Huolisitko 172/75 kokoista miestä?

Kelpuuttaisitko 172/75 kokoisen miehen jos on muuten kaikki kunnossa?
18260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Et kai pidä itseäsi liian lyhyenä? Eikö tuo ole aika yleinen miehen koko? monikin nainen on lyhyempi. Kyllä muut ominaisuudet sitten ratkaisevat esm suhteilun. jatkoon ehdottomasti 🤗

Äänestä
  • Miehen keskipituus Suomessa on 180cm eli onhan tuo keskivertoa lyhyempi.

    Äänestä

En todellakaan huolisi! Tuollaisen tapin kanssa ei voi tulla onnelliseksi!

1Äänestä
  • Kuinka pitkä sä itse olet?

    Äänestä

  • kokoparta kirjoitti:

    Kuinka pitkä sä itse olet?

    Etkö tunnista tätä usein vaikuttavaa trollia?
    Tuon nikin takana on oikeasti miespuolinen henkilö.

    2Äänestä

Hyi! Ei alle 180cm ole mikään mies!!! Semmoisia kutsutaan pikkupojiksi.

1Äänestä
  • Toine samanmoinen. Mutta ei hauku ketään tuolla tai millään muullakaan perusteella.

    Äänestä

Olen seurustellut vastaavan kokoisen miehen kanssa. Koko ei ratkaise vaan mitä pään sisällä on.

Äänestä

En, en huoli minkään kokoista miestä. Yksin olemisessa ei ole mitään vikaa vaan päinvastoin. En jaksa enää alkaa joustamaan missään asiassa kenenkään kanssa. Sellaisesta on kokemusta vuosien ajalta ja minusta on tervettä itsekkyyttä pitää kiinni omista rajoistaan silloin kun tietää ettei jaksa enää joustaa muiden kuin lähiomaisten takia.

Äänestä
  • Silloin se mukavaa on kun tietää, että jaksaa 😋sopivan kanssa.

    Äänestä

  • Miksi sinä noin ajattelet, koska hänhän kirjoitti ettei halua minkään kokoista. Maailmassa ei ole yhtäkään ihmistä jonka vuoksi hän rupeaisi joustamaan.

    Äänestä

  • Milsi sinä ajattelet sitten noin? Tottakai minulla on omat ajatukset, olen joustava, ja katson millainen henkilö on vastassa. En ole ennakkoluuloinen,siksi!!

    Äänestä

Tottakai huolisin!

Äänestä

Ei tuon kokoinen ole mies. Tuskin pystyt naista puolustamaan noin kevyellä painolla. Miehen pitää painaa sata kiloo että voi pitää loitolla kaikenlaiset iskijät.

Äänestä
  • Provo vaik oletkin niin ikävä kyllä yhä nykyään noin ajattelevia naisämmiä/tyttöjä on olemassa valtaosa.. :/ Hyi! Ja kehtaavat muuten puhua samaan aikaan muuten tasa-arvosta ja yhteisistä kotitöistä jne. Kaksinaismoralismi kukoistaa.

    Jos naisella ei löydy sitä henkistä kanttia pitää ne "iskijät"( joita moni tahalteen houkuttelee huomion vuoksi ja samalla valittavat niistä) kauempana niin voivoi. :D
    Mies on mukava olento lajikumppanina mutta keksin sille paljon hyödyllisempää käyttöä kuin olemaan mikään keksitty puolustaja..

    Meinaan alle 50-kiloinenki nainen kyl hapettaa/iskee tainnoksiin tarvittaessa isommankin miehen, kunhan tekniikat on hallussa.. ;)
    Usein ne yli 80kg matamimimmit tuntuu niitä "puolustelijoita" kaipaavan. Kun ei ole jaksettu kehittää itseään pullan mässytyksen ohella ja tokitoki, pitää siinä jo ollakin miehellä kokoa jotta jaksaa sellaisen sellupommin kantaa kynnyksen ylite ja ruokaa raahata kaupasta ym. Loogista tällöin vähätellä pienempiä miehiä..

    Mutta onko se oikein? Niin kauan kun osa miehistä suostuu niiden matamien palvelijoiksi haistelemaan mm.tissihikiä ja poimuja pesemään.. On se. Onneksi en ole mies!

    1Äänestä

DarkFear on juuri tuon pituinen tai vielä sasi-kalju, mutta silti sillä on ollut sanojensa mukaan kymmeniä naisia! Ettäs tiedät!

Äänestä

Kuka nyt noin lyhyen miehen haluaa, ei tod.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MitenOlisAsia kirjoitti:

Kelpuuttaisitko 172/75 kokoisen miehen jos on muuten kaikki kunnossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu