Olen tässä seurannus näitä nuoriapareja koska itsekkin oli aikoinaan nuori. Nuorilla ero tuntuu olevan maailmanloppu. Molemmat osapuolet hakevat tahoiltaa hyväksyntää omille mielipiteilleen. Ja yleensä riidaksihan se menee kun toisten neuvoja otetaan kirjaimellisesti.
No, näin vanhemmiten sitä on jo oppinut että e ero ole maailmanloppu. Jos toinen ei halua jakaa elämäänsä kanssasi niin ei sitten. Hän voi lähteä ja hetken kun odottaa niin uusi osuu kohdalle.
Tämä on varmaan pohjana sille miksi euroopassa yleisesti parien ikäerot ovat suuret. Ranskassakin 15 vuoden ikäero ei ole poikkeus. Yli 25 vuoden ikäerojakin löytyy, kumpaankin suuntaan. Sielä ymmärretään se että vanhemmalla on kokemusta ja näkemystä. Se että nuorempi jossain vaiheessa löytää uuden, on tiedossa. Mutta sitä ennen voi viettää hauskaa aikaa yhdessä ja elää sitä elämäänsä. Ja harvoin erotaan riidoissa.
PItäisiköhän suomalaisten ottaa mallia muualtakin kuin länsinaapurista? Sielä kun katukuva on mustanpuhuva ja raiskaustilastot ovat kamalia.
Eron ymmärtää
Katsellessa
0
181
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 24710762
- 1276893
- 955553
Vanhempi mies
Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa324820- 404104
Minne sä aina välillä joudut
Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta283461- 613434
On niin vaikea olla lähelläsi
En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na323352Nyt peukut pystyyn
Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru192784- 542539