Mielipiteenne laihaläskeistä?

Miltä kuvan nainen sinusta näyttää? Onko laihaläskiys rumaa? Voisitko seurustella laihaläskin kanssa?

http://www.idealista.fi/miikkulaisen/
43683
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 43

Vanhimmat

Karmeat tatuoinnit, tatuoinnit on melkeinpä totaalinen turnoff.

1Äänestä

Tosi seksikäs, panisin heti. Ihan tavallinen suomi nainen

Äänestä
  • Sama.

    Äänestä

Ei läheskään niin rumaa kuin lihavaläskiys. Ihan normaalilta ja nätiltä naiselta tuo näyttää, ei ylipainoinen, vaikkei mikään urheilullinen olekaan.

3Äänestä

.. No Hitto MiksEi.. ;P.. Voihan sitä sitten yhdessä puuhastella kaikkea, mitä mieleen tulee, joka auttaa toista/molempia parantamaan tilannetta.. Ilman sen suurempaa stressiä.. ;P

.. Siinähän se Suhdekin tiivistyy Iloisissa ja mukavissa merkeissä Yhdessä Puuhastellen.. ;P

Äänestä

Vähän tarttis naisen treenata että saisi tuon löllykkä vatsan kireemmäksi. Sitten olisi ihan pantava

Äänestä
  • Laihaläski ei siis kelpaa sinulle.

    Äänestä

Ulkonäöltään normaali nuori nainen. Omalla tavallaan ihan nätti.

Mitä tulee "laihaläskiin" se voi olla terveydelle yhtä haitallista kuin varsinainen ylipainokin. Laihaläskillä rasva kertyy enimmäkseen keskivartaloon ja sisäelinten ympärille. Pahinta on, että hoikka ihminen voi huijata itseään tuijottamalla pelkkää painoindeksiään ja kuvitella olevansa hyvässä kunnossa. "Lihavaläski" näkee peilistä, että jotakin olisi syytä tehdä, jos ei mieli ennenaikaiseen hautaan.

2Äänestä
  • Sinusta 36vuotias on vielä siis nuori.? Tää Mia Elzen oli tuttu siitä Ensitreffit Alttarilla-ohjelmasta.

    1Äänestä

  • ookkeeei kirjoitti:

    Sinusta 36vuotias on vielä siis nuori.? Tää Mia Elzen oli tuttu siitä Ensitreffit Alttarilla-ohjelmasta.

    Osa 36-vuotiastia on nuoria, osa ei. Ikä on paljon muutakin kuin numeroita. Itse olen sitten näköjään hänen kanssaan suunnilleen samaa ikäluokkaa, ja pidän itseäni ehdottomasti vielä nuorena miehenä. 😀

    Enpä ole katellut mitään Ensitreffit alttarilla-ohjelmaa. Näin tyypin naaman ekaa kertaa blogikuvissa, eikä kiinnosta kuka hän on, missä on ollut jne.

    1Äänestä

  • Totta. Lihavalaihuus ei ole jotain, joka näkyy peilistä.●

    1Äänestä


Kunhan+ei+ole+lihava+läski.+Tuo+mia+kelpaa+kyllä+varmaan+90+%+miehistä.+Ihan+nätti+nainen,+enemmän+se+luonne+merkitsee+ja+mitä+olen+tv+tä+katsonut+niin+onhan+tuo+aivan+sairaan+ihana+nainen.

Äänestä

Laihaläski voi miellyttää silmää siinä kuin isoläskikin.

Viime viikolla katselin treeneissä sellaista isoläskiä, jonka läskit oli ihan just napisti oikeissa paikoissa. Se oli muodokas. Kurvikas. Sulavasti. Vau. Ja tosiaan, se oli valtavan lihava, mutta hurjan kauniisti.

Ulkonäöllä ei ole mitään tekemistä mun kiintymysteni kanssa. Vaikka joku miellyttäisi silmää, se ei tarkoita että se miellyttäisi sitä osaa mielestä, joka laittaa lämmöt päälle.

