Miksi kantasuomalaiset eivät halua asua Suomessa?

Pitäisikö poliittinen paskaeliitti vaihtaa?
16204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Onneksi monet muut haluavat...

Äänestä
  • Ei pelkästään poliittinen paskaelitti, vaan talous- sekä virkamieselitti myös on vaihdettava. ISIS hommiin ja päitä pölkylle Ranskan vallankumouksen malliin. Jos et hankkiudu tästä paskaeliitistä eroon, niin päiväsi ovat luetut.

    Äänestä

Seuraavissa vaaleissa todellakin kannattaa äänestää ja vaihtaa suurinosa vanhoista pois moni niistä ei ajattele Suomen parasta vaan muiden maiden........

Äänestä
  • Seuraava hallitus: pääministeri Husu, ulkoministeri nazzima, puolustusministeri Toivonen.

    Äänestä

Puhuttaisiinko suomalaisista. Kantakirjanauta on eri asia. Suomalainen on suomalainen, ujostelematta ja lisää määrittelemättä.

Pitäisi paljastaa koko mätä systeemi ja pitäisi maamme myyneiden puolueiden palkkalaisten sijaan äänestää vain ja ainoastaan riippumattomia, jotka henkilökohtaisesti tunnemme ja joiden toimintaa pidämme vaalikauden ajan silmällä ja annamme palautetta ja vaadimme selityksiä. Puolue Oy alaosastoineen ei ole suomalaisten asialla vaan oman rahallisen, lyhyen tähtäimen hyötynsä.

Äänestä

Mutta silti asuvat kun eivät pysty muuttamaan muuallekaan.
Mutta minä pystyn. Viime talven olin ulkomailla ja ensi talven jälleen, ja luulenkin että muutaman vuoden päästä olen löytänyt ulkomailta paikan johon asetun.
Suomeen en aio jäädä.
Ja ulkomailla muuten kartan kaikkia suomalaisia tuotteita. En osta siellä mitään jossa lukee "made in finland".

Äänestä

Suomi on maailman paras maa asua, ei täältä kukaan mihinkään muuanne halua lähteä. Joku korkeintaan lähtee rötöksiään pakoon kuten MV-lehden ns. "toimittaja".
Täällä on hyvä asua varsinkin jos nämä SE-hörhöt saadaan pidettyä laillisella tiellä ja lisänä nämä natsi-rasistit saadaan pidettyä kurissa.
Suomi on rauhallinen ja turvallinen maa, hieno luonto, vuodenaikojen vaihtelu, siisti, puhdas. Lisänä vielä korkea elintaso.
Hyvä Suomi!!!

Äänestä
  • "Suomi on rauhallinen ja turvallinen maa, hieno luonto, vuodenaikojen vaihtelu, siisti, puhdas. Lisänä vielä korkea elintaso."

    Vielä. Mutta kohta tuo koskee vain loisijamatuja, suomalaiset itse ovat pelkkiä orjia ja elävät kaatopaikanomaisissa oloissa. Kiitos suvakeiden.

    Äänestä

  • vain.loisijoiden.mieleen kirjoitti:

    "Suomi on rauhallinen ja turvallinen maa, hieno luonto, vuodenaikojen vaihtelu, siisti, puhdas. Lisänä vielä korkea elintaso."

    Vielä. Mutta kohta tuo koskee vain loisijamatuja, suomalaiset itse ovat pelkkiä orjia ja elävät kaatopaikanomaisissa oloissa. Kiitos suvakeiden.

    Millä perusteella maahanmuuttajat olisivat paremmassa asemassa kuin suomalaiset?
    Suomalaiset asuvat asunnoissaan, maahanmuuttajat vanhoissa sairaaloissa. Suomalaisilla on työtä, palkka, toimeentulo, varallisuutta, vaikutusmahdollisuus lainsäädännön kautta, kansalaisoikeudet.
    Mitä maahanmuuttajilla on sellaista, mitä suomalaisilla ei olisi?

    Äänestä

  • Mitä_höpiset kirjoitti:

    Millä perusteella maahanmuuttajat olisivat paremmassa asemassa kuin suomalaiset?
    Suomalaiset asuvat asunnoissaan, maahanmuuttajat vanhoissa sairaaloissa. Suomalaisilla on työtä, palkka, toimeentulo, varallisuutta, vaikutusmahdollisuus lainsäädännön kautta, kansalaisoikeudet.
    Mitä maahanmuuttajilla on sellaista, mitä suomalaisilla ei olisi?

    Minä haluan asua Suomessa. Maahanmuutajat saa kaiken ilmaiseksi mitään tekemättä. Meneppä johonkin muuhun maahan itse parantamaan elintasoasi, niin näet saatko kaiken ilmaiseksi pöytään kannettuna. Suomalaiset eivät tosiaan saan mitään, vaan kaikki pitää anoa, ja ehtoja riittää niiden epäämiseksi. Tulijoille kerrotaan kädestä pitäen mitä pitää tehdä tai olla tekemättä, niin saa neljä ateriaa päivässä, ja lämpimän asumuksen elämiseen. Jos suomalaisia kohdeltaisiin neuvoissa samoin, niin meillä ei olisi köyhiä eikä varattomia asunnottomia lainkaan.

    Äänestä

Kansasta piittaamaton poliittinen eliitti pitäisi mielestäni viedä saunan taakse ja lahdata.

Äänestä

minä haluan asua suomessa

Äänestä

Monista muista maista muutetaan pois, jos olot ei miellytä. suomalaiset sen sijaan vaan itkee kotona kurjaa oloaan.

Äänestä

Miten niin "kantasuomalaiset eivät halua asua Suomessa"

Mihin perustat väitteen? Joku tutkimus? Selvitys? Tilastoja?
Kuka niin väittää, missä , koska?

Äänestä

Soini heti pois sieltä ainakin (uuvatit tippuvat ihan itsestään), samoin mikäli mokutukseen ei tule stoppia niin keskusta, demarit ja kokoomus helvettiin.. eikä missään nimessä vihreitä tai vasureita hallitukseen!!

Äänestä
  • mikäs vähemmistön edustaja täällä piipittää?
    Luettelit juuri kaikki enemmistö puolueet joilla suurin kannatus.

    Enemmistö päättää, vähemmistö hiljaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


KANNATETAAN kirjoitti:

Pitäisikö poliittinen paskaeliitti vaihtaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu