Keväällä 2017 huomasin harmikseni, ettei mistään enää löydy Lumenen pikakaunistajaseerumia. En ymmärrä, mikä ns."aivopieru" on taas jollain ollut poistaa tämä mainio tuote valikoimasta. Miksi valkoimaa uudistettiin ja hyvä tuote poistettiin, korvaamatta samantapaisella? Tilalle ei ole tullut mitään vastaavaa.
Asia harmittaa nyt siinä määrin, että päätin lopunikääni boikotoida lumenen tuotteita.
Yhtään lumenen tuotetta en enää koskaan osta.
Lumene pikakaunistaja katosi valikoimasta
5
445
Vastaukset
- aesgrhdt
Eiköhän se ole kysynnän ja tarjonnan laki. Jos tuotteet jää pääosin hyllyyn ja muutama hassu ostaja saadaan, ei ole kovin fiksua pitää tuotetta markkinoilla. Boikotin syynä tuo on aikalailla päiväkotitasoa, mutta mikäs siinä. En usko, että Lumenea paljon kiinnostaa.
- Fakta.homma
Ko. Pikakaunistaja on ollut todella suosittu tuote. Joistain myymälöistä tuote on aika ajoin, jopa väliaikaisesti loppu. Tässä tapauksessa, ei siis voi todellakaan puhua, kysynnän ja tarjonnan laista. Sitä en sitten tiedä, miten Lumene suhtautuu asiakaspalautteisiinsa ja kuinka tärkeää heille on tuotteiden menekki. Mutta uskoisin, että melko tärkeää, kuten kaikille yrityksille.
- Turhamaista_uudistelua
Yleensäkin ärsyttävää kun, jotain vakituisesti käyttämiämme tuotteita poistuu myynnistä, tai niitä uudistetaan ja sellaisiksi, etteivät ne ole enää entisellään. Tälläinen uudistelu on tuotantolaitosten mielivaltaa kuluttajia kohtaan. Ensin totutetaan tiettyyn tuotteeseen ja sitten se vetäistään markkinoilta ja tuodaan tilalle uusia, jotka ei välttämättä korvaa entisiä.
- diippaadai
Se on sellanen homma että kun tehdään liian hyvä tuote, se vedetään markkinoilta. Olen huomannut usein.
- Hedvi
Haloo nyt on Sokoksella 3 1 päivillä tarjouksessa Time Freeze pikakaunistaja tarjouksessa puoleen hintaan, 12, 45 e, myös nettikaupassa.Kysymyksessä aloittajan kaipailema tuote?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2224266Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692745Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932421- 472353
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421629Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5451377- 571330
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961324- 761311
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251196