1Äänestä
  • Sulla on ihana luonne, tykkään. :)

    Äänestä

  • old_profile_101065 kirjoitti:

    Sulla on ihana luonne, tykkään. :)

    Noh, kiitos.. mutta oikeasti taidan olla aikas mulkero. ;D

    Äänestä

  • LinerT.2 kirjoitti:

    Noh, kiitos.. mutta oikeasti taidan olla aikas mulkero. ;D

    Kukapa ei olis, ainakin välillä. Joskus se on ihan ansaittua. ;)

    Äänestä

  • Helppohan se täällä on sanoa, todellisuudessa ottaisit kuitenkin Pete Parkkosen

    Äänestä

  • "Ulkonäöllä+ei+ole+mitään+tekemistä+mun+kiintymysteni+kanssa.+Vaikka+joku+miellyttäisi+silmää,+se+ei+tarkoita+että+se+miellyttäisi+sitä+osaa+mielestä,+joka+laittaa+lämmöt+päälle."99,99%+tapauksista+se+ettei+ulkonäkö+yksistään+riitä,+ei+tarkoita+sitä+että+luonnekaan+yksistään+riittäisi.

    1Äänestä

  • 12121212121212 kirjoitti:

    "Ulkonäöllä+ei+ole+mitään+tekemistä+mun+kiintymysteni+kanssa.+Vaikka+joku+miellyttäisi+silmää,+se+ei+tarkoita+että+se+miellyttäisi+sitä+osaa+mielestä,+joka+laittaa+lämmöt+päälle."99,99%+tapauksista+se+ettei+ulkonäkö+yksistään+riitä,+ei+tarkoita+sitä+että+luonnekaan+yksistään+riittäisi.

    Kun sulta tipahtaa prosenttiluku, uskottavuus sukeltaa pää edellä kiveen...

    Äänestä

  • LinerT.2 kirjoitti:

    Kun sulta tipahtaa prosenttiluku, uskottavuus sukeltaa pää edellä kiveen...

    Osui ja upposi? :D

    Äänestä

  • old_profile_91559 kirjoitti:

    Helppohan se täällä on sanoa, todellisuudessa ottaisit kuitenkin Pete Parkkosen

    Moni muukin ottaisi Pete Parkkosen, jos vaan saisi. Helppo ymmärtää miehen ulkonäön kannalta, mutta kuka tietää mimmoinen mies on luonteeltaan. Vois olla ihan mahdoton yhtälö.

    Äänestä

En näe mitään ihmeellistä tai ihmeteltävää, nainen on kropassaan tyytyväinen tai ei. Minulle tuo kelpaa siinä missä muutkin. Mulle kelpaa ihminen joka on itsessään pääosin tyytyväinen. :)

Äänestä

Kenen äidin pojille ei laihaläski kelpaa?

Äänestä

Tuo ei näytä laihalta eikä läskiltä, eikä laihaläskiltä

Äänestä
  • Laihaläskiys on siitä salakavalaa, ettei se pahemmin näy ulospäin.

    1Äänestä

  • lihava_läski kirjoitti:

    Laihaläskiys on siitä salakavalaa, ettei se pahemmin näy ulospäin.

    Kyllä se bikineissä on melko helppo huomata.

    Äänestä

Hyvä artikkeli, pisteet rehellisyydestä.

Vaatteet tekevät valtavan eron. Mia on oikeassa siinä että oikein valituilla vaatteilla 36v laihaläski (mitä hän todellakin on) saattaa kisata raflassa 10v nuorempien kanssa. Mutta kun ne otetaan pois, totuus paljastuu. Ja nyt puhutaan _normaalipainoisesta_ naisesta.

Tällaiseksi olettaisin 36v naisen joka jaksaa edes hieman liikkua, eikä mässää pullaa jatkuvasti:

http://fitzala.com/wp-content/uploads/2014/05/bikini-body-GGS-650px.jpg

Naiset ovat tietysti eri mieltä, heille kun pienikin vaivannäkö on kuumatkaan verrattavissa oleva massiivinen ponnistus joka ansaitsee vähintään miljoonan seuraajan tykkäykset, komean prinssin kotiovelle ja 5 motivaatiomemeä päivässä.

2Äänestä
  • Eli noin 180 cm pitkäksi. Ok.

    Äänestä

  • selväsitten kirjoitti:

    Eli noin 180 cm pitkäksi. Ok.

    Pituudella ei ole juuri merkitystä.

    ...paitsi jos olet mies.

    1Äänestä

Hohoijaa.. nykyäänhän normaalipainoista naista joka ei ole treenannut itselleen punttiveivarin kroppaa kutsutaan laihaläskiksi.

Äänestä
  • Niin? Miksi luulet että kutsutaan normaalipainoista miestä joka ei ole treenannut itselleen lihaksikasta kroppaa? Laihaläskiksi, laihaksi tai hinteläksi.

