Muistaakseni joskus 1000-luvulla kissat suojelivat Kiinassa silkkiperhosen koteloita rotilta kynsin ja hampain, yön silmässä kytevin vaistoin.
Silkkiä
😁
Silkkiä
😁
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Taas on aivan törkeä darra. Sitä lievittämmään tarvittihin Chisu,, jonka pomppiminen äitiyden saralla oli esimerkillisen tahdikasta.
Pure ART
😁
Jos sulla on joka aamu kauhea darra tuohon aikaan aamusta se voi tarkoittaa vain yhtä asiaa.
Lopetat edellisenä iltana aivan liian aikaisin.
.. Voi se johtua siitäkin.. Ja johtuukin, että elimistö tuottaa DarraAineita hänellä enemmän, kuin taas esim. sinulla.. ;P
.. Ja tämähän ei tietenkään tarkoita sitä, että joillekin ViisastenJuoma olisi terveellisempää, kuin toisille.. Täysin yhtä haitallista kaikille.. Paitsi ehkä niillä joilla DarraAineiden tuotto on vähäisempää tai jopa olematonta voi olla suurempi riski juoda useammin ja enemmän.. ;P
Darratilat myös toimivat opetuksellisina ja viihdyttävinä ihmishetkinä tämän matkalla kohti aavoja ulapoita. Välittömästi virtasukelluksen jälkeen ymmärsin, että ainoastaan soutaminen on liikuntamuoto, jossa ihminen on väärinpäin suhteessa menosuuntaan.
Soitin havainnostani Buddhalle.
😁
Plus että bränikkä kamerakoteloni on niin hieno, että saan sillä ylimääräistä huomiota sukelluspiireissä.
Salama vain puuttuu.
😁
Ennen darratiloja minun on hyväksyttävä se tosiasia, että alin hinta valolle on 365€.
Tulkoon valkeus.
😁
Toinen mainittavaksi asti yltävä seikka on sukellusparien muodostus.
Minähän olen niin, että menen ja tulen itsekseni. Kuitenkin vääjäämättömänä esiintyvä harrastustoimintani väistämättä saattaa minut yhteen ennalta täysin tuntemattoman ja arvaamattoman tyypin kanssa.
Tämä on outoa.
Se on outoa siksi, että on nojattava yleiseen mielipiteeseen asian couppaamiseksi.
(Hihitystä)
😁
Vielä eräs viikkohuomio, ja voin jatkaa lomailua.
Barbi oli bi.
(Naurua)
😁
Olisit voinut paljastaa ihan mitä tahansa muuta, mutta ei tätä. Barbin rinnat olivat lapsuuteni ensimmäisiä ihailun ja mielenkiinnon aiheita. Toivottavasti lomallasi sataa.
On kyllä tullut vettä ihan mukavasti. Mikään ei ole hauskempaa kuin päristellä Huqvarnalla märän metsän kanssa.
Omat kokemukseni Barbin rinnoista olivat negatiivisia. Ensinnäkin Barbin rinnat törröttivä, ja kaiken lisäksi ne olivat aivan kovat.
Ei muuta mainittavaa.
😁
Sen verran voisin vielä sanoa, että on äärimmäisen harvinaista, että pienet tytöt eivät tuntisi pistoa sydämessään, kun he kääntelevät juhlahumussa diivailevaa nukkeaan olohuoneen matolla.
Sitä blingin määrää.
😁
Mutta jos päivitetään tämä Barbi-hössötys, niin Bratzit ovat nykyään se juttu, shopkinsit.
Batbista on tullut mummo.
(Hihitystä)
😁
Funtsikaa nyt vähän.
Siis sorjasäärinen törötissibimbo on simmuleineen ja kutreineen poissa muodista.
(Reps)
😁
Sorjasäärinen törötissi bimbo on kuin käteinen raha. Se ei ikinä mene muodista.
Ei ainakaan ennen kuin ilmestyy sorjasäärinen törötissi bimbo, joka on käynyt lisäämässä botoxia.
Tuon valon hinta kuulostaa korkealta, metristä valoa liki 400,-.
Mjoo
Mutta jos sen suhteuttaa muuhun välineistöön, niin hinnasta saa valoisan kuvan.
Kuitenkin tapasi pyöristellä hintoja noin reippaalla otteella kertoo heikosta luonteenlaadusta ja ylimalkaisesta ja piittaamattomasta persoonallisuudesta - vaikka tämä nyt ei liity asiaan juuri kuinkaan.
😀
Mjaa
Vertailun vuoksi voin esitelmöidä teille "naiseläjästä", joka teki tutkimusretken pimeyteen talon alla vain sukellusvalo apunaan.
Ei siinä parane pyöristellä mistään kohdasta.
Luukku Tuonelaan sijaitsee keskellä lattiaa.
😀
En minä mitään pyöristellyt. Se oli absoluuttinen totuus. Metrin hinta on 400,- ja 365 eurolla saat valoa siis 91,25 centtimetriä. Tästä syystä oikeat sukeltajat vaikuttavat siltä kuin polttaisivat jatkuvasti kannabista. Ihmisiä jotka elävät jatkuvassa pimeydessä, kuinka laaja maailmankuva on ihmisellä joka näkee metrin (tai 91,25 cm) joka suuntaan ?
(Maailmankuva on silloin pii kertaa säde toiseen, eli 3,14 m2) Tästähän voisi sitten laskea myös maailmankuvan neliöhinnan 365,-/3,14, eli 116 euroa maksaa sukeltajalle näkemys neliöstä. Se on tosi kallis harrastus) Noin vertailun vuoksi spurgu ostettuaan jotain juomaksi kelpaavaa 12 eurolla istahtaa hakaniemen torille, ja saa tuolla hinnalla noin 10 000 neliötä näkemystä.
Mutta osuva analyysi. Olen erityisesti tunnettu heikosta luonteenlaadustani. Persoonallisuuteni on sen sijaan piittaamaton mutta vittumainen.
Mjoo
Näissä matemaattisissa rillutteluissasi on yksi puute, ja se on värit.
Minä olen väreistä valmis maksamaan. Ilman valoa ei ole värejä.
😁