Käsi kipeä

Vikatatska

Hei! Otin tatuoinnin 4 päivää sitten. Kuva on iso , kulkee ranteesta kyynärtaipeeseen. On jotenkin kummallisesti kipeä. Itse tatuointi on hyvännäköinen, ei punoita eikä muutenkaan mintään tulehduksen merkkejä mutta kättä ei meinaa pystyä pitämään ollenkaan normaalisti suorana alaspäin kun tulee jyskyttävä kipu tatskan kohtaan. Ja siis todella kova kipu. Mistähän johtuu..voiko olla vaan vielä niin kipeä itse tatskan teosta...oon jo miettinyt kaikki hermovaurioista jännetulehdukseen läpi..muilla kokemuksia?

2

568

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vastaleimattu

      Itsellä on nyt pari päivää vanha tatuointi käsivarressa. Jos käsi ei saa olla ihan rentona, kuvan kohdalla tuntuu kipua ja käsi tuntuu puutuneelta. Puutumista esintyy varsinkin esim. hiuksia pestessä, vaikka kuva onkin pieni. Pieni kipu kasvattaa, itse en ainakaan ole huolissani, mutta ainahan voit ottaa yhteyttä tatuoijaasi ja kysäistä häneltä.

    • Suoli24kannatakysyämitä

      Todella kova kipu 4pv. tatuoinnin jälkeen kuulostaa erikoiselta, kysy joltain ammattilaiselta, älä täältä.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      638
      8516
    2. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      351
      3275
    3. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      430
      2305
    4. Kuinka paljon on

      Merkitystä seksillä kun valitset kumppania?
      Ikävä
      128
      1367
    5. Kauniit naiset

      Ketkä ne on suomussalamen kauniimpie naisie?
      Suomussalmi
      34
      1355
    6. Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."

      Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl
      Tv-sarjat
      15
      1285
    7. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      109
      1221
    8. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      94
      1137
    9. Olet vieläkin täällä

      Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h
      Ikävä
      65
      1085
    10. Kuinka hyvin tunnet kaivattusi?

      kuinka hyvin tunnet kaivattusi?
      Ikävä
      46
      943
    Aihe