No onnistuihan se!!

No joo, kyllä noissa jutuissa tuntuu olevan pointti, että Suomi24:ssä olisi pelkkiä mielenvikaisia hörhöjä niin miehissä kuin naisissa. Näin kärkevästi/dramaattisesti sanoen.
Itselläkin pohjilla muutama aika erikoinen tapaus ihan tämän vuodenkin ajalta.
Ja niin tuntuu olevan muissakin seuranhaku-palstoillakin sama juttu. En nyt lähde sen enempiä erittelemään kokemuksiani noiden suhteen, mutta kuitenkin.
MUTTA...:):)
Nyt keveemmällä tutustuin hyvällä tavalla mielenkiintoiseen naiseen.
Tilanne oli vielä sellainen, että olin jo heittänyt hanskat tiskiin ja ajattelin että: "Antaa nyt helvetti olla, ei mua tää yksin eläminen nyt kuitenkaan haittaa". Olin myöskin poistanut jo profiilinikin jne.
Mut eräänä päivänä sain jonkun päähänpiston, että käynpä ihan uteliaisuuttani selaamassa noita ilmoituksia sen verran, mitä nyt ilman profiilia voi ja kuinka ollakaan, huomasin erään naisen ilmoituksen, mikä todella kiinnitti mun huomioni.
Joten tein kovalla kiireellä jonkinmoisen profiilin, että pääsisin vaan ottamaan ko naiseen yhteyttä ja selitinkin hänele rehellisesti tilanteen kuvailuni lisäksi itsestäni. Ajattelin kyllä vielä tuossa vaiheessa, että tokkopa tästäkään nyt mitään tulee.
Mutta kuinka ollakaan, hän kiinnostui myöskin minusta sen verran, että halusi tutustua muhun ja nyt me olemme olleet jo jonkin aikaa ihan avoimestikin pari.
Tietysti onhan tämä meidän suhteemme vielä aika alkutekijöissään, joten ei sitä tietenkään voi vielä tietää, että kuinka pitkälle tämä juttu kantaa, mutta kyllä fiilikset ovat ainakin todella hyvät molemmin puolin.
Ja itsellä ainakin olo on sellainen, että hän on pitkästä aikaa sellainen ihminen, kenestä oikeasti tykkää ja kenen seurassa viihtyy. Ja kyllähän sitä välillä ikävääkin pukkaa, kun ei nähdä, mutta hyvällä tavalla:)
Varmaan asiaa auttaa sekin, että ollaan kuitenkin luonteiltammekin hieman samiksia ja ikää on molemmilla jo hieman, eli elämänkokemustakin löytyy kyllä. Mikä auttaa nyt näkemään asiatkin sitten ainakin jonkin verran järkevämmässä mittakaavassa kuin esimerkiksi 20-vuotiailla. Kaksikymppisiä nyt kuitenkaan halventamatta:)
Että näin...Eli kyllähän sitä joskus sitten onnistuukin ja aika usein nämä jutut tulevat eteen yllättäen, niin kuin tämäkin.

2

444

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onnstnt

      Luovuttaminen on ainoa tapa epäonnistua varmasti.

      Minulla kävi vähän sama toisin päin. Löysin mielenkiintoisen näköisen profiilin ja laitoin viestiä. Nainen vastasi tulleensa vain poistamaan profiilia, mutta vastaavansa vielä tähän yhteen viestiin. Siitä on kohta kymmenen vuotta, ollaan yhdessä edelleen...

      • Tuo on totta.
        Olin kai turhautunut useamman kerran yrittämiseen, mutta sitten tosiaan tuli tuo ajatus siitä tosiaan, että kävisi vielä selailemassa noita ilmoituksia.
        Ja tosiaan, nyt sitten sillä kertaa löytyi tuo kiva nainen, jonka vielä sain omakseni/pääsin hänen omakseen.
        Mutta kiva näin:)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      89
      3702
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      191
      1460
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      77
      1397
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1080
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1020
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      325
      1005
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      45
      907
    8. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      86
      899
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      98
      889
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      125
      852
    Aihe