Alushousut näkyy housujen läpi

MrMr179

Mitä mieltö olette jos puolisonne housuista näkyy läpi? Minulle tulee ääretön ärsyyntyminen. Olen joskus maininnut asiasta että tiesitkö että sinun housuista näkyy läpi, josta puolisoni on vetänyt herneen nenään. Ei ole pukenut jatkossa niitä mutta ei mene kauaa niin on uudet läpinäkyvät housut, ja en kehtaa sanoa enää, koska minua syytetään arvostelemisesta. Miksi pitää housuja jos niistä näkyy läpi? Onko se huomion hakemista? Minusta se näyttää lähinnä halvalta. Mitä mieltä muut? Ei minua niinkään haittaa jos sinkut näin pukeutuu että saavat katseita ja herättävät mielenkiintoa. Mutta varatuissa tämä aiheuttaa itselleni myötähäpeää ja halpuutta.

7

6078

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kauppareissulla

      Ohuet valkoiset housut kesällä, mukava katsella mitä on alla vai onko mitään...

    • fldgkjdf

      Olen sitä mieltä, että alusvaatteet, jotka kuultavat läpi päällysvaatteista ovat huonoa makua. Niin varatuilla kuin sinkuillakin. Itse en pidä edes siitä, jos rintaliivinolkaimet näkyy. Alusvaatteet ovat yksityisasia.

    • Kotihousut

      Juu, onhan noita eukkoja jotka eivät tajua ettei legginssit ole housut.

    • MrMr178

      Joo eli eukko vaihtoon. Kiitos

    • Mihinmalliin

      Väärän väriset.housut paistaa läpi housujen. Puuterin värinen tai valkoinen klassinen malli on normaalein ja paras.

    • vanhaavuosikertaa

      Läpinäkyvät alushousut antavat ilolintu vaikutelman. Tämmöistä naista ei voi ottaa enää tosissaan-ei seurustelukaveriksi. Näillä halutaan kai sitä huomiota itselleen, vaan ei saada ainakaan kunnollista miestä itselleen.

      • Anonyymi

        Erikoinen kommentti, tärkeintä että on alushousut jalassa, jos pikkuhousujen saumat näkyy hameen läpi tai valkoisten farkkujen läpi niin ei se vaarallista ole.
        Käytän itse valkoisia tai shamppanjan värisiä pikkuhousuja ja tiukat pöksyt usein näkyvät läpi mutta mitä se haittaa.


    Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      39
      4568
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      53
      2464
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1014
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      985
    5. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      111
      850
    6. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      70
      824
    7. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      136
      771
    8. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      760
    9. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      48
      716
    10. Miksi et usko..

      Että oikeasti tykkään susta!? Vähän liikaakin...
      Ikävä
      52
      690
    Aihe