Koska viestini hävisi, googleta
mvlehden (.net) sivuilla hakusana kreivi
Toinen hakutulos kertoo vuodesta 1923
mvlehden (.net) sivuilla hakusana kreivi
Toinen hakutulos kertoo vuodesta 1923
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tämä kannattaa lukea yo. ohjeen mukaan.
Tässä linkki, jos tämä pysyisi:
http://mvlehti.net/2015/08/26/lukija-eun-isa-kreivi-richard-coudenhove-kalergi/
Siis esimerkiksi wikipedian tietoa tässä:
https://fi.wikipedia.org/wiki/Richard_Coudenhove-Kalergi
Pontta vaatimuksille -
https://www.youtube.com/watch?v=-S23WotcCvc
Sinä sitten taas puolestasi näytät esimerkkiä siitä, miten älykkyys hävitetään planeetalta.
risikko ja kumppanit tulossa kokous missäkäsitellään pakolaispolitiikkaa nytootte tuhannentaalanpaikalla.
tänäkesänä tullut lähes satatuhatta niille nytpakkoasutetaan sinnetänne!
MUTTASE EI RIITÄ JATKUVASTITLEELISÄÄ MISSÄ ON HÄNNÄNPÄÄ?
SITTENKÖVASTA KUN KOKO JAKAIKKI OVATTULLEET EU.N
ONTEHTÄVÄ RADIKAALIRATKAISU LEIRI HEIDÄNMANTEREELLE.
eitänne.
Yritän pohtia mitä hyötyä siitä on ja kenelle ?
Se onkin kysymys. Väitetään, että juutalaiset haluaisivat olla ainoa vallassa oleva popula, kun alkuperäiskansat häviävät, mm. monet valkoiset naiset sekaantuvat niegereihin ja katukuva on sen jälkeen mutainen. Kansan ÄO laskee, näin uskotaan, lisäksi ei enää ole yhteishenkeä vaan työntekokoin ja yritteliäisyys heikkenee, Tyhmää epäyhtenäistä maata on helpompi hallita. Maan luonnonvarat ja valtionyhtiöt kaapataan eliitille ja päätyvät ulkomaille.
On väitetty että esim. juutalainen Soros rahoittaa Euroopan sekasortoon saattamista ja mamutusta. Nythän on tehty lakejakin, joiden nojalla pääosin vain kantaväestöstön jäseniä tuomitaan. Tuntuu olevan mielipidesensuuria ja ihan päiväkotitasollekin monikulttuurisuuden aivopesua, samoin kouluihin.
Tai ehkä valkoiselle kansalle on luvattu maa jossain toisaalla.
Miksi ei niinkin että kun kohta kaikki pakolaiset on euroopassa niin sittenhän me
voidaan mennä sinne afganistaniin, afrikkaan ja vaikka minne. Olisi sitä lämmintä mitä suomalainen helteisiin tottunut aina kaipaa, siellä rakentaisimme taas alikehittyneille kansoille
uuden paikan elää jonne voi tulla pakoon.
Onhan täällä maapalolla tilaa olla ja mennä.
Suomalaiset ei varmasti muuta matujen painostamina mihinkään aavikoille omasta maastaan. Tuo olisi erittäin typerä ajatus. Luultavasti suomalaiset ovat joutuneet jo aiemmin pakenemaan jostain Keski-Euroopan suunnalta suurempien kansojen tieltä tänne Suomeen ja osa Viroon. Jotain hajanaisia pieni ryhmiä suomensukuisia on löytynyt kaukaa Uralin suunnaltakin.
Kyllä tämä suuressa arvossa pidetty EU:n varhainen perustajaisä jotain sen tapaista todella visioi:
"Tulevaisuuden ihminen on sekarotuinen. Tämän päivän rodut ja luokat vähitellen häviävät tilan, ajan ja ennakkoluulojen vuoksi. Tulevaisuuden euraasialais-negridinen rotu, ulkonäöltään samankaltainen kuin muinaiset egyptiläiset, tulee korvaamaan kansan monipuolisuuden yksilöiden moninaisuudella."
- Richard Coudenhove-Kalergi, Paneurooppa-liikkeen perustaja, Praktischer Idealismus, 1925
Ja monet nykyiset EU-vaikuttajat näyttävät kannattavan tuota visiota.
http://maallikkoapuri.blogspot.fi/2017/02/valkoisten-kansanmurha-euroopan.html
Se hyvä puoli tässä on, että ainakin miehet pitävät mongolityyppisistä naisista, heh-heh.
Wikipedian linkistä selviää jotain.