Li menisi oikeustieteelliseen ja alkaisi lukemaan ulkomaalaislainsäädäntöä. Nyt hän on lukenut ihmisoikeus- ja pakolaislainsäädäntöä.
Ei Li'tä kiinnosta suomalaisten oikeudet, kaikkein vähiten suomalaisen duunarien oikeudet.
Siinä on koko vasemmiston nykysuuntaus.
Duunari, muista uurnilla, että vasurit eivät aja sinun asioitasi, heitä kiinnostaa vain pakolaisten oikeudet ja se, että ne voivat elää sinun kustannuksellasi loppuelämänsä. Duunarin osa on pelkästään raataa ja maksaa se kaikki.
http://www.is.fi/taloussanomat/art-2000005309542.html
Ei Li'tä kiinnosta suomalaisten oikeudet, kaikkein vähiten suomalaisen duunarien oikeudet.
Siinä on koko vasemmiston nykysuuntaus.
Duunari, muista uurnilla, että vasurit eivät aja sinun asioitasi, heitä kiinnostaa vain pakolaisten oikeudet ja se, että ne voivat elää sinun kustannuksellasi loppuelämänsä. Duunarin osa on pelkästään raataa ja maksaa se kaikki.
http://www.is.fi/taloussanomat/art-2000005309542.html
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jaahas.
Englannissa ovat tohtorit alkaneet lasten sukupuolenvaihdokseen varhain.
Joko Suomestakin vaikkapa vihreiden joukosta kiinostuisi erikoistumaan tähän.
Muuten on tämä maailma tullut hulluksi. Ei ole enää mitää rotia.
Tuossa linkissä mitä ne Briteissä touhuaa, liekö Suomessakin jo .
http://beta.oikeamedia.com/o1-31844
Mitä jos Touko alkasia lukea lääketiedettä , sopisi feministille hyvin.
Voisiko joku vasemmiston kannattaja vastata; miten kamelikuskien kärrääminen suomeen parantaa duunarin asemaa?
Onko Lii talousvaikuttaja? No vaikuttahaan se, jakamala suomalaisten veronmaksajien rahoja roudaamalla thaimaalaisia Suomeen oikeudenkäynteihin. Teoria on teoriaa,eikä se todellisuudessa ole kuin apuväline. Mutta koska Liillä ei ole reaalielämän kokemusta, se menee yhdellä pyörällä, joka vetää kärryt vinoon.
Li näkisi varmasti itsensä kehitysmaamuslimi-turvapaikkashoppailijoiden asianajana. Siinä olisi "työväen" edustajalle ehtymätön hillotolppa ja sen myötä luxuselämä.
Kun saisi vielä duunarit ymmärtämään miten hienoa on kiristää nälkävyötä siksi että elintasopakolaisille voitaisiin taata hulppea viiden tähden täysylläpito loppuelämäkseen.
Mutta ehkä Li pakolaislakioppeineen keksi keinon että paperittomatkin voivat muuttaa Suomeen koska tahansa ja ovat heti suomalaisen sosiaaliturvan piirissä, saaden ilmaiseksi kaiken.
Eikö ole vaaraa palauttamisesta, ei vaikka tekisi mitä rikoksia.
Kyllä siinä duunari tekisi hymy huulillaan pitkää päivää, jos tietäisi että pakolaisraukat pääsevät kotimaahansa veronmaksajien kustantamalle lomalle vaikkapa kolme-neljä kertaa vuodessa.
Huippukivasta saa halvan kaalimato-kolutuksen.
Li(kin) on "opiskellut" siellä "Åbo akademissa", missä on hurrikoulutus.
Oikeastaan siitä "akademista" pitäisi tehdä tutkintapyyntö. Sieltähän näitä idiootteja tulee oikein liukuhihnalta.
Ei niin tyhmä oikeustieteelliseen pääsisi. Yhteiskuntatieteissä harhaisen mielen sekoilut vielä menevät läpi.