Hei, Haluaisin kokea enemmän yhteyttä luontoon ja mietin että kansanmusiikki voisi auttaa siihen. Tekisikin mieli opetella soittamaan maanläheistä musiikkia (esim. huilulla, rummuilla) alkuperäiskansojen kuten intiaanien tai saamelaisten tapaan. Joikhaaminenkin voisi olla myös kivaa kokeilla. Tiedättekö järjestetäänkö Suomessa tällaisia kursseja tai leirejä tavallisille tallaajille? Kiitos. Olisi muuten hienoa näin suomi100 kunniaksi soittaa yhdessä muiden kiinnostuneiden kanssa luonnon äärellä ja vaikka äänittää/kuvata se tuotos.
Miten oppia soittamaan kuin alkuperäiskansat?
mustasulka
0
206
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723103
- 602834
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322395- 792208
- 602043
- 952016
- 121606
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171567Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301410Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?351408