita länsirajalle kun jarppa on käyny katsomassa jenkkilästä mallia