Sanotaan, että amerikkalaiset elävät VELAKSI !

Mutta miksi. Minä velaton, ihmettelen, miten he tulevat toimeen. Miten ne voivat elää koko ajan velaksi ?
276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"miten he tulevat toimeen."

Keskimäärin 5 x paremmin kuin vastaavat venäläiset.

Turhaa venäläiset kadehditte amerikkalaisia. Amerikkalaiset ovat työteliäitä ja ystävällisiä ihmisiä jotka eivät ole syntyneet orjavaltioon kuten venäläiset.

Idässä saman tason saavuttamiseen menee satoja vuosia jos nyt yhteiskunta edes pystyssä pysyy niin kauan.

Äänestä

Suomi on ottanut velkaa enemmän kun koskaan. Koko Suomi elää velaksi. Ja niitä rahoja jaetaan vielä matuille, mamuille, laiskoille ja esim. virolaisille.
Järjetöntä...SUOMESSA!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vain.velekaa kirjoitti:

Mutta miksi. Minä velaton, ihmettelen, miten he tulevat toimeen. Miten ne voivat elää koko ajan velaksi ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu