Terve!
Aiheita treenaamisesta on varmaan miljoonia täällä. Aloitetaan nyt perusasioista. Olen nyt 31 vuotias 75 kiloinen narukeppi entisen alamaailmaelämäni takia. Ennen oli elopaino jo sielä lähempänä 94-95 kiloa, ja tämä oli lihasmassaa. Epäpuhdasta sellasta eli mömmöjä meni. Nyt olen eri mies, en hae juurikaan massaa vaan perus fyysistä kuntoani takaisin että en ole tällainen kankea kanki joka jaksa juuri kolmeakymmentä punnerrustakaan tehdä, saatika vetää yli kuutta leuanvetoa.
Eli siis, pyydän ihmiset teiltä jotka osaatte ja tiedätte miten treenataan natuna oikein ja tehokkaasti, että räätälöitäisiin tälle sällille muutakin kroppaan kun tatuointia. Punttisalille en mene ainakaan puoleen vuoteen, näin sanoi ihan henk koht lääkärinikin nivelten yms takia. Etunojapunnerrukset, kyykyt, leuat, dipit, kaikki mahdollinen "street workout" meininki menee. Luotan teihin, ja toivoisin perään vielä omakohtaisianne kokemuksia treeneistänne himassa/ulkona, että onko tullut näkyvää ja pisteenä i:n päälle erikoistekniikat näihin liikkeisiin otan enemmän kuin mielelläni vastaan.
Kiitos, - Nico
Kuopasta takaisin maanpinnalle
SNR86
1
166
Vastaukset
- kuulahuvud
Investoi pariin kolmeen kahvakuulaan, se on tehokasta treeniä kotosalla, olen huomannut. Suht lyhyt jämäkkä treeni riittää, itse teen puol tuntia 3-4 krt vko. Samalla treenillä kehittyy aerobinen ja lihas. En ole salilla enää kuulien hommaamisen jälkeen käynyt, ei tartte. Nopeaa ja tehokasta. Tehokkaita ohjelmia ja liikkeitä löytyy hyvin netistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3432789SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis622247Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781939Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis651581- 1401522
- 611078
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7918Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön230875- 39770