miltä tuntuu pettäjä?

miltänyttuntuu

Haluaisin tietää miltä pettäjästä tuntuu? Erityisesti, jos olette jättäneet puolison ja lapset ja lähteneet toisen matkaan. Miltä tuntuu jos suhde ei ole onnistunut tai jos se on onnistunut valinta.
Itse ihmettelen puolisoni toimintaa ja miltä hänestä mahtaa tuntua, kun jätti minut ja lapset toisen naisen takia.

3

675

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Erosinjayritin

      Huonolta kun ei kestänyt se suhde edes pitkään. Vuosia joutunut "paikkaamaan takaisin pääsyä enkä siinäkään ole onnistunut. Tiedän mitä tuhosin ja mitä sain. Kadun ja kateroidun vuosi vuodelta. Ette ehkä usko mutta hävisin kaiken. Typerä olin ja kyllästynyt ja kohdalle iski ihanuus jolle ei ollut merkitystä olinko varattu vai vapaa. Opin elämäni mokan jota yritän edelleen korjata jota tuskin saan takaisin koskaan. Tuntuu pahalta kun on niin sokea typerys ja uskoo kaiken näyttävän niin hyvältä. Toki tiedän että jotkut onnistuu kuten kaverini. On edelleen uuden kanssa ja onnellinen. Kohdallani vain sattui huonosti käymään. En syytä tuota toista koska ihan itse tähän ryhdyin. Syytän täysin itseäni. Kerroin sen myös kaikille tutuilleni. Se etten saa enään keltään luottamusta sanomisiini näkyy ihmisessä selkeästi. Tuomio on kova joka puolelta. Ainoastaan ne jotka ovat itse kokeneet ja eronneet ymmärtävät etten ole paha tai jatkaisin leikkimistä. Muut eivät enään usko mitä kerron. Ja ex puoliso vielä pitänyt huolen että tieto tullut kaikille. Joten epäonnistunut katkera keski ikäinen olen jolla maailma romahti. Ja ongelmat vain kasvoivat joka puolella. Se joka ryhtyy pettämään on valmis kohtaamaan kaiken tämän ja en toivo tätä osaa kellekään. Vaikkette uskoisi tarinaani ei hetkauta kun olen jo tottunut siihen että sanomisiini ei luoteta enään missään.

      • Katonytsäkin

        Tämä on nainen joka tässä kommentoi. "Kakkonenjonkatiedän" on tämä miehenä esiintyvä. Tuntee heti tuosta samasta kirjoitustyylistä.


    • omatuntoko

      Erosinjayritin sanot tuossa, että kaverillesi kävi hyvin, mutta pääseekö syyllisyydestä koskaan kukaan pettäjä eroon? Kaikkihan tietää sinut pettäjäksi siitäkin huolimatta, että "kävi hyvin" eli uusi suhde toimii. Oletko puhunut tästä kaverisi kanssa miltä hänestä tuntuu. Voihan olla, että hänkin kärsii huonosta omastatunnosta vieläkin, mutta peittää sen hyvin. Tarkoitan tällä, että vertaistukea olisi hyvä aina olla olemassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      71
      2273
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      35
      1834
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      100
      1181
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      47
      945
    5. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      26
      817
    6. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      87
      803
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      29
      690
    8. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      41
      675
    9. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      142
      667
    10. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      588
    Aihe