Vessa mainospaikkana

Mitä on porukka täällä mieltä? Onko yleiset käymälät eli toiletit eli vessat hyvä paikka mainostaa omaa autoliikettä?
Mainoskulut olisivat matalat ja tavoittaisi monet kuluttajat tarran ''elinikänä''
13192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Hyvin näyttää mainonta toimineen, kun Facebookissa firmaa seuraa yli 13000 ihmistä. Et ehkä ole käynyt ulkomailla, kun et tiedä että muualla maailmassa toilet advertising on myös kansainvälisten suuryritysten suosiossa.

Äänestä
  • Juuri teille sopivaa .

    Äänestä

mitä se sua liikuttaa että missä joku mainostaa? eikö sulla ole omaa elämää kun pitää koko ajan vain kytätä muiden tekemisiä?

Äänestä

Vain todllinen luuseri ryhtyy moiseen.

Äänestä

Mä en oo niin herkkä kusi ja paska tulee päästä asti oli tarra seinässä tai ei, eikä vintiöitten tuherruksetkaan vaikuta, vaikka pönttöjen tekosia ovatkin.

Äänestä

Kerran satuin vessaan, jossa joku edellinen käviä oli jättänyt vetämättä vesiä urakan jälkeen. Ulosteen ja virtsan seassa pilkotti tuommoinen tarra, olikohan kyseessä "hiljainen protesti"?

Mutta joo, yleiset käymälätkin ovat jonkun yrittäjän omistamia ja niiden töhriminen on yhtä kuin vandalismi.

Äänestä

"Tarramies"+on+keksinyt+loisteliaan+tavan+tuoda+mainos+lähelle+perinteistä+suomalaista+aasikasta,+80%+liikkeissä+ravaavista+"kuningaskuluttajista"+on+paskahousuja,+joiden+ryppynaru+falskaa+kroonisesti,+eli+oletettavaa+on+heidän+viettävän+runsaasti+aikaa+saniteettitiloissa.+Mikäli+tätä+äärimmäisen+tyhmien+paskahousujen+liikkeessään+remppaamista+sietää+ja+viitsii+suurimmalta+osin+bumerangeina+takaisin+tulevia+hylättyjä+rahoitushakemuksia+tehdä,+voi+muutamalla+prosentilla+heistä+olla+jopa+luottarit+kunnossa+(tosin+aivan+viimeisillään)+ja+kauppa+0-käsirahalla+syntyä,+rahaahan+näillä+paskiaisilla+ei+ole+euron+euroa.+Onneksi+on+vielä+tuo+20%+normaalijärkisiä,+oikeita+ostajia,+ja+ne+ei+täällä+paskahousujen+palstoilla,+eikä+yleisissä+vessoissa+tarroja+etsimässä+pyöri.

Äänestä
  • Tarrapellen puolustuspuhe!

    Äänestä

  • Pyörit itsekin täällä, eli olet siis paskahousu. Kovin moni ei tuollaista myöntäisi.

    Äänestä

Paskaa mainostetaan paskahuussissa.

Äänestä

Kaasujalka-lehden facebooksivulta:
"******* ******* Ottakaa joskus koeajoon käytetty auto siitä Helsingin puljusta, joka liimailee mainostarroja huoltoasemien vessoihin.
1 · 13. kesäkuuta kello 4:11
Kaasujalka
Kaasujalka Katsotaan... niitä tarroja ollaan irroiteltu myös meidän telineistä :D
1 · 13. kesäkuuta kello 13:22
******* *******
******* ******* Kaasujalka Joka paikkaan se ehtii 😂"

Äänestä

Nää juntit on just niin kateellisia tarrahemmolle. Kannattais vaa keskittyä oman lompsan lihottamiseen, mut eihän se tolloilta onnistu. Sitäpaitsi niin kuin joku joskus sanoi, että on suorastaan moraalitonta antaa tyhmän pitää rahansa ja tämän muistaen on pelimiehet putsanneet nää itkuiikat. Suorastaan nautin, kun nää pellet kadehtii tarraukkoa.

Äänestä
  • Liekkö nimesi kuitenkin Joni eikä Sampsa?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


TOILETTE kirjoitti:

Mitä on porukka täällä mieltä? Onko yleiset käymälät eli toiletit eli vessat hyvä paikka mainostaa omaa autoliikettä?
Mainoskulut olisivat matalat ja tavoittaisi monet kuluttajat tarran ''elinikänä''

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu