huusi isompia palautus koneita isompia palautus koneita isompia palautus koneita enemmän laittomia pakolaisia niihin!
Lentokentällä mielenosoittajat
KoneetTäyteen
15262
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ja sitten mä heräsin ja huomasin onneksi kaikki oli vaan unta.
Mahtava uni oli ei edes painajainen.
Itävallassa on armeija valmiustilassa lähtemään rajoile jos mamutulvaa ei saada kuriin italiassa ja muualla. Eivät aio päästää maahan.
Viiden vuoden sisään armeijat pannaan muillekin rajoille Euroopan maissa estämään barbaarien pääsyä. Ihan väistämätöntä tuo on. Hyvä kysymys on, miksi Suomessa ei estetty yli 30000 muslimisotilaan pääsyä Ruotsin kautta Suomeen? Milloinkahan Orpo vihdoin vastaa kysymykseen?
Tällä koneella homma hoituisi pikaisesti. Viime viikolla taisi käydä jo noukkimassa muutaman kuluerän.
http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005275210.html
https://fi.wikipedia.org/wiki/Antonov_An-225
Tuohon mahtuu 4500 mamua kerralla.
Nyt vaan kun joku neuvoisi Putelle, kuinka huonosti työllistyvillä pakolaisilla voi tehdä bisnestä...
Suomeen tulivat ensimmäiset somalit Moskovasta...
Niin tuli SDP johtoisen Suomen aikaan. Että silleen.
Itävalta liattaa rajansa valvontaan ja Orpo haluaa lennättää lisää eritrealaisia italiasta. voisiko joku selittää tuolle tollolle, miksi italialaiset laittaa juui eritrealaisia sinne suomen koneeseen. kyllä suomessa pitöisi ministerikin jo saada taloudelliseen vastuuseen idiotismistaan.ei se t...n saamisen vaikeus voi olla syynä siihen, miksi orpo haluaa tuhota suomen.
Käy nopeammin kun lennetään atlantille ja avataan rahtiruuman luukut ja nokka kohti taivasta, saavat haitkin ruokaa!
Miksi Finnavia sallii laittomien ja anarkistien mielenosoituksen Helsinki- Vantaa lenotasemalla?
Hyvä kysymys eikö tuo lentokenttä alue ole yhtiön omaa yksityisaluetta jolla käyttäydytään yhtiön hyväksymällä tavalla ? Onko Finnavialle hyvää mainosta tuollaiset mielenposoitukset joissa puolustetaan laittomien maassa oleskelijoiden " oikeuksia " ? ? ? Ei ainakaan lisää lentomatkustajien luottamuksen tunnetta lentokentäalueen turvallisuudesta . Että silleen.
Saattavat kivuta lentoaseman valvontatotornin katolle ja näin häiritä singnaalin tutkatoimintaa?
Globaalia rikastuttavaa toimintaa joillekin tahoille ja onhan se vähän huvittavaakin.
Eiköhän tuolla maailmalla huomata, ettei kannata lentää Helsingin kautta noita lentoja, kun lentoasemalla ei saada noita mielenosoitus riekkujia kuriin ja pois lentoasemalta. Että silleen.