Älkää sitten naiset tulko iskemään koska haluan vain juopotella. Ärsyttää kun naiset luulee minun etsivän panoseuraa ja tulevat ehdottelemaan vaikka olen vain juomassa
Huomenna menen baariin
viinamies-
19369
4Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Vähän sama fiilis, viinaa vaan kuskusta alas ja akat saa haistaa vitut.
Minä taas aion tänään hörppiä pullollisen punaviiniä illan ratoksi ja riehua netissä eri sivutoilla-
Minä olen jo sivistyneesti maistellut valkoviiniä laadukkaasta Iittalan valmistamasta viinilasista ja koska olen liian sivistynyt, en ikinä riehu netissä, mutta eihän minulla yhtään mitään järkevää ja henkisesti kasvattavaa kirjallisuutta esiinny. =P
Älä mene baariin jollet halua pillua. Mene vaikka puistoon juopottelemaan.
Baariin on pakko mennä, koska ulos paleltuu. Keinona naisten karkoittamiseen voisi toimia nopea "turvakänni", joka on päällä liki heti. "One bear, one bourbon, one scoths" ja sitten taas alusta, niin useasti kunnes baarimikko sanoo että pidä taukoa. Baarimikot ovat naisia kärsivällisempiä.
No vittu en sitten tule iskemään sinua. Isken jonkun jännämiehen.
;)
Drinking 40 Shots of Jägermeister (Crazy Stuff)
https://www.youtube.com/watch?v=HjzT1XSJ-x8
Juopottelen koko viikonlopun ja katson pornoa
Eikö äiti anna juopotella kotona?
No, sanot vain kohteliaasti seuraasi tuleville, että et ole yhtään seuraa vailla ja haluat olla yksin. Varmasti uskovat nätistikin sanomalla.
Kyllä äitiä pitää kunnioittaa, menee vaikka sit kaverin luokse ryyppäämään.
Ihan totta, äitiä kannattaa kyllä totella.
Ilmeisesti aloittajalla ei oo kavereita, tai sitten niilläkin on pesät äitiensä nurkissa.
Minun äiti anto minun ryypätä aina, jos vain en pitänyt hirveää mökkälää. Olen asunut nyt kohta 3v omassa kämpässä.
Juon tänään kotona olutta ja häiriköin palstalla. Illalla tulee yleisurheilua, katson myös netistä pitsiturnausta.
Muista juoda raakana viinaa, niin saadaan kunnon show tänne tänään.
Me Naiset: Simo Silmu ei pystynyt täysraittiuteen: "Alkoholi on tulevaisuudessakin ongelma"
Torstai 3.8.2017 klo 09.07
Yölintu-solisti Simo Silmu kertoo yrittäneensä luopua alkoholista kokonaan siinä onnistumatta.
http://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/201708032200302613_vd.shtml
Yölinnun laulaja Simo Silmu, 39, kertoo Me Naiset -lehden haastattelussa taistelustaan alkoholia vastaan. Silmu myöntää, että aikoinaan on mennyt enemmän kuin lujaa, mutta sanojensa mukaan viimeiset kaksi vuotta hän on keikkaillut selvin päin.
Katkolla mies on ollut monta kertaa. Täysraitista Silmusta ei kuitenkaan tullut, vaan hän arvelee, että alkoholi on tulevaisuudessakin ongelma.
- Aluksi vannoin joka paikassa, ettei minulla ole muuta vaihtoehtoa kuin täysraittius. Pitkään ajattelin, että pystyn siihen kyllä. Toiset pystyvätkin, mutta minun piti nostaa kädet pystyyn ja todeta, että en pysty, Silmu sanoo.
Silmu pyrkii täysraittiuden sijasta olemaan viikonloput töissä selvin päin.
Simo Silmun Päivi-vaimo sanoo parin keskustelleen alkoholista jo ennen parisuhteeseen ryhtymistä. Hän on saanut apua riippuvaisten läheisten ryhmistä.
- Varmaan tärkeintä on kuitenkin se, että teimme jo ennen hoitojaksoa yhteisen päätöksen siitä, että meille juominen ei ole tabu. Simo ei salaa sitä minulta, ja minä saan puhua ja kysyä asiasta päin naamaa.
- Vaikeimmat asiat on vain pakko puhua, Päivi sanoo.
Vittu, ei saanut baarissa juopotella rauhassa kaverin kanssa. Kaksi kolmekymppistä naista vonkasi munaa ja minä sanoin että tänään juon eikä kiinnosta seksi. Lähdin sitten kotiin koska ei ne oikein uskonut että haluan vain juopotella.
Olisit vetänyt kunnon kielarit kaverin kanssa siinä naisten edessä, kyllä ne olis lähteny.
Ps. Mitenkäs tää vonkaaminen oikein kävi, "anna munaa, anna nyy, hei anna munaa, antaisit nyy.." vai miten?
Kunnon kännissä rahapeliautomaatitkin käy ehdottelemaan... mut ei huolta, ei ne mukaan lähde...
" "anna munaa, anna nyy, hei anna munaa, antaisit nyy.."
Juri tuolllaisia juoksuratojensa loppusuorilla olevat kolmekymppiset naiset ovat. Ei siinä kunnian miehellä ole oikein muuta vaihtoehtoa kuin paeta kotiin jos tahtoo olla antamatta.