- euroopan tuho.
"Pakistanilaisen maahanmuuttajan tytär varoittaa kolumnissaan islamilaisesta maahanmuutosta, jonka hän nimeää Euroopan lopuksi.
12.07.2017 14:53, 2760 lukukertaa
Kielletty keskustelu massamaahanmuutosta
Pakistanilaistaustaisen maahanmuuttajan mukaan maahanmuutosta puhuminen on valitettavan kiusallisen vaikea aihe. Hänen mukaansa eurooppalaiset ovat olleet menestyksellisiä kieltämään keskustelun maahanmuutosta jo vuosikymmenien ajan.
”Sinä tunnet massamaahanmuuton käsitteen. Tämä tärkeä aihe ei ole kuitenkaan sallittu keskustelujen aihe eikä siitä saa keskustella, jos vaikka kuinka esittäisit rationaalisia argumentteja. Islamista puhuminen on tosiasiassa mahdotonta. Puhuminen maahanmuutosta on myös tosiasiassa mahdotonta. Ja niin puhuminen erityisesti islamilaisesta massamaahanmuutosta on jo jonkinlainen itsemurhamissio”.
”Rohkea keskustelu islamilaisesta massamaahanmuutosta on täysin varma tae tulla tuomituksi rasistiksi, fasistiksi tai muuksi kiihkoilijaksi. Sillä tuomiolla keskustelu hiljennetään. Tätä taktiikkaa käytetään niin usein, koska se toimii”.
Vain typerät uskovat rajojen avaamisen tuovan Utopian
Ihanteellisessa maailmassa ehkä se voisi olla ihanne, että avataan rajat jokaiselle matkustajalle tämän mieltymysten mukaan eikä kenellekään aiheutettaisi mitään harmia. Mutta vain typerät uskovat, että eläisimme ideaalimaailmassa.
”Ja vain typerät uskovat, että voisimme saavuttaa Utopian avaamalla rajamme kaikille.”
”Olen maahanmuuttajan tytär. Perheeni saapui Iso-Britanniaan Pakistanista 1960-luvulla. Ehkä otaksutaan, että minä puolustaisin avoimia rajoja – kuitenkin minä sulkisin kaikki rajamme väliaikaisesti! Minun isäni saapui Iso-Britanniaan töihin, ei vaatien sosiaalietuuksia. Hän aloitti työskentelyn bussissa ja myös omat bisneksensä.”
”Kun isäni saapui Iso-Britanniaan, niin kuin monet miehet ja naiset Etelä-Aasiasta, maassa oli paljon työtä. Heidän ei tarvinnut turvautua sosiaalietuuksiin. Toki oli paljon rasismia ja tietämättömyyttä maahanmuuttajia kohtaan, mutta ratkaisevaa oli, että maahanmuuttajat työskentelivät kovasti ja integroituivat. Niin heidät hitaasti hyväksyttiin.”"
MV
Islamilainen massamaahanmuutto
3
149
Vastaukset
- jussi-hahu
TEREVETULOA KAIKKI SUOMEEN!!
- pirjo_pönttö_sikanen
yhy_yhy_yhy
- PS-ps
Haluamme kaikki maahnmuuttoa harkitsevat Suomeen, tervetuloa!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1165423Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744361701- 2001203
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111163Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk201159Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861063Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47951- 64951
- 64896
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64846