Osaisiko joku sanoa, millainen hybridipyörä tämä olisi? Olen kerran käynyt pyörää testaamassa pikaisesti ja vaikutti hyvältä, kevyeltä ajaa. Naisten pyörää ajattelin.
https://www.bestbikes.fi/felt-qx85-w-2017
Pyörä tulisi ihan työmatka- ja hyötyajoon. Työmatkan pituus yhteen suuntaan alle 10 km ja ajan vain sulaan aikaan, ei talviajoa. Tällä hetkellä ajan 7-vaihteisella kaupunkipyörällä ja haluaisin uuden kevyemmän pyörän. Pyörässä oli vain kovin kapeat renkaat ja mietin, kuinka ne kestää soralla ajoa. Ajan kyllä etupäässä vain asfaltilla.
Mitä mieltä tästä hybridistä, Felt QX 85
Naistenhybridi
5
973
Vastaukset
Lokasuojat puuttuu, on sähköpyörien aika
- Kannatan
Oikein hyvä kyseiseen tarkoitukseen!
- justAsking
Vaihteisto ei ainakaan huonoimmasta päästä. Suosittelen ostamaan.
- SchwalbeMarathonPlus
Osta pois.
Jos epäilee ettei kapeat renkaat kestä soralla, mikä ei pidä paikkaansa, niin nuo kestää varmasti.
https://www.schwalbe.com/en/tour-reader/marathon-plus.html
Aja kuitenkin alkuperäiset rikki ensin :) . - SchwalbeMarathonPlus
Tuolla alhaalla video
https://www.schwalbe.com/de/unplattbar-site.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424370
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1384109- 643756
- 1143673
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans343557Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe743393- 902962
- 542845
- 252656
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142364