kristityistä maista tulevat miehet

Onko täällä naisia, joilla olisi kokemusta avioliitosta esim. kreikkalaisen tai muusta perinteisesti kristitystä maasta tulevan miehen kanssa? Olen uskonnollinen, seurassa vetäytyvä ja hyvin kotona viihtyvä, joten en useinkaan löydä vastakaikua suomalaisilta miehiltä. Ateistiselle henkilölle näyttää herkästi tulevan tarve yrittää käännyttää minua ateismiin. Itse en välitä väitellä aiheesta kenenkään kanssa. Olen ollut avioliitossa uskonnollisen miehen kanssa, mutta ongelmaksi koitui eriuskoisuutemme. Missä kristittyihin esim. ortodoksikristittyihin uskoviin miehiin voisi tutustua?
6890
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kun kerran oot ollut ukomaalaisen kanssa ja eronnut, mitã enã etsit? Oot varma asfalti kaatunut tai muuten riipuvainen miehistã

Äänestä

Mikset kysy seuraa treffipalstoilta? Sinne voi laittaa selvät toiveet ja vaatimukset minkälaista miestä haet. Tai hanki kirjeenvaihto kaveri Kreikasta. Myös uskonnollisista piireistä voi löytyä. Tai mene käymään Kreikassa lomalla ja tapaa siellä uskonnollinen mies. Itse tapasin lomareissulla kreikkalaisen miehen, ei kyllä ole uskovainen, mutta en minäkään. Kunnollinen mies on, ollaan aikuisiällä tavattu, joten lapset tehty molemmilla ja hän oli leski tavatessamme.

Äänestä
  • Olet poikkeuksellinen suomalainen nainen. Sinulle kelpaa valkoinen mies.

    Äänestä

Ei tässä pahan vallassa olevassa, saatanaa tuomiokseen palvelevassa, kaikille hyväksi Jumalan Sanan vastaisesti toimivassa maailmassa ole YHTÄKÄÄN Kristillistä maata.

Vain joitakin yksilö ihmisiä. Kaikki eri nimiset ns. "krist" kunnatkin eläää ja toimii tähän pahan vallassa olevan maailman touhuihin ja politiikaan mukautuneina, = niihin pahuuksiin ja vääryyden mukaisiin = LAITTOMUUKSIIN, pahaksi / kärsimyksiksi ja valtaviksi turhiksi menetyksi, kseuraamusten SYIHIN (synteihin) osallisuudessa, = puolesta = tuottavasti, eläen ja toimien. Joissa touhuissa ja politiikassa PAHA perii. Joka päivä tiedotusvälineet niistä PAHAN perimistä kautta maailman, vain joistakin) uutisoi. On vasta pientä ns. "jäävuoren" huippua niistä kaikista!!

Äänestä
  • Mihin kohtaan sattuu eniten ??

    Äänestä

kristittyjä ulkomaalaisia miehiä ottavat ovat yleensä fiksumpia kuin naiset, jotka ovat valmiita luopumaan omasta identiteetistään ja uskonnostaan eri uskoisen miehen takia. Moni niin toimiva on erittäin huonoitsetuntoinen ja epävarma hakien lohdutusta ja turvaa toisesta uskonnosta. Naiset jotka ottavat miehen jonka uskonto on sama tai lähellä omaa uskontoa ovat vahvempia, eivätkä alistu miehen yksinvaltaan. Vahvaluonteiset naiset eivät päästä miestä kuin koiraa veräjästä joka asiassa. Eri uskontoisten on liian helppo laittaa kaikki kulttuurierot uskonnon syyksi, joten heikot naiset sietää mitä vain.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


sielunkumppania_ei_löydy kirjoitti:

Onko täällä naisia, joilla olisi kokemusta avioliitosta esim. kreikkalaisen tai muusta perinteisesti kristitystä maasta tulevan miehen kanssa? Olen uskonnollinen, seurassa vetäytyvä ja hyvin kotona viihtyvä, joten en useinkaan löydä vastakaikua suomalaisilta miehiltä. Ateistiselle henkilölle näyttää herkästi tulevan tarve yrittää käännyttää minua ateismiin. Itse en välitä väitellä aiheesta kenenkään kanssa. Olen ollut avioliitossa uskonnollisen miehen kanssa, mutta ongelmaksi koitui eriuskoisuutemme. Missä kristittyihin esim. ortodoksikristittyihin uskoviin miehiin voisi tutustua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu