En nyt tiiä onko tämä oikee paikka kysellä tätä asiaa, mutta onko ja jos niin missä sivuilla sellanen kielen käännös ohjelma?
Että kääntää vaikka useammankin kielen suomeksi ja toisinpäin, mutta ainaskin nyt englannin.
Ei pelkät sanat vaan kokoneiset Lauseet ja pitemmästikkin.
kiitos!
kielen kääntäjö netissä???
6
1187
Vastaukset
- en tartte
- lalli
kyllä siinä tarvitaan ihmistä, ei kone tajuu. Valitan.
- suomeksi
>..ei kone tajuu..
Kyllä tajuu valtakielilillä:
http://world.altavista.com/
Se lienee toistaiseksi toiveajattelua että joku tekisi tuon niinkin harvinaiselle kielelle kuin suomi. - kielimies
suomeksi kirjoitti:
>..ei kone tajuu..
Kyllä tajuu valtakielilillä:
http://world.altavista.com/
Se lienee toistaiseksi toiveajattelua että joku tekisi tuon niinkin harvinaiselle kielelle kuin suomi.Kaipa se onnistuu akselilla ranska-espanja-englanti-saksa, kun kaikissa noissa on pääasiassa samat rakenteet. Suomi taas on niin erilainen, että ei koneelliset käännökset onnistu.
Ja sama englanniksi:
Desire it succeed axis french - spain - albion - germany , while kaikissa noissa is chiefly likewise build. Finland anew is thus unlike , that no mechanical käännökset succeed.
- mallia
siitä, millaista tekstiä tulee noilla konekääntäjillä:
En now tiiä onko this accurate site inquire tätä case , only onko and if thus where by the salient version software? That tuck although useammankin salient suomeksi and toisinpäin , only ainaskin now imperial. No pelkät utterance but kokoneiset Theorem and pitemmästikkin. acknowledgment
mutta jos toi kelpaa sulle niin tuolla
http://www.foreignword.com/Tools/transnow.htm - puhumista
http://www.saunalahti.fi/~seho/hakukoneet.html
Muutamalla kielellä voi tuollakin käännnellä!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",335231Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1442455- 1482172
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee541957Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171830"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!571327Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1761144Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää75995Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.314894Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa175840