Alushousut näkyy housujen läpi

MrMr179

Mitä mieltö olette jos puolisonne housuista näkyy läpi? Minulle tulee ääretön ärsyyntyminen. Olen joskus maininnut asiasta että tiesitkö että sinun housuista näkyy läpi, josta puolisoni on vetänyt herneen nenään. Ei ole pukenut jatkossa niitä mutta ei mene kauaa niin on uudet läpinäkyvät housut, ja en kehtaa sanoa enää, koska minua syytetään arvostelemisesta. Miksi pitää housuja jos niistä näkyy läpi? Onko se huomion hakemista? Minusta se näyttää lähinnä halvalta. Mitä mieltä muut? Ei minua niinkään haittaa jos sinkut näin pukeutuu että saavat katseita ja herättävät mielenkiintoa. Mutta varatuissa tämä aiheuttaa itselleni myötähäpeää ja halpuutta.

7

5618

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kauppareissulla

      Ohuet valkoiset housut kesällä, mukava katsella mitä on alla vai onko mitään...

    • fldgkjdf

      Olen sitä mieltä, että alusvaatteet, jotka kuultavat läpi päällysvaatteista ovat huonoa makua. Niin varatuilla kuin sinkuillakin. Itse en pidä edes siitä, jos rintaliivinolkaimet näkyy. Alusvaatteet ovat yksityisasia.

    • Kotihousut

      Juu, onhan noita eukkoja jotka eivät tajua ettei legginssit ole housut.

    • MrMr178

      Joo eli eukko vaihtoon. Kiitos

    • Mihinmalliin

      Väärän väriset.housut paistaa läpi housujen. Puuterin värinen tai valkoinen klassinen malli on normaalein ja paras.

    • vanhaavuosikertaa

      Läpinäkyvät alushousut antavat ilolintu vaikutelman. Tämmöistä naista ei voi ottaa enää tosissaan-ei seurustelukaveriksi. Näillä halutaan kai sitä huomiota itselleen, vaan ei saada ainakaan kunnollista miestä itselleen.

      • Anonyymi

        Erikoinen kommentti, tärkeintä että on alushousut jalassa, jos pikkuhousujen saumat näkyy hameen läpi tai valkoisten farkkujen läpi niin ei se vaarallista ole.
        Käytän itse valkoisia tai shamppanjan värisiä pikkuhousuja ja tiukat pöksyt usein näkyvät läpi mutta mitä se haittaa.


    Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      21
      5574
    2. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      53
      1655
    3. Grilli lopettaa?

      Pitääkö huhu paikkaansa että grilli lopettaa lähiaikoina?
      Suomussalmi
      20
      1129
    4. Pitääkö luovuttaa?

      Sano nyt edes jotain 👾
      Ikävä
      69
      1007
    5. Mitä teet nainen

      Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,
      Ikävä
      53
      987
    6. Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa

      Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom
      Kotimaiset julkkisjuorut
      160
      949
    7. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      48
      898
    8. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      57
      890
    9. Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha

      Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.
      Maailman menoa
      120
      872
    10. Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?

      Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️
      Ikävä
      58
      848
    Aihe