    Itse asiassa, miksi kutsutaan itselleen lihakset treenanutta miestä jolla ei ole geneetisesti leveitä hartioita tai jykevää luustoa? Laihaksi tai hinteläksi.

    2Äänestä

  • 12121212121212 kirjoitti:

    Niin? Miksi luulet että kutsutaan normaalipainoista miestä joka ei ole treenannut itselleen lihaksikasta kroppaa? Laihaläskiksi, laihaksi tai hinteläksi.

    Itse asiassa, miksi kutsutaan itselleen lihakset treenanutta miestä jolla ei ole geneetisesti leveitä hartioita tai jykevää luustoa? Laihaksi tai hinteläksi.

    "Itse asiassa, miksi kutsutaan itselleen lihakset treenanutta miestä jolla ei ole geneetisesti leveitä hartioita tai jykevää luustoa?"

    Urheilulliseksi.

    Äänestä

  • 12121212121212 kirjoitti:

    Niin? Miksi luulet että kutsutaan normaalipainoista miestä joka ei ole treenannut itselleen lihaksikasta kroppaa? Laihaläskiksi, laihaksi tai hinteläksi.

    Itse asiassa, miksi kutsutaan itselleen lihakset treenanutta miestä jolla ei ole geneetisesti leveitä hartioita tai jykevää luustoa? Laihaksi tai hinteläksi.

    Kutsun normaalipainoista miestä joka ei ole erityisemmin treenannut normaalivartaloiseksi, niin kuin kaiketi suurin osa ihmisistä?

    Laiha tai hintelä on mies, jolla ei ole mainittavasti lihaksia tai läskiä. Luontaisesti leveähartiainen mies voi myös olla laiha tai hintelä ja pullohartiainen mies voi puolestaan olla lihaksikas.

    Äänestä

  • LinerT.2 kirjoitti:

    "Itse asiassa, miksi kutsutaan itselleen lihakset treenanutta miestä jolla ei ole geneetisesti leveitä hartioita tai jykevää luustoa?"

    Urheilulliseksi.

    Miehen itsensä, ja muutamien urheilijanaisten toimesta. Enemmistö naisista ei näe miehessä kuin geneettiset seikat ja sen kuinka iso mies on.

    "Minua on koitettu houkutella kaikenmaailman training for warriors -ryhmiin, koska siellä on kuulemma niin hauskaa. En vaan kestä ajatustakaan nöyryytyksestä, kun en jaksa edes sitä yhtä vatsalihasliikettä. Joo, tiedän, että ryhmässä on kaiken tasoisia, mutta EI – en halua olla se huonotasoinen. Voitaisiinko tehdä ryhmä laihaläskeille, jotka ovat elämänsä huonoimmassa kunnossa. Kun saisin kerrankin sen tunteen, että olisin edes jossain urheilussa samantasoinen kuin muut, niin varmasti innostuisin. Huippukuntoisten kanssa treenamiselle sanon ei kiitos ja käännyn takaisin kotiin internetin hurjaan maailmaan etsimään keinoja, joilla pääsisin omien seinien suojassa jotenkin ihmeen kaupalla hyvän kuntoon."

    Kkkkiiiuuu:n kommentti "punttiveivareista" oli myös aika mielenkiintoinen. Naisten mielestä on selvästikin kaksi vaihtoehtoa, täysin liikkumaton ylipainoinen/laihaläski, tai 24/7 salilla asuva fitnesshullu.

    Kun joku sitten ehdottaa liikkumista/dieettiä, voi puolustautua sanomalla "no ei kaikkien kuulu olla mitään punttiveivareita"!

    Mitä muuten Hulk olet mieltä, jos 36v normaalipainoinen nainen ei pysty tekemään yhtä vatsalihasliikettä...miten hyvässä kunnossa keskivartalon lihakset mahtavat olla?

    Äänestä

  • 12121212121212 kirjoitti:

    Miehen itsensä, ja muutamien urheilijanaisten toimesta. Enemmistö naisista ei näe miehessä kuin geneettiset seikat ja sen kuinka iso mies on.

    "Minua on koitettu houkutella kaikenmaailman training for warriors -ryhmiin, koska siellä on kuulemma niin hauskaa. En vaan kestä ajatustakaan nöyryytyksestä, kun en jaksa edes sitä yhtä vatsalihasliikettä. Joo, tiedän, että ryhmässä on kaiken tasoisia, mutta EI – en halua olla se huonotasoinen. Voitaisiinko tehdä ryhmä laihaläskeille, jotka ovat elämänsä huonoimmassa kunnossa. Kun saisin kerrankin sen tunteen, että olisin edes jossain urheilussa samantasoinen kuin muut, niin varmasti innostuisin. Huippukuntoisten kanssa treenamiselle sanon ei kiitos ja käännyn takaisin kotiin internetin hurjaan maailmaan etsimään keinoja, joilla pääsisin omien seinien suojassa jotenkin ihmeen kaupalla hyvän kuntoon."

    Kkkkiiiuuu:n kommentti "punttiveivareista" oli myös aika mielenkiintoinen. Naisten mielestä on selvästikin kaksi vaihtoehtoa, täysin liikkumaton ylipainoinen/laihaläski, tai 24/7 salilla asuva fitnesshullu.

    Kun joku sitten ehdottaa liikkumista/dieettiä, voi puolustautua sanomalla "no ei kaikkien kuulu olla mitään punttiveivareita"!

    Mitä muuten Hulk olet mieltä, jos 36v normaalipainoinen nainen ei pysty tekemään yhtä vatsalihasliikettä...miten hyvässä kunnossa keskivartalon lihakset mahtavat olla?

    Enemmistö naisista näkee urheilullisen urheilullisena, ja tuo kiuuukkuu kirjoitti, muut pullamössöt normaaleina.

    Toi on yleensä miesten ongelma, ei voida lähteä treenaamaan koska ikivanhat naisetkin ovat vahvempia ja paremmassa kunnossa. Päävikaa, jos pitää olla toisia parempi vaikkei ole tikkua ristiin laittanut - ja toiset on sentään treenanneet vuosia. Vammauttavia itsetunto-ongelmia siis.

    Punttiveivari-viesti tuli YHDELTÄ naiselta. Tai voihan tuo vastaaja olla mieskin. Miten sinä näet tuon viestin kirjoittajana KAIKKI naiset?

    "Mitä muuten Hulk olet mieltä, jos 36v normaalipainoinen nainen ei pysty tekemään yhtä vatsalihasliikettä...miten hyvässä kunnossa keskivartalon lihakset mahtavat olla?"

    Paska kunto ilmeisesti, Vai onko Rimpula toista mieltä?

    Äänestä

  • 12121212121212 kirjoitti:

    Miehen itsensä, ja muutamien urheilijanaisten toimesta. Enemmistö naisista ei näe miehessä kuin geneettiset seikat ja sen kuinka iso mies on.

    "Minua on koitettu houkutella kaikenmaailman training for warriors -ryhmiin, koska siellä on kuulemma niin hauskaa. En vaan kestä ajatustakaan nöyryytyksestä, kun en jaksa edes sitä yhtä vatsalihasliikettä. Joo, tiedän, että ryhmässä on kaiken tasoisia, mutta EI – en halua olla se huonotasoinen. Voitaisiinko tehdä ryhmä laihaläskeille, jotka ovat elämänsä huonoimmassa kunnossa. Kun saisin kerrankin sen tunteen, että olisin edes jossain urheilussa samantasoinen kuin muut, niin varmasti innostuisin. Huippukuntoisten kanssa treenamiselle sanon ei kiitos ja käännyn takaisin kotiin internetin hurjaan maailmaan etsimään keinoja, joilla pääsisin omien seinien suojassa jotenkin ihmeen kaupalla hyvän kuntoon."

    Kkkkiiiuuu:n kommentti "punttiveivareista" oli myös aika mielenkiintoinen. Naisten mielestä on selvästikin kaksi vaihtoehtoa, täysin liikkumaton ylipainoinen/laihaläski, tai 24/7 salilla asuva fitnesshullu.

    Kun joku sitten ehdottaa liikkumista/dieettiä, voi puolustautua sanomalla "no ei kaikkien kuulu olla mitään punttiveivareita"!

    Mitä muuten Hulk olet mieltä, jos 36v normaalipainoinen nainen ei pysty tekemään yhtä vatsalihasliikettä...miten hyvässä kunnossa keskivartalon lihakset mahtavat olla?

    Vieläkö sulla on pimppisoppari voimassa sen 50-vuotiaan maalaiskurpan kanssa?

    Äänestä

  • LinerT.2 kirjoitti:

    Enemmistö naisista näkee urheilullisen urheilullisena, ja tuo kiuuukkuu kirjoitti, muut pullamössöt normaaleina.

    Toi on yleensä miesten ongelma, ei voida lähteä treenaamaan koska ikivanhat naisetkin ovat vahvempia ja paremmassa kunnossa. Päävikaa, jos pitää olla toisia parempi vaikkei ole tikkua ristiin laittanut - ja toiset on sentään treenanneet vuosia. Vammauttavia itsetunto-ongelmia siis.

    Punttiveivari-viesti tuli YHDELTÄ naiselta. Tai voihan tuo vastaaja olla mieskin. Miten sinä näet tuon viestin kirjoittajana KAIKKI naiset?

    "Mitä muuten Hulk olet mieltä, jos 36v normaalipainoinen nainen ei pysty tekemään yhtä vatsalihasliikettä...miten hyvässä kunnossa keskivartalon lihakset mahtavat olla?"

    Paska kunto ilmeisesti, Vai onko Rimpula toista mieltä?

    "Toi on yleensä miesten ongelma, ei voida lähteä treenaamaan koska ikivanhat naisetkin ovat vahvempia ja paremmassa kunnossa."

    Siksi varmaan valkkasin treenaajaksikin itseäni vanhemman naisen :D

    "Punttiveivari-viesti tuli YHDELTÄ naiselta. Tai voihan tuo vastaaja olla mieskin. Miten sinä näet tuon viestin kirjoittajana KAIKKI naiset?"

    Ja bloggaaja oli toinen.

    https://www.youtube.com/watch?v=CHw0jXiYQXI

    Osaatko tehdä näitä?

    Äänestä

  • LinerT.2 kirjoitti:

    Vieläkö sulla on pimppisoppari voimassa sen 50-vuotiaan maalaiskurpan kanssa?

    Onhan se voimassa.

    Kiitos kuitenkin kiinnostuksesta, etköhän löydä jonkun muun panokaveriksi sieltä salilta.

    Äänestä

  • 12121212121212 kirjoitti:

    "Toi on yleensä miesten ongelma, ei voida lähteä treenaamaan koska ikivanhat naisetkin ovat vahvempia ja paremmassa kunnossa."

    Siksi varmaan valkkasin treenaajaksikin itseäni vanhemman naisen :D

    "Punttiveivari-viesti tuli YHDELTÄ naiselta. Tai voihan tuo vastaaja olla mieskin. Miten sinä näet tuon viestin kirjoittajana KAIKKI naiset?"

    Ja bloggaaja oli toinen.

    https://www.youtube.com/watch?v=CHw0jXiYQXI

    Osaatko tehdä näitä?

    En ole noita kokeillut, mutta nää menee kevyesti:

    https://www.youtube.com/watch?v=at_A-H6JTGk

    Lupaan kokeilla noita sun liikkeitäsi kun osuu sopiva penkki kohdalle :) Saatko sinä noita tehtyä?

    YKSI nainen, tai KAKSI naista. Vieläkin on aika paljon matkaa KAIKKIIN naisiin.

    Äänestä

  • LinerT.2 kirjoitti:

    En ole noita kokeillut, mutta nää menee kevyesti:

    https://www.youtube.com/watch?v=at_A-H6JTGk

    Lupaan kokeilla noita sun liikkeitäsi kun osuu sopiva penkki kohdalle :) Saatko sinä noita tehtyä?

    YKSI nainen, tai KAKSI naista. Vieläkin on aika paljon matkaa KAIKKIIN naisiin.

    Yksi nainen = kaksi naista = kaikki naiset. Ihan sama asia.

    "Lupaan kokeilla noita sun liikkeitäsi kun osuu sopiva penkki kohdalle :) Saatko sinä noita tehtyä?"

    En saa tehtyä puhtaasti. Ovat vaikeampia kuin miltä näyttää.

    Voi yhtä hyvin tehdä lattiallakin, kunhan saa käsillä jostain kiinni.

    Äänestä

Minulle samanoloisena (kuin blogissa) laihaläskinä naisena kelpaa laihaläski mies. En välitä lihaksista itselläni enkä miehellä, mutta hoikka sais olla. itselläni on vatsalihakset paremmassa kunnossa kuin tuolla naisella, mutta miehellä saa olla pehmeäkin maha.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


laihaläskimiettii kirjoitti:

Miltä kuvan nainen sinusta näyttää? Onko laihaläskiys rumaa? Voisitko seurustella laihaläskin kanssa?

http://www.idealista.fi/miikkulaisen/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu