http://kolttonen.fi/blog/2017-07-07.html
Miten tulla helpoiten suureksi ajattelijaksi?
Kalevi Kolttonen neuvoo sinua uusimmassa blogikirjoituksessaan. Kannattaa lukea juttu pian, sillä asia on erittäin tulenarka ja tullaan poistamaan palstalta nopeasti.
Miten tulla helpoiten suureksi ajattelijaksi?
6
171
Vastaukset
- ttkkl
"Etsi Jumalan Valtakuntaa ja Hänen vanhurskauttaan!" Niinkuin Jeesus kehoitti! Matteuksen Evankeliumissa!
- ÄlkääUskokoHäntä
Aloittaja on rienaajahengen vallassa!!!
- obh123
Ei tuossa mitään rienaamista ole.
On totta että susia lammasten vaatteissa tulee seurakuntaan. He saattavat tuoda sisään oppeja jotka ovat raamatunvastaisia. Se on sitten seurakunnan tilasta kiinni tunteeko seurakunta raamattunsa. - mdmdm
Et ole varmaan syntymäsi jälkeen päässyt haistamaankaan?
- obh123
"Normaalissa "maallisessa" elämässä ollaan vuosikymmeniä, joissain tapauksissa jopa vuosituhansia, edellä lahkojen sisäisiä dogmaattisia oppeja."
Jumalan näkökulmasta voisin sanoa että korruptio on edellä. Korruption järkeistäminen on varmasti samaa tasoa kuin sodomassa ja gomorassa.
"tuo siellä esille asioita, jotka jokainen normaali ihminen "maallisella" puolella on jo ottanut itsestäänselvyyksinä."
Jos tarkastellaan yleistä arvo korruptiota, on selvää että "maallisella puolella" tietyt asiat ovat itsestäänselviä kuten avion rikkominen.
Voisi kysyä että missä ovat ne nerot maallisella puolella jotka taistelevat Jumalan antamien hyvien asioiden puolesta? Voisi aloittaa lukemalla Lauri Järvilehdon kirjan "Tee itsestäsi mestariajattelija".
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1833797
Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten5172901Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!411741Sinun ja kaipaamasi törmääminen
Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?1131513- 501350
Ammuskelua Eliaksenkadulla
Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?221301Luvattiin työpaikka, mutta mitään ei kuulukaan
Kuinka yleistä tällainen on? Ehdin jo iloita työpaikasta, turhaan, kun mitään ei kuulukaan työnantajasta, joka ilmoitti531235Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3561223Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1281152Olen pahoillani jos kärsit.
Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.411049