Miksi juuri Tanelinlammelle tuommoinen hökötys ja kuinka kauan se jaksaa porukkaa kiinnostaa?Mitäs sitte ku ei enää innokkaita löydykkään. Siihenkö saa ruostua ja lampi pilaantua. Pistäkää Kyrkkärille siellähän sitä tilaa piisaa.
Tanelinlammen vesihiihtorata
5
262
Vastaukset
- Insi6nia
Jaaha lapualaaset ruvennu nurmooskin vastustamaan kaikkea mahdollista, vastustamisen ilosta...
Et sitten oo lehtiä lukenu? Pojat menee armeijaan ja sen jälkeen uudella innolla.
- huikjh
Vastustajien pääargumentti näyttää olevan tuo rakenteiden ruostumaan jättäminen. Jos yhtään perehtyisitte asiaan jota niin kiivaasti ja suurella innolla vastustatte, tietäisitte, että pysyviä rakenteita ei tehtäisi. Ei tule jyhkeitä betonijalkoja ja vaijeritornit puretaan pois. Yhdessä keskustelussa jopa osoitettiin valokuvalla miten kyseiset rakenteet mahtuvat pakettiauton perään. Moottoritkin ovat hiljaiset sähkömoottorit ja uimarit edelleen pääsevät uimaan lampea ympäri. Mikä se oikea vastustuksen aihe on? Pelkästä valittamisen ilosta valittaminen?
- hiihhjio
Miten ihmeen kauan kaupunginhallitusta ja poikia kiusataan asialla? Valittajille nuorten asiat ovat tärkeitä, mutta meidän treeniradalle tai naapuriin ei saa tulla. Haloo!
- Ton1M0ntana
sama uppopallo-lakki mies jaksaa valitttaa joka foorumilla, voit olla varma että ku sun uimalakki kisat on heinäkuun alussa tanelilla, tuun parin kaverin kans sub-laudoilla harjotteleen sinne, revi siitä sitte ku riita saadaan aikaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695900Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1181395- 121231
- 1831064
- 59887