Minulle sinä et enää ole olemassa

Yöon

Minun on pakko ajatella niin, että nyt tämä ihminen on kuollut minulle, poistunut minun elämästäni ja hyvä niin. Muuten en pääse eroon hänestä. En ajattele enää häntä, hän ei merkitse minulle mitään, häntä ei ole enää olemassa minulle. Se mitä oli on merkityksetöntä muinaishistoriaa.

Jos kohtaamme, en edes katso häneen ja häivyn pois paikalta. Olkoonkin se kuinka noloa tahansa muille läsnäoleville.

Näin on helpompi ja parempi. Mieleni rauhoittuu ja minä paranen tästä pahasta olosta ja kipuni lakkaavat.

Oikeasti kuolleita, rakkaita ihmisiä muistellaan ja ikävöidään. Minä en muistele sinua mitenkään.

6

782

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • öolikujhgfd

      Draama Queen...

    • enoorobo

      Tuo mitään drama queenia ole vaan joidenkin kohdalla arkipäivää. Mun entinen mies ilmoitti erotessa että "sua ei enää oo olemassa, painu v-uun" ja samalla ilmoitti että mua ei oo hänen sukulaisilleen eikä tuttavilleenkaan olemassa. Toden totta niin sitten tapahtui. Siitä päivästä kun häipyi ei ole puhunut sanaakaan edes alaikäisten lasten asioissa, ei millään lailla kommentoinut mitään ja helvetin vaikeaa tämä on, kun lasten asioita pitää hoitaa. Joka asia vie tolkuttomasti aikaa ja vaivaa. Ei ole järjestynyt asiat edes lastenvalvojien avulla koska he ei voi omien sanojensa mukaan pakottaa miestä olemaan entisen puolison kanssa tekemisissä.

    • kahraum

      Ymmärrän, ap, sinua hyvin. Jos suhteelle tulee vastoin omaa tahtoa loppu, toisin sanoen, tulee jätetyksi pahimmassa tapauksessa kolmannen pyörän vuoksi, monesti tuollainen täydellinen sulkeminen on paras ja ainoa keino selviytyä. Ajan kanssa.

      Kuolemaan vertaaminen ei ole lainkaan liioiteltua etkä todellakaan ole mikään drama queen.
      Olen usein ajatellut, että kuolemakin olisi ollut helpompi hyväksyä ja kestää kuin taannoinen äkkiavioeroni.

    • Seurailija___

      Kyllä kaikki siteet on katkaistava, varsinkin jos on tosiaan kolmaskin osapuoli. Niin välttyy lisätraumoilta.

      • Luultavastionollutaina

        Eihän sitä tiedä vaikka olisi neljäskin😂


      • LuckyNumber12
        Luultavastionollutaina kirjoitti:

        Eihän sitä tiedä vaikka olisi neljäskin😂

        Korotetaan täyteen tusinaan. Life is. 😂


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      121
      2553
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1862
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      710
      1270
    4. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      76
      1050
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      108
      1042
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      99
      1001
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      915
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      884
    9. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      102
      878
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      34
      801
    Aihe