Otsikkoon ei mahtunut tarkennus "mallia HYVON". Entiset housuni alkavat olla aika repaleisia, mutta uusia ei tunnu kaupoista löytyvän. Epätoivoisena tilasin Saksan Amazonista Götzburg-merkkiset "retroshortsit", mutta eivät nekään ihan tyydytä. Olisiko kellään neuvoa, mistä niitä vanhanmallisia housuja saisi?
Miesten valkoiset alushousut sepaluksella?
5
681
Vastaukset
- 0pöhkö
En ymmärrä tätä sepalus-asiaa. Olenko epänormaali, kun en ikänä ole pissannut sepaluksen kautta, aina olen tarttunut vain vyötärönauhaan ja kaivanut välineen esiin?
Ihan varmasti et ole epänormaali. Päinvastoin. Kaupat ovat täynnä sepaluksettomia alushousuja. Epänormaali on siis se, joka sepalusta kaipaa.
- matala_vyötärö
Low rise trunk -mallisiin alushousuihin yleensä ei tarvita sepalsuta - vyötärö menee 10-15cm navan alapuolella eikä peitä edes munakarvoja. Normaaleissa boksereissa sen sijaan on aina sepalus.
- stockalta
Stockmannilla myydään tavallisia kangasboksereita (mm. Calvin Klein, Ralph Lauren jne) joissa on sepalus. Elokuun alussa niitä sai -80% alennuksella.
- taas_alennuksessa
Hullareilla on tarjouksessa tyylikkäitä Calvin Klein classic fit -kangasboksereita sepaluksella. 100% puuvillaa.
Noita voisi ostaa useamman paketin ja heittää roskiin kaikki uimahousun tuntuiset ja pinkeät mikrokuitutrikoobokserit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2494514Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1232949Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412712Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741700Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051543Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn161431- 511271
- 921206
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2011065- 471045